چگونه یک کسب و کار داربستی را شروع کنیم ؟
چگونه یک کسب و کار داربستی را شروع کنیم ؟

چگونه یک کسب و کار داربستی را شروع کنیم

کسب و کار داربست، با اجاره تجهیزات داربست مدولار برای سازندگان و شرکت های ساختمانی، پول دریافت می کند . طبق مجله کارآفرین آمریکا سرمایه برای راه اندازی کسب و کار داربستی در آمریکا بین 10000 تا 50000 دلار پول نیاز دارد . در ایران نیز به دلیل اینکه اکثر شرکت های داربستی هیچ مجوزی ندارند با یک سرمایه اندک می توانند این کار را انجام دهند متاسفانه بدلیل نظارت نادرست قیمت ها  در این صنعت در کشورمان هر شرکتی ساز خود را می زند مثلاً برای یک پروژه 20000 متری داربست از متری 600 تومان قیمت داده می شود تا 1000 تومان و این بستگی دارد که چگونه رقبای خود را از میان بردارند . معمولا برای شروع باید پروژه های کوچک را انجام داد تا تجربه کسب شود مثل خانه ها و همچنین می توان به صورت پاره وقت فعالیت داشت یعنی همان شغل دوم . اگر می خواهید یک شرکت خوب در این زمینه باشید تا برند شوید توصیه می کنیم تا ساختار خوبی برای شرکت داربست خود پیاده کنید برای اینکار باید با یک وکیل تجاری مشورت کنید.

مجوز شرکت داربستی

شرکت های داربستی در ایران صنف خاصی ندارند اما برای گرفتن مجوز های لازم باید به اداره اصناف شهر خود مراجعه کنید .

بیمه را فراموش نکنید

یکی دیگر از مهمترین نکات در راه اندازی این چنین کسب و کارهایی بیمه می باشد شما باید متناسب با سرمایه شرکت خود بیمه مسئولیت تعیین کنید زیرا خطرات زیادی در صنعت داربست وجود دارد و شما باید با یک کارشناس بیمه نیز مشورت کنید.

خرید داربست و تجهیزات آن

در خرید داربست و لوازم آن دقت کافی کنید داربست هایی که در ایران هستند اغلب سنتی هستند و از جنس خوبی تهیه نشده اند حتما از مرغوب بودن جنس اطمینان حاصل فرمایید و قیمت را در چندین جا مقایسه کنید در حال حاضر فروشگاه های آنلاین نیز در این زمینه فعالیت می کنند و قیمت مناسبی دارند مثل آهن آنلاین و ... البته باید دقت کنید که ممکن است هزینه حمل و نقل بالایی دریافت کنند .

توصیه دیگر اینکه به طور مداوم لیستی از تجهیزات داربست موجودتان و قیمت ها در قالب برشور تهیه کنید و آن را در اختیار پیمانکارن و شرکتهای خدماتی در منطقه قرار دهید .

سعی کنید همیشه جذابیت برای مشتری ایجاد کنید مثلا حمل و نقل را رایگان کنید تا درآمدتان بیشتر شود.

 

یکشنبه, 21 آبان 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان
منو سریع