اگر می خواهید خانه سبز داشته باشید این نکات را در نظر بگیرید
اگر می خواهید خانه سبز داشته باشید این نکات را در نظر بگیرید

اگر می خواهید خانه سبز داشته باشید این نکات را در نظر بگیرید

ساختمان ها و ساخت و ساز سبز از محیط زیست ساخته شده است این ساختمان ها نه تنها سالم تر از ساختمانهای معمولی هستند بلکه  انرژی بیشتری دارند و زندگی راحتی را فراهم می کنند به همین علت برخی از مردم تمایل به ساخت چنین ساختمانهایی دارند .

راه های بسیاری وجود دارد که شما می توانید یک ساختمان سبزتر از جمله استفاده از مواد سبز و فن آوری ایجاد کنید. اگر شما قصد ساخت یک پروژه ساختمان خود را دارید، این پنج تکنیک ساخت و ساز سبز را برای کمک به ایجاد یک خانه یا ساختمان بهتر برای شما و محیط زیست در نظر بگیرید.

طراحی ساختمان انرژی صفر

ساختمانهای انرژی صفر برای صاحب خانه هایی که به کاهش انرژی اهمیت می دهند محبوب هستند .در ساختمان انرژی صفر، مقدار انرژی مورد استفاده ساختمان و اشخاص آن، از جمله برق، گرمایش و سیستم های خنک کننده برابر با مقدار انرژی است که در محل تولید می شود. یک ساختمان واقعا انرژی صفر نیازی به منبع خارجی برای انرژی نخواهد داشت، بلکه تنها بر ساختار و محیط تکیه دارد.

برای انجام چنین کاری چندین طراحی معرفی می شود ، خود ساختمان معمولا برای افزایش حرارت نور طراحی شده است. دیوارها ضخیم تر و بهتر است هوای ساختمان نسبتا محدود باشد. برای انرژی از انرژی خورشیدی، بادی و دیگر منابع انرژی تجدیدپذیر تولید می شود که می تواند در محل تولید شود. از آنجا که این ساختمان انرژی بسیار کارآمد است، از انرژی بیشتری استفاده نمی کند.

سقف های خنک

برای خانه ها و ساختمان هایی که در هوای گرم قرار دارند، سقف های خنک بسیار جذاب هستند. سقف سرد از موادی است که یا نشان دهنده اشعه های خورشید است یا به وسیله خورشید گرم نمی شود. این به نوبه خود مانع از افتادن فضای زیر سقف شده و انتقال آن به مناطق زیر است. در محیط گرم، این می تواند تأثیر قابل توجهی بر سطح راحتی در خانه و همچنین میزان انرژی مورد استفاده برای خنک کردن فضا داشته باشد.
سقف های خنک  از لبه های معماری یا رنگی روشن ساخته شده است ، مانند سفید، یا از مواد ساخته شده است که اشعه خورشید را از بین می برد. سقف های خنک اغلب مانند سایر مصالح بامبو به نظر می رسند و عملکرد آنها را به عنوان یک افزودنی جذاب برای خانه و یا ساختمان و نیز افزودنی سازگار با محیط زیست می بینند.

دیوارهای کارآمد انرژی

اکثر مردم از نیاز به انزوا کردن خانه برای کمک به افزایش بهره وری انرژی آگاهی دارند. با استفاده از مواد دیواری کارآمد انرژی، مانند دیوارهای بلوک بتنی عایق بندی شده، می توان خانه را طوری ساخت تا بهتر از عایق، راحت تر، ایمن و انرژی صرفه جویی شود.

دیوارهای بلوک دیوارهای عایق شده می تواند به پایان برسد تا به خانه یا ساختمان ظاهر یک ملک سنتی، چوب ساخته شود. تفاوت در خواص عایق بندی باور نکردنی دیوارهاست. بلوک های بتنی ضخیم تر و راحت تر ساخته می شوند و خانه ها و ساختمان هایی را ایجاد می کنند که انرژی بیشتری دارند و همچنین راحت تر برای زندگی و کار کردن می باشند.

شیشه هوشمند

فناوری دیگری که استفاده زیادی در هوای گرم تر را نشان می دهد، شیشه هوشمند است. شیشه هوشمند یا قابل تعویض در پنجره ها، به ویژه در مناطقی که خورشید زیادی را می بینند، استفاده می شود. همانطور که شیشه گرم می شود، آن را از شفاف به نیمه شفاف تغییر می دهد، برخی از نور و حرارت خورشید از عبور از شیشه و به خانه را مسدود می کند.

در آب و هوای گرم ، شیشه های هوشمند می توانند در خنک نگه داشتن ملک کمک کنند، با این وجود اجازه می دهد نور به اندازه کافی برای روشن شدن اتاق ها، اما جلوگیری از این نور از گرم کردن داخلی. این به نوبه خود به این معنی است که برای صرفه جویی در خانه یا ساختمان، انرژی کمتری نیاز است.وقتی که خورشید پایین می آید و نور کمتر مستقیم می شود، شیشه به طور کامل شفاف می شود و مقدار نور دوباره به حداکثر می رسد. بسته به جهت نور خورشید، بسیاری از خانه ها در هوای گرم ممکن است از شیشه های هوشمند در کنار دیوارهای مخصوص خانه یا ساختمان استفاده کنند تا دمای اتاق را کنترل کنند.

مدیریت طوفان

پس از یک باران سنگین و یا آب شدن برف، آب اغلب خیابان ها، پیاده روها، راه های ورودی و چمن ها را برمی دارد. شناخته شده به عنوان آب باران، این مقدار سنگین رطوبت نیاز به جایی برای رفتن. هنگامی که توسط زمین جذب می شود و از طریق خاک فیلتر می شود، آب باران می تواند خالص شود و دوباره به حوزه های آبخیز و آبخوان ها منتقل شود.

هنگامی که به ساختمان سبز می آیید، مدیریت آب آشامیدنی مناسب می تواند نه تنها به حفظ خانه خشک، حفاظت از سقف و ایجاد رطوبت کمک کند، همچنین می تواند به محوطه سازی کمک کند. مدیریت طوفان غالبا شامل مجموعه ای از زهکشی ها، تخلیه ها و مواد ریختنی می شود که آب را "روشنایی روز" هدایت می کند یا به اندازه کافی دور از خانه است که می تواند توسط زمین جذب شود، جایی که می تواند بیشترین سود را برای حوزه داشته باشد.

 

 

پنجشنبه, 02 آذر 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1491
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی وطن دوست
6020
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2362
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی