بهره‌گیری از مصالح بادوام، موجب ایمنی ساختمان می شود
بهره‌گیری از مصالح بادوام، موجب ایمنی ساختمان می شود

عباس وثیق‌نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه اجرای مقررات ملی ساختمان در افزایش ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی موثر است گفت: لزوم همکاری وزارتخانه راه و شهرسازی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی و نیز شهرداری و نظام مهندسی نقش بسیارموثری برای اجرایی کردن مقررات ملی ساختمان دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین افزود: چنانچه در فرآِیند ساخت مسکن از بهترین عوامل اجرایی برخوردار باشیم؛ اما از مصالح با دوام استفاده نکنیم در این صورت در زمان بهره‌برداری مسکن، بهره برداران در معرض مخاطرات عدیده‌ای قرار خواهند گرفت و ایمنی ساختمان در برابر حوادث غیرمترقبه و سایر مسایل دیگر با تهدید مواجه خواهد شد.

وی از بکارگیری مصالح ساختمانی در فرِآیند ساخت به عنوان یک مقوله مغفول مانده در چرخه مسکن یاد کرد و با ذکرمثالی گفت: به عنوان مثال در تولید آسانسور قطعات مختلفی وجود دارد که اداره استاندارد موظف است در فرآِیند تولید در کارخانه‌های تولیدکننده حضور فعال داشته باشد و نسبت به روند تولید و استاندارسازی این قطعات نظارت قوی داشته باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین پدافند غیرعامل را یکی از مولفه‌های رعایت کردن ایمنی ساختمان ارزیابی کرد و افزود: یکی از پارامترهایی که متضمن رعایت ایمنی در ساختمان است  پدافند غیرعامل است که در شرایط فعلی در هیچ یک از استان‌ها اجرایی نمی‌شود و دامنه اجرایی این امر مهم صرفا به استان قزوین و آن هم صرفا در بحث شهرسازی محدود شده  است.

وثیق‌نیا در ادامه به مسأله آموزش مهندسان به عنوان یکی از مواردی که متضمن فراهم کردن ایمنی در ساختمان است اشاره  کرد و گفت: متاسفانه مهندسان رشته تاسیسات برقی و مکانیکی از آموزش‌های لازم و به روز بهره‌مند نیستند و اگر ما به دنبال ایمن کردن کارگاه‌های ساختمانی در ابعاد مختلف هستیم لازم است که حتما دوره‌های آموزشی منظمی را برای این طیف از مهندسان برگزار کنیم.

وی همچنین درباره رعایت ملاحظات زیست‌محیطی و ساخت مسکن براساس توسعه پایدار تصریح کرد: یکی از الزامات توسعه پایدار در حوزه ساختمان، استفاده از مصالح ساختمانی براساس شرایط زیست‌محیطی است و می‌بایست در ساخت واحدهای مسکونی حتما ملاحظات اقلیمی را لحاظ کنیم.

زمان رای‌گیری انتخابات چهارمین جشنواره چهره سال صنعت ساختمان از ۳۰ بهمن تا ۱۰ اسفندماه امسال است و هدایای چهره‌های برتر نیز در مراسمی ۱۷ اسفندماه در سالن اجلاس پارس اهداء می‌شود.

 

یکشنبه, 15 اسفند 1395
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1388
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
775
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
917
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5845
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2245
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی