سازه های مقاوم در برابر زلزله
سازه های مقاوم در برابر زلزله

زلزله کرمانشاه

در برابر زلزله سازه های طراحی شده که مقاومت در برابر زلزله را تا حدودی تامین می کنند در حالی که هیچ سازه ای نمی تواند به طور کامل از آسیب های زمین لرزه ایمنی شود، هدف از ساخت و ساز مقاوم در برابر زلزله، احداث ساختارهایی است که در طول فعالیت لرزه ای بهتر از همتایان معمول خود، بهتر است.

طبق قوانین ساختمان، سازه های مقاوم در برابر زلزله در برابر بزرگترین زلزله با احتمال خاصی قرار دارند که احتمالا در محل آنها رخ می دهد. این بدان معنی است که از بین رفتن ساختمان ها برای زلزله های زلال و جلوگیری از از بین رفتن زندگی، باید از بین برود، در حالیکه از دست دادن عملکرد باید برای موارد مکرر محدود شود.

برای مبارزه با تخریب زلزله، تنها روش موجود برای معماران باستانی، ساختن ساختارهای برجسته  بود  اغلب آنها را بیش از حد قوی و قوی مانند اهرام ال کستیلو در Chichen Itza.

در حال حاضر در مهندسی زلزله چندین فلسفه طراحی وجود دارد که از نتایج آزمایشگاهی، شبیه سازی کامپیوتری و مشاهدات از زلزله های گذشته استفاده می کند تا عملکرد مورد نیاز برای تهدید لرزه ای را در محل مورد نظر ارائه دهد. اینها از اندازه مناسب ساختار به اندازه کافی قوی و انعطاف پذیری برای زنده ماندن از لرزش با آسیب قابل قبول، برای تجهیز آن با انزوا پایه یا استفاده از فن آوری کنترل ارتعاش ساختاری برای به حداقل رساندن نیروها و تغییر شکل می باشد. در حالی که اولین روش متداول در اکثر سازه های مقاوم در برابر زلزله است، امکانات مهم، نشانه ها و ساختمان های میراث فرهنگی از تکنیک های پیشرفته تر (و گران) انزوا یا کنترل استفاده می کنند تا با تکان دادن قوی با حداقل آسیب زنده بمانند. نمونه هایی از چنین کاربردی کلیسای جامع بانوی ما از فرشتگان و آکوپولیس است.

روند و پروژه ها

برخی از گرایش های جدید و یا پروژه های موجود در زمینه ساختارهای مهندسی زلزله ارائه شده است.
مصالح ساختمانی

بر اساس مطالعات در نیوزیلند، مربوط به زمین لرزه های کریستچرچ، بتن پیش ساخته طراحی شده و نصب شده مطابق با کدهای مدرن انجام شده به خوبی، . با توجه به تحقیقات موسسه تحقیقات مهندسی زلزله، ساختمان های پانل پیش ساخته در طول زلزله در ارمنستان در مقایسه با پانل های پیش ساخته، دوام خوبی داشتند.


پناهگاه زلزله

یک شرکت ساختمانی ژاپنی یک پناهگاه مکانیکی شش فوت را به عنوان جایگزینی برای ساختمان زلزله ارائه داده است.

آزمایش تکراری همزمان

تست همزمان تك تك دو مدل ساختماني يك روش زنده، متقاعد كننده و موثر براي اعتبارسنجي راه حل هاي مهندسي زلزله است.

بنابراین، دو خانه چوبی ساخته شده قبل از تصویب قانون ساختمان ژاپن 1981 برای تست E-Defense [2] منتقل شدند (هر دو عکس را کنار بگذارید). خانه چپ برای تقویت مقاومت لرزه ای آن تقویت شد، در حالی که دیگر آن نبود. این دو مدل بر روی پلت فرم E-Defense نصب شده و به طور همزمان مورد آزمایش قرار گرفتند.

 

پنجشنبه, 30 شهریور 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست ارزان فوری
7508
تهران
داربست فلزی شکوری
1328
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
710
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
850
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5740
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2184
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی