ارتباط کانال فلکسیبل با عایق الاستومری
ارتباط کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

عاملی که نقش بسیارخیلی موثری در نصب سیستم های تهویه دارد ، کانال کشی با عایق الاستومری است. یکی از مشکلاتی که کانال های هوا را درگیر کرده موضوع عایق کاری آن ها است که باعث شده نیاز به کانال های پیش عایق بسیار ضروری شود.

در زمان تولید کانال فلکسیبل با عایق الاستومری، سه لایه ی متصل به هم با روکش آلومینیوم بافته شده و به واسطه ی یک فنر از جنس فولاد ، مقاوم شده است.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری (EPDM)

این محصول  دارای شکل فنری با سه لایه است که شامل :

لایه درونی با فویل آلوومینیوم لمینیت شده است ؛

لایه وسطی فوم متراکم الاستومری است که به عنوان عایق حرارتی عمل میکند ؛

لایه خارجی دارای روکشی است که جنس آن آلومینیوم لمینیت شده است.

 

ویژگی های کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری ، طول عمر بالایی دارد و دارای انعطاف زیادی است ، همچنین با محیط زیست سازگاری دارد وسبک است . برای نصب این کانال ها ، پوشش اضافی لازم نیست و بسیار سریع می توان این کار را انجام داد.

این کانال، به هیچ وجه گرد وغباردر محیط منتشر نمیکند، نشت هوا و قابلیت خودسوزی ندارد. همچنین در محدوده دما 30- و 110+  مقاوم است و ضریب انتقال گرما و حرارت آن بسیار پایین است و درمقابل رطوبت مقاومت خوبی دارد.

علاوه براینکه فضای کمتری را اشغال میکند، هنگامی که جریان هوا در حال انتقال است، با تراکم زیادی که این عایق دارد ، مانع صدای آن می شود.

استفاده از عایق الاستومری فلکسیبل ، باعث شده است که برترین کانال فلکسیبل پیش عایق در مارکت، این محصول باشد. طول استاندارد این کانال 6متر است و قطرآن در سایزهای ۱۶″- ۱۴″ ۱۲″- ۱۰″- ۸″- ۶″- ۵″- ۴″ است.

ویژگی های کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

درباره کانال فلکسیبل با عایق الاستومری:

 

سطح درونی و بیرونی این محصول با صفحه آلومینیومی که عایق الاستومری در بین آن ها گذاشته شده لمینیت شده است و مقاومت آن به وسیله ی فنرهای فولادی صورت گرفته است.

سطح  داخلی و سطح بیرونی آلومینیوم که با فنر فولادی مقاوم شده است ، در کانال های فلکسیبل معمولی وجود دارد و همچنین دارای عایق پشم شیشه هم هستند.

کانال های فلکسیبل معمولی در اندازه ای کمتراز25 میلیمتر تولید نمی شوند ؛ یک علت مهم آن این است که عایق شدن آن ها به وسیله ی پشم شیشه صورت می گیرد و زمان زیادی می برد.

اما سایر موادی که در ساختن عایق در تولید کانال های پیش عایق (PSB)  به کار می رود چون قابلیت استفاده را دارند ، دراندازه و ضخامت های 20-6 میلی مترهم تولید می شوند.

در پروسه ی نصب کانال فلکسیبل های معمولی ، اول لوله داخلی با چسب به کانالی که هوا را انتقال می دهد و اصلی است ، متصل می شود. پس ازآن برای به پایان رساندن کار مونتاژ، روکش بر روی لوله داخلی قرار گرفته و سوار می شود.هم چنین در این کانال ها اگر پشم شیشه در تماس با هوای محیط قرار بگیرد ، با گذر زمان در حالی که گرد و غبارآن در محیط پراکنده شده است و با تنفس وارد بدن انسان شود ، باعث به خطر افتادن سلامتی انسان می گردد و حتی باعث ایجاد آلرژی هم خواهد شد.

اما در پروسه ی نصب کانال فلکسیبل با عایق الاستومری(PSB Black) ، با چسب و بست، کاربه آسانی انجام می شود. همین امر باعث شده که هم هزینه و هم زمان کمتری را به خود اختصاص دهد که در واقع یک مزیت مهم این کانال می باشد. همچنین چون این کانال به صورت لمینیت تولید می شود وعایق الاستومری در آن وجود دارد باعث آلرژی در انسان نمی شود و سلامتی را به خطر نمی اندازد.

 

نقش اساسی عایق الاستومری در هوای ساختمان ها

بهتر است بدانید یکی از مواردی که در تهویه های ساختمان نقش مهمی دارد، سیستم های تهویه HVAC می باشد. حال ممکن است بپرسید پس نقش عایق لاستومری در بهبود بخشیدن به هوای ساختمان چیست؟ در جواب باید بگویم متریال های عایقی که برای این سیستم استفاده می شود نقش اساسی در بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان دارد. بنابراین یکی دیگر از مواردی که در بهبود هوای داخل ساختمان تاثیر دارد، عایق خوب و مناسب است.

نقش اساسی عایق الاستومری در هوای ساختمان ها

دقیقا برعکس این موضوع یعنی اگر در این سیستم ها از عایق نامناسب استفاده شود، موجب می شود کیفیت هوای داخلی ساختمان نا مناسب شود. عایق مناسب و خوب برای این سیستم ها باید عایقی باشد که این توانایی را داشته باشد که در مقابل رطوبت مقاوم باشد و همین طور هوایی را وارد ساختمان کند که هیچ گونه گرد و غبار، کپک و فیبر نداشته باشد. این عایقی که بتواند این ویژگی ها را داشته باشد، عایق الاستومری مطلوب است.

 

توجه داشته باشید که برای عایق کاری لوله های سرد و گرم نیز باید از این نوع عایق الاستومری باشد که همه ویژگی های بالا را داشته باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر ویژگی های عایق الاستومری فراعایق قسمت تماس با ما مراجعه فرمایید.

اولین هدف عایق الاستومری در سیستم های تهویه HVAC ساختمان ها، کارآمد بودن در بخش حرارتی می باشد. توجه داشته باشید که استفاده از عایق نامناسب در سیستم تهویه ساختمان ها باعث می شود که ذرات فیبری و ترکیبات ارگانیک فرار به فضای داخلی ساختمان وارد شوند و کیفیت هوای داخل ساختمان را خراب کنند و هوای نامناسبی برای تنفس ایجاد کنند. بنابرین استفاده از عایق الاستومری در این سیستم ها بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر این مورد عایق های نامناسب می توانند رطوبت و چگالش را به خود جذب کنند که همین امر موجب ایجاد و رشد کپک و قارچ می شود. توجه داشته باشید که بروز هر یک از یک این اتفاقات مستقیما بر روی کیفیت هوای داخل ساختمان اثر مخرب می گذارد.

همانطور که کیفیت هوای داخلی ساختمان ها بسیار مهم است و باید برای بهبود کیفیت آن هر کاری کرد و از عایق الاستومری استفاده کرد، برای مراکز درمانی مثل بیمارستان ها نیز این مسئله بسیار مهم است. متخصصان و کارشناسان معتقدند که به هیچ وجه نباید مجراهای داکت فیبری شیشه ای در سیستم های تهویه مراکز درمانی استفاده کرد. در این مراکز نیز بهترین مورد همان استفاده از عایق الاستومری می باشد.

اما بدانید از: جایگاه عایق الاستومری در زندگی امروزی ما کجاست؟  

 

عایق های استفاده شده در سیستم های تهویه ساختمان باید چه ویژگی های داشته باشند؟

اول از همه این عایق ها باید غیر ذره ای باشند تا در مدت زمان زیاد موجب بروز مشکلاتی مثل حساسیت در ساکنان ساختمان نشوند.

دومین موردی که برای استفاده از عایق در ساختمان ها حائز اهمیت است، استفاده نکردن از عایق هایی که درجه انتشار پایینی دارند و دارای کمی ترکیبات ارگانیک فرار هستند، می باشد.

عایق استفاده شده برای این کار باید هیچگونه گرد و غبار نداشته باشد و همین طور بتوان آن را به راحتی تمیز کرد.

متریال به کار رفته در عایق الاستومری استقاده شده در سیستم های تهویه ساختمان باید به گونه ای باشد که در مقابل رطوبت مقاوم باشد و همین طور چگالش موجود را کنترل کند.

متریال به کار رفته در عایقی که برای تهویه ساختمان استفاده می شود نباید موجب رشد قارچ و کپک شوند.

 

منبع: عایق الاستومری فراعایق

شنبه, 08 خرداد 1400
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1482
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی وطن دوست
6002
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2351
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی