7 توصیه برای نگهداری موتورخانه با سنجاق
7 توصیه برای نگهداری موتورخانه با سنجاق

با فرا رسیدن فصول سرد سال، یکی از کارهایی که باید انجام دهید، بررسی موتورخانه و سرویس‌کاری است. با انجام این بررسی‌ها، زمستان را با خیال راحت و بدون مشکلاتی نظیر آتش گرفتن دیگ موتورخانه، پشت سر خواهید گذاشت. مهم نیست که چه مدل دیگی در موتورخانه داشته باشید، دیواری، زمینی و یا سقفی. در هر صورت قبل از سرد شدن هوا بایستی نکات زیر را در نظر بگیرید تا دیگ بدون مشکل و در طول زمستان کار کند.

 1. موتورخانه را جاروبرقی بکشید:

وجود گرد و خاک در اطراف دیگ ممکن است خطرساز باشد پس بهتر است هر ماه اطراف و درون دیگ را با دقت جاروبرقی بکشید.اگر در انجام این کار کوتاهی کنید، ممکن است دیگ آتش بگیرد. می‌توانید برای مطمئن شدن از نحوۀ تمیزکاری دیگ، به راهنمای ان مراجعه کنید و یا با شرکت‌های خدماتی مربوطه تماس بگیرید. اگر دیگ از نوع دیواری است، مخزن زیر آن را به خوبی تمیز کنید. حداقل هر ماه این کار را انجام دهید تا از تجمع گرد و غبار جلوگیری کرده باشید. برای دیگ‌هایی که با گاز طبیعی می‌سوزند، شعله بایستی آبی باشد. اگر شعله نارنجی و یا قرمز سوخت، حتماً در صدد رفع مشکل برآیید و آن را دوباره تنظیم کنید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید قیمت نگهداری موتورخانه را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال نگهداری موتورخانه در تهران باشید می‌توانید درخواست نگهداری موتورخانه ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 1. قوانینی برای موتورخانه وضع کنید:

ممکن است بچه‌ها در طول تابستان در اطراف دیگ بازی کنند و متوجه نباشند که بازی کردن در موتورخانه می‌توانند خطرآفرین شود. پس شما به عنوان بزرگ‌تر، باید با آن‌ها صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید که از بازی کردن در موتورخانه و اطراف دیگ خودداری کنند. کودکان را از خطراتی که ممکن است برایشان رخ بدهد، آگاه کنید. آن‌ها را به مکان‌هایی دور از دیگ و موتورخانه راهنمایی و اسباب‌بازی‌هایشان را از موتورخانه جمع کنید.


 

 1. مانع جریان یافتن هوا در موتورخانه نشوید:

دیگ برای کار کردن احتیاج به هوا دارد. اگر به دیگ هوای کافی نرسد، از اکسیژن خانه استفاده می‌کند. میزان کم اکسیژن نیز برای شما و خانواده‌تان خطرناک است. در نتیجه هرگونه انسداد و نرسیدن هوا به دیگ، باعث می‌شود که خانه در قسمت‌هایی بیشتر از نواحی دیگر، گرم شود. در این صورت به دیگ فشار بیشتری وارد می‌شود و انرژی بیشتری مصرف می‌کند. مصرف انرژی بیشتر نیز مساوی است با قبض بیشتر! پس دقت کنید که هوای کافی وارد موتورخانه شود.


 

 1. بررسی‌های دوره‌ای و نگهداری موتورخانه را فراموش نکنید:

توصیه برای نگهداری موتورخانه با سنجاق

به صورت سالیانه دیگ را چک کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌کند. می‌توانید از افراد متخصص کمک بگیرید. این افراد علاوه بر بررسی‌های کامل، دیگ را نیز تمیز می‌کنند تا از بروز مشکلات جدی‌تر در آینده، جلوگیری شود. تمیز بودن دیگ، از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌کند و عملکرد آن را نیز بهبود می‌بخشد. بهتر است برای سرویس‌های سالانه، خودتان دست به کار نشوید تا برایتان حادثه‌ای رخ ندهد و سلامت شما و خانواده‌تان به خطر نیفتد.


 

 1. اجسام آتش‌گیر را از موتورخانه دور نگه دارید:

هرگونه جسمی را که به سرعت گرفتار حریق می‌شود، دور از دیگ و بیرون از موتورخانه نگه دارید. اگر در موتورخانه، کارهای دیگری نیز انجام می‌شود، این قسمت‌ها را از دیگ جدا کنید. هر جسمی در نزدیکی دیگ، ممکن است خطرآفرین شود. اگر در موتورخانه، ماشین لباسشویی دارید، لباس‌ها را در نزدیکی دیگ آویزان نکنید. هم چنین مواد شوینده را در ظروف دربسته و دور از دیگ نگه دارید. موادی مانند خاک گربه نیز بایستی دور از دیگ باشند زیرا بخار آمونیاک باعث ایجاد اختلال در هیتر می‌شود. به طور کلی مواد زیر را دور از دیگ نگهداری کنید:


 

 • گازولین
 • تینر
 • ضایعات و خرده چوب
 • فرش‌های قدیمی
 • کاغذ
 • خاک اره


 

 1. فیلترهای قدیمی و یا خراب را تعویض کنید:

7 توصیه برای نگهداری موتورخانه با سنجاق

فیلترهای خراب و یا قدیمی ممکن است مشکل‌زا شوند. هم چنین یک فیلتر کثیف، عملکرد دیگ را با مشکل رو به رو می‌کند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، فیلترها را هر یک یا دو ماه تعویض کنید. در صورتی که از دیگ بیش از اندازه استفاده می‌کنید، سیگاری هستید و یا حیوان خانگی دارید، فیلترها رو سریع‌تر تعویض کنید.


 

 1. دستگاه هشداردهندۀ مربوط به کربن مونوکسید و دود را امتحان کنید تا مطمئن شوید که کار می‌کنند:

توصیه برای نگهداری موتورخانه با سنجاق

روی دادن برخی از حوادث، اجتناب‌ناپذیر هستند پس بایستی برای مواجهه با آن‌ها تا حد ممکن آماده بود. باطری سیستم اعلام حریق و دستگاه هشدار دهندۀ کربن مونوکسید را اقلاً هر سال عوض کنید. می‌توانید این دستگا‌ه‌ها را امتحان کنید تا از صحت آن‌ها مطمئن شوید. این بررسی‌ها را در اوایل زمستان انجام دهید تا اگر مشکلی در سیستم‌ها مشاهده شد، سریعاً برطرف شود. سیستم‌های هشدار دهنده را هم در موتورخانه و هم در سایر قسمت‌های خانه نصب کنید. 

 

رعایت این نکات ساده، محیطی امن و گرم را برای شما به ارمغان می‌آورد و خیالتان را از بابت دیگ و موتورخانه، در طول فصول سرد سال راحت می‌کند. 

چهارشنبه, 20 مرداد 1400
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری
119
تهران
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری

نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری و شرکتی با اکیپ مجرب

دستکش کار و داربست بندی
121
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

دستکش کار و داربست بندی
121
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

دستکش کار و داربست بندی
121
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

داربست فلزی شهرک غرب
346
تهران
داربست فلزی شهرک غرب

نصب سریع و آسان و منصف در تمام نقاط ایران نصب انواع داربست پروژه های کوچک و بزرگ و برج ها نصب راه پله در گود و زیر بتونی و کفراژ های بزرگ عضو اتحادیه داربست فلزی با بیش از 15 سال سابقه کاری

داربست فلزی اوج
256
هرمزگان
داربست فلزی اوج

داربست فلزی اوج میناب،جاسک،چابهار تا سیستان و بلوچستان هم می توانیم خدمات دهیم.

پارت فوم آکوستیک
283
تهران
پارت فوم آکوستیک

پارت فوم مجموعه ای است که از 1385تا کنون بر روی عایق های صوتی، حرارتی ، برودتی ، فوم ها و چسب های مصرفی و صنعتی فعالیت داشته است. و از سال 1392 به صورت تخصصی در زمینه ارایه محصولات آکوستیک با کیفیت بالا وقیمت مناسب فعالیت نموده است. افتخار ما این است که بسیاری از محصولات پارت فوم در زمینه آکوستیک برای اولین بار در ایران تولید شده است و توانسته ايم نیاز بازار داخلی را از محصولات خود تامین نماییم. فوم لوله داربستی - ضربه گیر لوله داربست

داربست نما پایدار
3652
تهران
داربست نما پایدار

داربست ارزان با بیمه مسئولیت

داربست فلزی علی
334
آذربایجان غربی
داربست فلزی علی

خدمات اجاره و نصب داربست ماکو

داربست ماکو
934
آذربایجان غربی
داربست ماکو

اجاره و نصب داربست فلزی در ماکو

داربست سازه کاران
433
تهران
داربست سازه کاران

اجاره داربست خرید داربست فروش داربست نصب داربست

توليد كننده پيچ اتومات داربستی
2724
آذربایجان غربی
توليد كننده پيچ اتومات داربستی

توليد كننده پيچ اتومات داربستي ماد فولاد توليد كننده پيچ اتومات داربستي بالاترين كيفيت در بازار محصول تهيه شده از مفتول هاي استاندارد پيچ با گريد هاي ١٠٠٨ و ١٠١٠ انيل فسفات شركت ايروف محصول كاملا يكدست و رزوه عميق و استاندارد كه عمر محصول را تا دو برابر افزايش ميدهد

داربست رضایی
295
گلستان
داربست رضایی

اجاره و نصب داربست در گرگان

داربست فلزی فراز بست
3940
خراسان رضوی
داربست فلزی فراز بست

داربست فلزی فراز بست در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد با نازلترين قيمت و در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

داربست فلزی میشو سیس
6503
آذربایجان شرقی
داربست فلزی خورشیدی اراک
779
مرکزی
داربست فلزی خورشیدی اراک

داربست خورشیدی،اراک،با بیش از ۳۰ سال سابقه کار ،اولین داربست استان مرکزی

داربست فلزی سرلک
634
تهران
داربست فلزی سرلک

آدرس انبار۱؛ میدان قیام خ مولوی کوچه رضا آزادی بن بست شیرزاد آدرس انبار ۲؛ سه راه آذری خیابان سبحانی گاراژ حاجیان آدرس شرکت .کارگر جنوبی خیابان زربافیان کوچه توکلی پ ۲ با مدیریت سرلک

داربست فلزی سعيد
7682
زنجان
داربست فلزی سعيد

داربست سعيد اولين ارائه دهنده خدمات داربست در استان زنجان

داربست فلزی علیجانی
1847
گیلان
داربست فلزی علیجانی

داربست علیخانی از سال 92 فعالیت خود را در استان گیلان آغاز کرده است و تا به حال پروژه های مختلفی را با موفقیت اجرا کرده اند.

داربست فلزی هادیان
2858
اصفهان
داربست فلزی هادیان

خدمات نصب و اجاره داربست در اصفهان و شاهین شهر

فولاد جهان مهر
1400
تهران
فولاد جهان مهر

شرکت فولاد جهان مهربا هدف تهیه و تأمین مقاطع آهن و فولاد مورد نیاز صنایعنفت،گاز،پتروشیمی،فولاد، نیروگاه‌ها،شرکتها وپروژه های ساختمانی...با اتکا به لطف خداوند و همکاری نیروهای متعهد و پرسنل مجرب، از سال 1350شروع به فعالیت نموده است. این شرکت افتخار همکاری با شرکتها و نهادهای زیر را دارد: 1ـ عضویت در وندور لیست شرکتهای نفت و گاز پارس (POGC)، شرکت ملی نفت ایران(NIOC)، 2ـ همکاری با کلیه شرکتهای نفتی ، ساختمانی و شرکتهای وابسته به وزارت راه و شهرسازی

داربست فلزی محسن
2112
لرستان
داربست فلزی محسن

خدمات نصب و اجاره داربست در خرم آباد توسط اکیپ مجرب

داربست فلزی مرکزی
854
لرستان
داربست فلزی مرکزی

داربست فلزی مرکزی درخدمت همشهریان .نصب بنر تبلیغاتی،کفراژ،طاق نصرت،پروژهایی بزرگ و کوچک،چهارپایه

داربست فلزی عرش
6518
کرمانشاه
داربست فلزی عرش

ارایه کلیه خدمات داربست از قبیل نما, تجارب, زیربتن, کفراژو صنعتی توسط اکیپ بیمه شده

داربست فلزی ارم
1682
گیلان
داربست فلزی ارم

نصب و اجرای داربست با استادکاران ماهر در سریع وقت و بهترین کیفیت

صنعت ساختمان و داربست
1363
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی

داربست مهدی
6887
خراسان جنوبی
داربست مهدی

داربست و تجهیز بتن مهدی اجاره و خرید و فروش کلیه لوازم نو و دست دوم

داربست آسمان
3322
زنجان
داربست آسمان

نصب داربست فلزی، کفراژ بندی، داربست جهت اجرای تابلو، کار در ارتفاع (نماشویی، ترمیم نما)، کلیه تعمیرات جزئی و کلی داخل و خارج ساختمان، فنس کشی

 چدن ریزان پیشرو
5819
تهران
چدن ریزان پیشرو

تولید انبوه بست و اتصالات داربست فلزی

داربست فلزی پارسیان
6256
بوشهر
داربست فلزی پارسیان

تجهیزات داربست بند،شرایط پرسنل و دستورالعمل های ایمنی خاص داربست بند می باشد.که با رعایت این اصول علاوه بر برپا نمودن داربست مناسب ایمنی نیز رعایت خواهد شد.

داربست فلزی محمدرضا
875
تهران
داربست فلزی محمدرضا

داربست فلزی محمدرضا(شبانه روزی) داربست فلزی در شهرقدس با بیش از 30 سال سابقه در صنعت داربست ساختمان و کوله باری از تجربه این افتخار را دارد تا در خدمت مردم محترم در استان وشهر تهران باشد و بیشترین مشتریان خود را از طریق جمعی از مشتریان راضی و تبلیغات لفظی آنها تا به امروز به دست آورده است. خدمات این شرکت عبارتند از: - نصب داربست فلزی در ساختمان ها و برج های بلند - اجرا ونصب داربست جهت کارهای صنعتی همانند:سکوهای نفتی,اسکله,سیلو,پالایشگاه و... - اجرا ونصب داربستهای زودبست,کفراژبندی,زیربتن,داربست های نمایشگاه ها همراه باچادر,سوله,حفاظ,پیچ ورولپلاک و... - اجرا ونصب داربست در مترا ژهای بالا در استان وشهر تهران -اجرای داربست فلزی بنرهای تبلیغاتی -اجرای داربست فلزی سالن های خیمه ای -اجرای داربست فلزی طاق نصرت و ایستگاه صلواتی -ارسال اکیپ داربستی به سایر شهرهای کشور به منظور پروژه های بزرگ 09216266372/09175240703 سید جواد رضانژاد09362191788,

داربست فلزی پاکدشت
8126
تهران
داربست فلزی پاکدشت

نصب انواع مختلف داربست ساختمان هیئت. ساختمان.سوله.بنرهای.تبلیغاتی.۴پایه چرخدار و ثابت..زیربتن

منو سریع