اپوکسی و کاربردهای آن در ساختمان و ساخت و ساز چیست ؟
اپوکسی و کاربردهای آن در ساختمان و ساخت و ساز چیست ؟

اپوکسی و کاربردهای آن در ساختمان و ساخت و ساز چیست ؟

رزین های اپوکسی در ساخت چسب ها، پلاستیک ها، رنگ ها، پوشش ها، بتونه ها و بتونه ها، کفپوش ها و سایر محصولات و مواد استفاده شده در ساختمان ها و ساخت و ساز استفاده می شود. اپوکسی ها پلاستیک های ترموستات ساخته شده توسط واکنش دو یا چند ترکیب شیمیایی صنعتی هستند.

رزین های اپوکسی به دلیل سختی، چسبندگی قوی، مقاومت شیمیایی و دیگر ویژگی های تخصصی در مجموعه گسترده ای از کاربردهای صنعتی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

در زیر برخی از نمونه های رزین اپوکسی در ساخت و ساز مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می شود.

اکثر چسبهایی که به عنوان "ساختاری" یا "مهندسی" شناخته می شوند، اپوکسی هستند. این چسب های با کارایی بالا برای ساخت چوب های چند لایه برای عرشه ها، دیوارها، سقف ها و سایر برنامه های کاربردی ساختمان، و نیز سایر محصولاتی که نیاز به یک پیوند قوی برای انواع مختلف بسترها، به عنوان مثال برای بتن یا چوب استفاده می شود. اپوکسی ها می توانند به چوب، فلز، شیشه، سنگ و بعضی از پلاستیک ها چسبیده باشند و بیشتر از اکثر چسب های مقاوم در برابر حرارت و شیمیایی هستند.

رزین های اپوکسی همچنین به ارائه پوشش های بی نظیر، براق و بی نظیر در فضای باز و همچنین سیلر های مخصوص کف بتونی و سایر محافظ های سنگین مقاوم در برابر استفاده در محیط های صنعتی کمک می کند.
رزین اپوکسی برای کفپوش های با کیفیت بالا و تزئینی مانند کفپوش Terrazzo، کفپوش تراشه و کفپوش رنگی استفاده می شود. این نوع کفپوش ها در طیف گسترده ای از رنگ ها و الگوهای تزئینی موجود است که با اضافه کردن تراشه های وینیل کنتراست یا کوارتز رنگی به لایه اپوکسی بالا ایجاد می شود. کفپوش اپوکسی نیز می تواند با تراشه های رنگی یا سایر مواد افزودنی مانند دانه های پلیمری، که یک بافت ضد کششی را به یک طبقه می دهد، تقویت شود.
    
فن آوری های جدید امکان توسعه سطوح پایدار معماری و صفحات ضد آب را از ترکیبی از اپوکسی ها، شیشه بازیافت شده و دیگر مواد پس از مصرف مواد منفجر شده حذف می کنند. با استفاده از این تکنولوژی، سطوح و صفحات ضد آب می تواند تا 90 درصد مواد بازیافتی تشکیل شده و به سازندگان کمک کند تا اعتبار LEED برای محصولات ساخت و ساز خود را به دست آورند.
    
رنگ های اپوکسی بر پایه آب به سرعت خشک می شود، و پوشش سختی را فراهم می کند. نوسانات کم آنها و تمیز کردن با آب آنها را برای چدن های فولادی، فولاد ریخته گری و آلومینیوم ریخته گری مفید می دانند و خطر ابتلا به آلاینده یا اشتعال نسبت به آلترناتیوهای موجود بر اساس حلال های آلی را کم می کنند.

شنبه, 18 فروردین 1397
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست ارزان فوری
7522
تهران
داربست فلزی شکوری
1341
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
724
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
862
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5758
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2194
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی