آیا زنان هم می توانند به عنوان داربست بند کار کنند ؟
آیا زنان هم می توانند به عنوان داربست بند کار کنند ؟

شاید کمتر زمانی دیده باشید که زنان در مشاغل سخت در صنعت ساخت و ساز فعالیت کنند اما طی سالیان اخیر آمارها نشان داده است که تمایل زنان به این نوع مشاغل بیشتر شده و نه تنها مانند مردان از پس این کارها برمی آیند بلکه در برخی جهات حتی بهتر از مردان عمل می کنند .

زنان داربست بند

تعداد بسیار کمی از زنان تمایل دارند که در مشاغل سختی مثل داربست بندی فعالیت کنند . اما با وجود دشواری های شغل داربست بازهم برخی از زنان مشتاقانه پیگیر این نوع مشاغل هستند و پیشرفت های خوبی از خود در این زمینه نشان می دهند . کار در ارتفاع شغلی نیست که مورد پسند همه باشد و به دلیل خطرات بسیار و ریسک بالا حتی تمایل مردان هم در این مشاغل کم است .

بنابراین حضور زنان در مشاغل هر چند کم واقعا تحسین برانگیز است . البته در کشور ایران داربست بندی شغلی مردانه بشمار می رود و تقریباً هیچ زنی در این حوزه فعالیت نمی کند اما در کشورهای اروپایی و آمریکایی تعداد قابل توجهی به این حرفه مشغول هستند . جالب است بدانید بیشترین آمار فعالیت زنان در صنعت ساخت و ساز و داربست مربوط به چین است که در جای خود جالب است.

آمار ها نشان داده است که زنان در طی سالهای اخیر برابری خود را در مشاغل سخت و زیان آور ثابت کرده اند و در برخی موارد نسبت به مردان برتر بوده اند .

ﺳﻪشنبه, 24 مرداد 1402
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست ارزان فوری
7021
تهران
داربست فلزی ایران توسعه
8241
هرمزگان
داربست فلزی ایران توسعه

نصب انواع داربست ساختمانی صنعتی مراسمی و.....