سیمان های جدید
سیمان های جدید

سیمان جدید می تواند به طور چشمگیری کاهش راندمان کربن صنعت ساختمان را کاهش دهد
محصولات ساختمانی پیش ساخته بر پایه جدید کمربندهای سیمان Belite-Ye'elimite-Ferrite با کمترین میزان انرژی، انرژی کم، کارایی بالا، عایق کارآمد و کاهش راندمان کربن را ارائه می دهند.
سیمان جدید می تواند به طور چشمگیری کاهش راندمان کربن صنعت ساختمان را کاهش دهد


بتن بیشترین کاربرد مواد ساخته شده روی زمین را دارد و مصرف سالیانه آن حدود 10 میلیارد متر مکعب است. علاوه بر این، انتشار گازهای گلخانهای از تولید آن حدود 5 درصد از گازهای گلخانه ای در سطح جهانی را شامل می شود. پروژه ECO-BINDER وعده داده است تا این رد پای کربن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و در این فرآیند صنایع بتن و ساختمان را تبدیل کند.

ECO-BINDER، که در ژانویه 2015 آغاز شده و به مدت چهار سال اجرا می شود، با هدف توسعه یک نسل جدید مواد ساختمانی مبتنی بر بتن و اجزای سازه های ساخته شده از پیش ساخته ساخته شده با بیش از 30٪ انرژی پایین تر، 20٪ بهبود ویژگی های عایق و 15 ٪ کمتر از راه حل های فعلی که بر اساس سیمان پرتلند است.

پروژه ما نشان می دهد که سیمان معمولی پرتلند یا (OPC) و محصولات بتنی مبتنی بر OPC بر اساس آن می توان با جایگزین های جدید با استفاده از کلاس Belite-Ye'elimite-Ferrite یا (BYF) از CO2 کم آقای Frederico Meneghello، هماهنگ کننده پروژه و فناوری اطلاعات عنوان مدیر منطقه در D'Appolonia SpA می گوید:

چرا تکنولوژی BYF برتر است؟

در تکنولوژی BYF، سهم بالای قدرت اولیه سدیم کلسیم-سولفومات آلومینات با دوام بودن توسط Belite ترکیب شده است. محاسبات ارزیابی اولیه در چرخه عمر نشان می دهد که میزان انتشار CO 2 نسبت به سمان پورتلند پایین تر از مقدار ماده کلسیم موجود در مواد خام است (مصرف کمتر سنگ آهک)؛ دمای کلینکر پایین تر از 1250 تا 1300 درجه سانتی گراد است. و مصرف انرژی کمتر برای سنگ زنی. این عوامل منجر به انرژی قابل ملاحظه ای کمتر از سیمان OPC می شود.

راه حل های پاکت نامه ساختمان جدید نیز یک توابع چندگانه در یک بسته محصول واحد را ادغام خواهند کرد. آنها وظیفه ای بالاتر از نظر عایق / جذب صدا، مقاومت آتش و قالب، ثبات ابعادی برای جلوگیری از نشت هوا و آب و بهینه سازی کیفیت هوا در داخل است. علاوه بر این، آنها به ویژگی های سطح چند منظوره مانند انعکاس حرارتی، ضد انعکاسی، ضد باکتریایی و خود تمیز کردن، بسته به تکنولوژی های تکمیل شده، ارائه می دهند.

محققان ECO-BINDER با بررسی مقررات و هنجارهای صنعت ساخت و ساز، برای ایجاد یک معیار مناسب برای مقایسه با سیمان پرتلند، شروع به کار کرده اند.

"ما می خواهیم به هدف آنها این است که ببینیم آیا اگر ما بتوانیم از هنجارهای موجود استفاده کنیم که بر اساس سیمان پرتلند است یا اینکه آیا ما باید هنجارهای جدیدی را ایجاد کنیم،" آقای منگلهلو می گوید. هدف نهایی این است که اطمینان حاصل شود که مقایسه مناسب می تواند انجام شود و استاندارد سازی مانع پذیرش محصولات جدید نخواهد شد.

نشان می دهد که کار می کند

ECO-BINDER برای نشان دادن اثربخشی فن آوری جدید، خانه های تظاهرات کوچک را در سایت های اسپانیا، بریتانیا و رومانی ایجاد می کند. خانه ها دارای ابعاد و همان نمایشگاه به خورشید هستند، در حالی که مکان های مختلف آنها محققین ECO-BINDER را قادر می سازند تا اثرات شرایط آب و هوایی را آزمایش کنند. درجه حرارت، رطوبت و سایر متغیرها در طی دوره حداقل یک سال تمام تحت نظارت قرار می گیرند تا تاثیرات فصلی و همچنین دوام را بررسی کنند. سازه های مشابه ساخته شده با استفاده از سیمان پورتلند در همان سایت ها نظارت خواهند شد تا دو تکنولوژی را کنار یکدیگر کنار بگذارند.

با افزایش فشار به منظور کاهش اثرات کربن ساختمان، سازه های موجود باید بازسازی شوند. بازسازی آنها با اجزای پیش ریخته شده ECO-BINDER می تواند محیط زیستی و مقرون به صرفه تر از استفاده از سیمان جدید باشد. در عین حال، سیمان جدیدی که در ECO-BINDER توسعه داده شده نیز می تواند در خارج از بخش پیش ریخته شده استفاده شود.

"ما فکر می کنیم که فناوری ECO-BINDER در نهایت حتی می تواند فناوری OPC را برای سیمان تازه نیز جایگزین کند"، آقای منگللو می گوید.


 

 

پنجشنبه, 30 شهریور 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1400
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
786
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
930
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5865
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2262
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی