بزرگترین سازه های داربست جهان
بزرگترین سازه های داربست جهان

ساختمان های عظیم چشم انداز هیجان انگیز دارند  اما اغلب دارای ر اندازه و پیچیدگی خاص می باشند،و زمانی که ساخت و ساز کامل می شود، شگفت زده می شویم. اما آیا ما همیشه در مورد مرحله ساخت و ساز فکر می کنیم؟ در سراسر جهان ساختارهای بسیاری وجود دارد که برای مهندسی و  معماری ساخته می شوند و برای رسیدن به این نتایج باشکوه، وقت و تخصص زیادی صرف می شود. یکی از عناصر حیاتی در مرحله ساخت و ساز یا احداث هر ساختمان - بزرگ یا کوچک - داربست است. هیچ یک از ساختمان های چشمگیر جهان نمی توانست بدون آن ساخته شود.
در ادامه برخی از بزرگترین پروژه های داربست در سراسر جهان را بررسی کنید.

مجسمه آزادی
زمانی که برای بازسازی مجسمه آزادی در سال 1984 کلید خورد، آمریکا مجبور بود که وجوه را تامین کند تا اطمینان حاصل شود که نوسازی دقیق و کارآمد انجام می شود. این پروژه نیاز به تخصص از همه زمینه های صنعت ساخت و ساز داشت و یکی از اولین اقداماتی که باید انجام می شد طراحی و ساخت داربست بود. در این زمان، این بزرگترین برج حصار در جهان بود و هزینه آن تقریبا دو میلیون دلار بود، زیرا این ساختمان به طور کامل از آلومینیوم ساخته شده بود و تمام مجسمه را از تاج تا پا و همه چیز دور می زد. تا به امروز، به عنوان یکی از داربستی ترین عکس های دنیا شناخته شده است.

ایستگاه ویکتوریا در لندن
بر خلاف مجسمه آزادی، ایستگاه ویکتور لندن نمی تواند عملیات خود را متوقف کند و برای تطبیق با تعمیر مجدد آن را متوقف کند. ایستگاه ویکتوریا - همانطور که معمولا شناخته می شود - یکی از شلوغ ترین ایستگاه های راه آهن در لندن است و میانگین بازدید 80 میلیون مسافر در سال را دارد. به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از سیستم حمل و نقل عمومی شهر، برنامه ریزی وقفه خاموش شدن یا تعمیر و نگهداری باعث هرج و مرج می شد. سقف ایستگاه یکی از قابل شناسایی ترین سقف ها در جهان است، که در ابتدا در سال 1865 ساخته شد. نیازی به گفتن نیست، تعمیر مجدد لازم است، و در سال 2011، یک پروژه چند میلیون دلاری با داربست های سفارشی که شبیه شاهکار بود کلید خورد و تقریباً سه سال طول کشید.

پروژه عدن
در سال 1998، داربست هایی به طول 230 مایل ، این پروژه را به عنوان بزرگترین گلخانه جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد - این پروژه به دو قسمت تقسیم شده است که بخش اول 3.9 هکتار و بخش دوم 1.6 هکتار است جای تعجب نیست که این پروژه ماه ها زمان ببرد.

پروژه Hangar One
ساخت یک ساختمان بلند دردسرهای خاص خود را دارد، اما ساخت یک ساختمان بی دست و پا خیلی سخت تر است. Hangar One در سال 1933 ساخته شد و همچنان یکی از بزرگترین سازه های مستقل در جهان است که به عنوان یک انبار بالگرد برای USS Macon ساخته شده بود. در آن روزها، پیمانکاران ساختمانی نمیتوانستند از نرم افزارهایی که امروزه برای ساخت داربست استفاده میشود از آنها استفاده کنند. آنها مجبور شدند به ساخت داربست هایی که می توانست در یک ساختار 8 هکتاری  که 345 متر طول، 94 متر عرض و 60 متر ارتفاع دارد را ساماندهی کند .Hangar One در سال 2011 برای یک پروژه فضایی بین ناسا و گوگل مورد استفاده قرار گرفت و تغییراتی روی آن انجام شد تا بار دیگر پروژه ای با داربست های عظیم کلید بخورد.

برج خلیفه
از سال 2010، هیچ آسمان خراش در جهان نزدیک به رکورد Burj Khalifa به عنوان بلندترین ساختمان در جهان نبود، داربست برج خلیفه به ارتفاع 828 متر در مرکز شهر دوبی توسط شرکت Doka ساخته شده است.تمامی هسته اصلی این برج با استفاده از داربست های بالارونده وثابت شرکت اتریشی DOKA

ساخته شده است. قبلاً هرگز از فناوری داربست های بالارونده در چنین ارتفاع و شرایط دشواری استفاده نشده بود. شکل خاص این برج نیز نیاز به داربستی با انعطاف بالا داشت.زمان در نظر گرفته شده برای ساخت این برج بسیار فشرده و در نتیجه نیازمند یک برنامه ­ریزی دقیق بود. داربست های بالارونده دوکا برای هسته ساختمان و دیوارهای جانبی مانند چرخ دنده های ساعت با دقت عمل کرده و در نتیجه هر طبقه ظرف مدت 72 ساعت تکمیل شد.

چهارشنبه, 15 شهریور 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1499
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی وطن دوست
6036
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2375
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی