ایجاد شغل و انگیزه برای توانیابان
ایجاد شغل و انگیزه برای توانیابان

ایجاد شغل و انگیزه برای توانیابان

روز جهانی معلولین از سال ۱۹۹۲ که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد، هر ساله در ۱۲ آذر یا ۳ دسامبر برگزار می‌شود. هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف؛ و افزایش آگاهیهایی بوده است که می‌بایست از مسئله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود. این وضع به همین منوال طی شد تا در سال ۱۹۹۹ شعاری با مضمون (امکان دسترسی برای همه در هزاره جدید) برگزیده شد و سرلوحه امور قرار گرفت. بیش از پانصد میلیون نفر به دلیل نقص در سیستم روحی و مغزی جسمی و حسی از معلولیت رنج می‌برند. اینان هر کجا که باشند و در هر نقطه‌ای از دنیا که به سر برند به دلیل موانع ظاهری یا اجتماعی با محدودیتهایی در زندگی خود مواجه می‌شوند. در طی بیست سال اخیر کوششهای چشمگیری در شناساندن و معرفی اشخاص معلول به جامعه انسانی صورت پذیرفته است. یکی ازمواردی که می‌توان از آن به عنوان نقطه عطفی در این زمینه نام برد اعلام سال ۱۹۸۱ میلادی به عنوان سال جهانی معلولین است که توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت پذیرفت. در سال بعد (۱۹۸۱) فاصله سالهای ۱۹۹۲ – ۱۹۸۳ میلادی دهه جهانی معلولین نام گرفت تا کیفیت و شرکت فعالانه و همه‌جانبه افراد معلول را در زندگی اجتماعی و گسترش و پیشرفت آنها ارتقاء بخشد.حضرت آیت الله خامنه‌ای در مورد معلولان می‌گویند:"وقتی نفس ناطق انسان قوی باشد، باکی از این نیست که جسمش علیل باشد. انسان به روح، انسان است. از معروف ترین معلولان می‌توان به استفان هاوکینگ اشاره کرد.

یکی از مهم ترین زمینه هایی که ما همه می توانیم به نفع افراد معلول در آن شرکت کنیم ، کار است. اگر چه در هر پنج نفر در سراسر جهان یک معلولیت وجود دارد، تبعیض بسیار زیاد است. در اینجا چند آمار از این تجمع تکان دهنده گرفته شده است:

نرخ فقر برای افراد معلول 47٪ است.

نرخ اشتغال افراد معلول در سن کار فقط 35٪ است، در مقایسه با 78٪ برای افراد غیر معلول.

حدود یک نفر در چهار نفر با معلولیت حداقل یک حادثه تبعیض را هر روز روبرو می شود.

38٪ مردم معتقدند که کسی که دارای معلولیت است بار مسئولیت جامعه می باشد.

در بریتانیا تخمین زده شده است که بیش از 100 جنایات متخاصم در روز بر علیه افراد معلول مرتکب می شوند.

بنابراین، چه چیزی می تواند برای ارتقای حقوق و رفاه افراد معلول انجام گیرد؟ خوب، اگر شما یک کسب و کار را راه اندازی کرده یا در موقعیت استخدام افراد قرار می گیرید، کاری مهم که می توانید انجام دهید این است که فرصت های به کارگران معلول داده شود.

اینکه رویداد هایی برای اشتغال توانیابان برگزار شود خوب است اما در جهت اینکه تعداد توانیابانی که خود کارآفرینن کم هستند باید از این کارآفرینان حمایت شود ، حمایت فقط این نیست که از آنها تجلیل کنیم باید به رشد کسب و کار آنها کمک کنیم این کار نه تنها اعتماد به نفس آنها را بالا خواهد برد بلکه باعث خواهد شد تا دیگر توانیابان انگیزه پیدا کنند. در همین جهت داربستان با حمایت استارتاپ توانیتو در کنار این عزیزان می باشد تا گامی هر چند کوچک برای آنها بردارد .

جمعه, 20 بهمن 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1390
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
777
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
921
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5847
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2249
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی