توجه به متریال ها و جزئیات اساسی در ساخت و ساز
توجه به متریال ها و جزئیات اساسی در ساخت و ساز

تفاوتی ندارد که قصد طراحی ویلا یا ملک آپارتمانی را دارید. باید به چند مسئله مهم توجه کنید. اولین مسئله انتخاب فضا و موقعیت جغرافیایی است. پس از آن مسئله ساخت‌وساز و متریالی که شما در طراحی ویلا و باغ یا هر سازه‌ای استفاده می‌کنید اهمیت زیادی دارد. خوب وقتی کسی قصد طراحی باغ ویلا را دارد قطعاً علاوه بر ظاهر زیبا کیفیت و استحکام نیز مهم است. خوب چند شرط مهم است که در واقع انتخاب متریال را برای شما آسان‌تر می‌کند. کاربری ملک، مدت زمانی که برای بهره‌برداری در نظر دارید، سرعت و در نهایت نگه‌داری که بعداً باید انجام شود.

توجه به متریال‌ها و جزئیات اساسی در ساخت‌وساز

درصورتی‌که ساختمان از متریال‌های خیلی اقتصادی و کم‌کیفیت ساخته شود. قطعاً هزینه نگه‌داری آن هم زیاد خواهد شد. علاوه‌برآن مسئله انتخاب موقعیت جغرافیایی و مصالحی که استفاده می‌کنید موضوع مهمی است. چون قطعاً در مناطقی مانند شمال کشور نمی‌توانید سقف‌های مسطح پیاده‌سازی کنید. در هنگامی که شما قصد بستن قرارداد با پیمانکار و ساخت و اجرای سازه را دارید. خوب مهم است که انتخاب کنید طراحی و ساخت ویلا مدرن انجام شود یا مایل به سبک‌های کلاسیک هستید.

نکات مهم حین انتخاب مصالح ساختمانی

شرکت طراحی و ساخت ویلا آبگون دیزاین یکی از مؤسسه‌های طراحی ویلا و ساخت انواع سازه‌های ویلایی، پروژه‌های زیباسازی و طراحی داخلی، آبنما و دیوار سبز می‌باشد. در واقع شما می‌توانید با خدمات این شرکت علاوه بر انجام پروژه‌های ساخت‌وساز و عمران، در طراحی داخلی نیز به شرکت‌های دیگر بی‌نیاز شوید. در طراحی و ساخت ویلا در مرحله اول شما نیاز به صحبت و برگزاری جلسه با کارفرما خواهید داشت. ضمن این که هیچ محدودیت مکانی و موقعیت جغرافیایی برای اجرای پروژه‌ها وجود ندارد. معمولاً ویلا و یا سازه‌های رفاهی با استفاده از متریال‌های چوب، بلوک، آجر، فلز، بتن LSF و ... ساخته می‌شوند. در مرحله فونداسیون شما نیاز به یک سری مصالح خاص خواهید داشت.

خوب مرحله مهم در اجرای فونداسیون یک ساختمان برش‌کاری و خم کردن میلگردها می‌باشد. میلگردها باید درست انتخاب شوند. خوب نمونه‌هایی در بازار موجود هستند که یا قیمتشان بالا است. یا استانداردهای ایران را پاس نکرده‌اند و یا این که به‌طورکلی قابل‌استفاده از موقعیت جغرافیایی موردنظر شما نخواهند بود. در مقابل قرارگیری میلگردها در نقاطی که روی نقشه مشخص شده‌اند اهمیت زیادی دارد.

نکات مهم حین انتخاب مصالح ساختمانی

 

 

مراحل ساخت‌وساز در ایران چگونه است؟

در ادامه اجرای فونداسیون شما باید به بخش قالب‌بندی و بتن‌ریزی توجه زیادی داشته باشید. عمل آوردن بتن و همین‌طور نگه‌داری آن بسیار حائز اهمیت است. خوب در پروژه‌های ساختمان‌سازی و فعالیت‌های عمرانی حضور یک ناظر ساختمان ضروری است. او می‌تواند از بروز اشتباهات احتمالی توسط پیمانکار جلوگیری کند. در واقع ناظر وظیفه دارد که خاک زیر فونداسیون را از نظر استحکام چک کند، همین‌طور لازم است که بتن از لحاظ کیفیت، ضخامت و همین‌طور حجم بررسی شود.

خوب طراحی ویلا به سبک مدرن انجام می‌شود. یا این که مشتری مایل است از نمونه‌های سنتی پیروی کند. در نتیجه به او طراحی ویلا کلاسیک پیشنهاد می‌شود. در نهایت هر دوی این سازه‌ها نیاز به اجرای سقف خواهند داشت و معمولاً در بیشتر پروژه‌های اجرایی از سقف ویلایی شیب‌دار استفاده می‌شود. خوب این نوع از سقف ویژگی‌های منحصر به خود را دارد. مقاومت این سقف‌ها در برابر آتش‌سوزی بالا بوده رنگ آن‌ها در مقابل بارش باران و تغییرات آب‌وهوایی، رطوبت و برف ثبات خوبی دارد. ضمن این که ورق به کار گرفته در ساخت سقف ویلا از نوع گالوانیزه می‌باشد. در نتیجه در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد و همین‌طور این متریال نیاز به نگه‌داری ندارد.

نکات مهم در مورد محوطه‌سازی ویلا

طراحی باغ ویلا از جمله پروژه هایی است که ذوق و هنرمندی یک معمار را نشان خواهد داد. چرا که در طراحی و ساخت ویلاها نسبت به طراحی پلان های شهری معمار آزادتر است و می تواند در کنار علایق مشتری از هنر و خلاقیت خود بهره بگیرد و طرحی بسیار زیبا بیافریند.

خوب بخش مهمی از دغدغه کسانی که اقدام به طراحی و سفارش ساخت ویلا می‌دهند. محوطه‌سازی ویلا می‌باشد. ازاین‌رو یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها بوده و درصورتی‌که شرکت مربوطه تخصص لازم در این زمینه را نداشته باشد. احتمالاً شما را با هزینه‌های زیادی مواجه می‌سازد. خوب معمولاً افراد در ساخت فضا و محوطه‌سازی یا علاقه‌مند به توسعه گیاهان و دختران و فضای سبز هستند. یا مثلاً قصد ساخت استخر و یا جلوگیری از نفوذ گونه‌های گیاهی هستند و قصدشان پاک‌سازی و به طور مثال اجرای استخر و یا هر چیز دیگری است. لازم است که محوطه بیرون ویلا یا سازه شما مسطح شود. پس از آن باید محوطه به‌خوبی حفاظت شده و در نهایت کف‌سازی شروع گردد. مثلاً می‌توانید تراسی جذاب، حیاط‌خلوت یا استخر در باغ خود اجرا کنید. در مقابل شرکت‌های اجرایی به شما الگوهایی ازپیش‌طراحی‌شده و ماکت‌های طراحی ویلا ارائه می‌دهند. در واقع این نمونه کار آن‌هاست و مشتری نیز انتظار دارد در انتخاب چنین پروژه‌ای را تحویل بگیرد.

خوب معمولاً انجام پروسه محوطه‌سازی ویلا بعد از مراحل فونداسیون، اجرای اسکلت، نازک‌کاری و نماسازی انجام می‌شود. پس می‌توانید سرفرصت و باحوصله به آن بپردازید و حتی در این بخش از آبنما و... استفاده کنید.

نکات مهم در مورد محوطه‌سازی ویلا

توجه به جزئیات در اجرای نماسازی ساختمان‌ها

یکی از بخش مهم که اهمیتش کم تر از طراحی داخلی و معماری داخلی نیست. نماسازی خواهد بود. جلوه و ظاهر در یک آپارتمان و حتی ساختمان ویلایی موضوع مهمی است که باید بادقت انجام شود. بسته به این که طراحی ویلا کلاسیک است یا مدرن، المان‌های مختلفی در ساخت نما استفاده می‌شوند. از آجر، سنگ نما و سیمان گرفته که هرکدام از آن‌ها باید بادقت مثال‌زدنی انجام شوند. یک مسئله مهم که بسیاری از مشتریان پروژه‌های ساختمانی و شرکت‌های طراحی و معماری با آن درگیر هستند سرهم‌بندی و عدم صرف وقت برای ساخت نمای جذاب و مقاوم است. بالاخره عوامل محیطی می‌تواند موجب بروز آسیب به نمای ساختمان شما شود. لازم است که نما حتماً مطابق با شرایط آب‌وهوایی و با بررسی استانداردهای لازم انتخاب شود. امروزه حتی از نمای کامپوزیت و طرح‌های خاص سنگ نیز برای این بخش استفاده می‌شود.

تمامی این موضوعات از جزئیات اساسی در ساخت‌وساز هستند. لازم است که پیش از هر کاری تجربه و تخصص مؤسسه‌ای که قصد اجرای پروژه ویلای شما را دارد را بررسی کنید. با آن‌ها صحبت کنید و ببینید بر اساس متریال‌های مرسوم موجود در بازار ایران از نظر آن‌ها بهترین گزینه کدام خواهد بود. در نهایت نماسازی ساختمان ویلایی به دو شکل باز و نیمه‌باز و بر اساس هزینه به دسته‌بندی‌های ریز و جزئی‌تری تقسیم می‌شوند. به‌طورکلی ساختمان بستگی به ابعاد، نوع متریال، سبک و همین‌طور متراژ خواهد داشت.

 

 

 

شنبه, 06 آذر 1400
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری
147
تهران
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری

نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری و شرکتی با اکیپ مجرب

دستکش کار و داربست بندی
137
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

دستکش کار و داربست بندی
137
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

داربست فلزی شهرک غرب
357
تهران
داربست فلزی شهرک غرب

نصب سریع و آسان و منصف در تمام نقاط ایران نصب انواع داربست پروژه های کوچک و بزرگ و برج ها نصب راه پله در گود و زیر بتونی و کفراژ های بزرگ عضو اتحادیه داربست فلزی با بیش از 15 سال سابقه کاری

داربست فلزی اوج
263
هرمزگان
داربست فلزی اوج

داربست فلزی اوج میناب،جاسک،چابهار تا سیستان و بلوچستان هم می توانیم خدمات دهیم.

پارت فوم آکوستیک
294
تهران
پارت فوم آکوستیک

پارت فوم مجموعه ای است که از 1385تا کنون بر روی عایق های صوتی، حرارتی ، برودتی ، فوم ها و چسب های مصرفی و صنعتی فعالیت داشته است. و از سال 1392 به صورت تخصصی در زمینه ارایه محصولات آکوستیک با کیفیت بالا وقیمت مناسب فعالیت نموده است. افتخار ما این است که بسیاری از محصولات پارت فوم در زمینه آکوستیک برای اولین بار در ایران تولید شده است و توانسته ايم نیاز بازار داخلی را از محصولات خود تامین نماییم. فوم لوله داربستی - ضربه گیر لوله داربست

داربست نما پایدار
3664
تهران
داربست نما پایدار

داربست ارزان با بیمه مسئولیت

داربست فلزی علی
342
آذربایجان غربی
داربست فلزی علی

خدمات اجاره و نصب داربست ماکو

داربست ماکو
960
آذربایجان غربی
داربست ماکو

اجاره و نصب داربست فلزی در ماکو

داربست رضایی
302
گلستان
داربست رضایی

اجاره و نصب داربست در گرگان

داربست فلزی محکم بست
6940
همدان
داربست فلزی محکم بست

نصب فنی ترین داربستها - شماره ثبت 8120 کارشناس اتحادیه داربست فلزی با مدیریت سید رهبر مرادی

داربست فلزی فراز بست
3952
خراسان رضوی
داربست فلزی فراز بست

داربست فلزی فراز بست در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد با نازلترين قيمت و در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

داربست فلزی میشو سیس
6522
آذربایجان شرقی
داربست فلزی خورشیدی اراک
787
مرکزی
داربست فلزی خورشیدی اراک

داربست خورشیدی،اراک،با بیش از ۳۰ سال سابقه کار ،اولین داربست استان مرکزی

داربست فلزی سرلک
640
تهران
داربست فلزی سرلک

آدرس انبار۱؛ میدان قیام خ مولوی کوچه رضا آزادی بن بست شیرزاد آدرس انبار ۲؛ سه راه آذری خیابان سبحانی گاراژ حاجیان آدرس شرکت .کارگر جنوبی خیابان زربافیان کوچه توکلی پ ۲ با مدیریت سرلک

داربست فلزی سعيد
7707
زنجان
داربست فلزی سعيد

داربست سعيد اولين ارائه دهنده خدمات داربست در استان زنجان

داربست فلزی علیجانی
1860
گیلان
داربست فلزی علیجانی

داربست علیخانی از سال 92 فعالیت خود را در استان گیلان آغاز کرده است و تا به حال پروژه های مختلفی را با موفقیت اجرا کرده اند.

داربست فلزی هادیان
2871
اصفهان
داربست فلزی هادیان

خدمات نصب و اجاره داربست در اصفهان و شاهین شهر

فولاد جهان مهر
1408
تهران
فولاد جهان مهر

شرکت فولاد جهان مهربا هدف تهیه و تأمین مقاطع آهن و فولاد مورد نیاز صنایعنفت،گاز،پتروشیمی،فولاد، نیروگاه‌ها،شرکتها وپروژه های ساختمانی...با اتکا به لطف خداوند و همکاری نیروهای متعهد و پرسنل مجرب، از سال 1350شروع به فعالیت نموده است. این شرکت افتخار همکاری با شرکتها و نهادهای زیر را دارد: 1ـ عضویت در وندور لیست شرکتهای نفت و گاز پارس (POGC)، شرکت ملی نفت ایران(NIOC)، 2ـ همکاری با کلیه شرکتهای نفتی ، ساختمانی و شرکتهای وابسته به وزارت راه و شهرسازی

داربست فلزی محسن
2124
لرستان
داربست فلزی محسن

خدمات نصب و اجاره داربست در خرم آباد توسط اکیپ مجرب

داربست فلزی مرکزی
861
لرستان
داربست فلزی مرکزی

داربست فلزی مرکزی درخدمت همشهریان .نصب بنر تبلیغاتی،کفراژ،طاق نصرت،پروژهایی بزرگ و کوچک،چهارپایه

صنعت ساختمان و داربست
1370
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی

داربست مهدی
6901
خراسان جنوبی
داربست مهدی

داربست و تجهیز بتن مهدی اجاره و خرید و فروش کلیه لوازم نو و دست دوم

داربست آسمان
3331
زنجان
داربست آسمان

نصب داربست فلزی، کفراژ بندی، داربست جهت اجرای تابلو، کار در ارتفاع (نماشویی، ترمیم نما)، کلیه تعمیرات جزئی و کلی داخل و خارج ساختمان، فنس کشی

 چدن ریزان پیشرو
5832
تهران
چدن ریزان پیشرو

تولید انبوه بست و اتصالات داربست فلزی

داربست فلزی پارسیان
6278
بوشهر
داربست فلزی پارسیان

تجهیزات داربست بند،شرایط پرسنل و دستورالعمل های ایمنی خاص داربست بند می باشد.که با رعایت این اصول علاوه بر برپا نمودن داربست مناسب ایمنی نیز رعایت خواهد شد.

داربست فلزی محمدرضا
882
تهران
داربست فلزی محمدرضا

داربست فلزی محمدرضا(شبانه روزی) داربست فلزی در شهرقدس با بیش از 30 سال سابقه در صنعت داربست ساختمان و کوله باری از تجربه این افتخار را دارد تا در خدمت مردم محترم در استان وشهر تهران باشد و بیشترین مشتریان خود را از طریق جمعی از مشتریان راضی و تبلیغات لفظی آنها تا به امروز به دست آورده است. خدمات این شرکت عبارتند از: - نصب داربست فلزی در ساختمان ها و برج های بلند - اجرا ونصب داربست جهت کارهای صنعتی همانند:سکوهای نفتی,اسکله,سیلو,پالایشگاه و... - اجرا ونصب داربستهای زودبست,کفراژبندی,زیربتن,داربست های نمایشگاه ها همراه باچادر,سوله,حفاظ,پیچ ورولپلاک و... - اجرا ونصب داربست در مترا ژهای بالا در استان وشهر تهران -اجرای داربست فلزی بنرهای تبلیغاتی -اجرای داربست فلزی سالن های خیمه ای -اجرای داربست فلزی طاق نصرت و ایستگاه صلواتی -ارسال اکیپ داربستی به سایر شهرهای کشور به منظور پروژه های بزرگ 09216266372/09175240703 سید جواد رضانژاد09362191788,

داربست فلزی پاکدشت
8144
تهران
داربست فلزی پاکدشت

نصب انواع مختلف داربست ساختمان هیئت. ساختمان.سوله.بنرهای.تبلیغاتی.۴پایه چرخدار و ثابت..زیربتن

منو سریع