استفاده از کمربند ایمنی در داربست های سنتی
استفاده از کمربند ایمنی در داربست های سنتی

هر ساله تعداد زیادی از کارگران بخاطر عدم رعایت اصول ایمنی جان خود را از دست می دهند که بخش بیشتر آن مربوط به کارگران ساختمانی و داربست است. کار در ارتفاع از سخت ترین مشاغل دنیا به حساب می آید که در ایران توجه خاصی به آن نمی شود به همین دلیل داربستان از همان ابتدا تصمیم گرفت تا فرهنگ ایمنی را در بین این قشر زحمتکش رواج دهد تا کمتر شاهد حوادث تلخ در این حوزه باشیم.
 
کمربند و کلاه ایمنی از مهم ترین تجهیزات کار در ارتفاع به شمار می روند ولی استفاده از این تجهیرات حتی به پنج درصد هم نمی رسد !؟ با پرس و جو از کارگران متعدد داربستی در سراسر کشور برای اینکه چرا از کمربند ایمنی استفاده نمی کنند پاسخ آنها در این خصوص این است که این کمربند ها دست و پا گیر هستند و حتی در برخی موارد ممکن است منجر به سقوط آنها از روی داربست شود .
 
به نظر می رسد که این کمربند ها بیشتر برای داربست های جدید کاربرد دارد زیرا در این نوع داربست ها سکوهای کار منظمی وجود دارد و کمربند می تواند براحتی مهار شود ولی در داربست های سنتی تخته های چوبی به صورت معلق بروی داربست هستند و خود آنها نیز نا ایمن می باشند به همین جهت به نظر می رسد استاندارد های فعلی با داربست های سنتی همخوانی ندارد ولی برای حل چنین مشکل بزرگی که جان کارگران را به خطر می اندازد باید چکار کرد ؟ واقعاْ باید مسئولین در این خصوص چاره ای  بی اندیشند .

شنبه, 17 آبان 1399
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست ارزان فوری
7523
تهران
داربست فلزی شکوری
1342
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
725
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
863
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5759
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2194
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی