مشاغل سخت در ایران کدامند؟
مشاغل سخت در ایران کدامند؟

یکی از ملاک‌های خوب یا بد بودن هرشغل درآمد آن کار است. میزان حقوق در هر کار است که میزان رضایت‌مندی را مشخص می‌کند. در رتبه بندی‌های جهانی میزان متوسط درآمد در هر شغلی را هم ملاک خودش قرار می‌دهند.
 
اگر شغلی درآمد مطلوب داشته باشد رغبت افراد برای فعالیت در آن شغل بالاست. اما برخی مشاغل به علت داشتن شرایط مشکل کاری و حقوق مزایای نامناسب بدون درخواست کننده هستند.
 
به راستی مشکل ترین مشاغل رایج در ایران چیست؟
 
برخی  معتقدند سخت ‌بودن برخی مشاغل نیز باعث عدم‌ تمایل نیروی شغل به این شغل‌ها شده است. کار های معضل که پاداش آنها خیلی کم است و فرد جویای پیشه رغبت نمی کند سراغ آنها برود در اکثر موارد خالی است.
 
این جمله سرشناس است که سخت ترین کار در گیتی شغل در معدن است. کارگرانی که در تونل‌ها و راهروهای سرپوشیده به استخراج می ‌پردازند احد از سخت‌ترین مشاغل را دارند. کار استخراج دربرگیرنده متمایز کردن و منفجرکردن مواد از سطح کار، حمل مواد و عملیات مربوط به انفجار و انجام امور تأسیسات تو معدن، حفر قنات، چاه فاضلاب، کار در مخازن تلویحاً و تخلیه و حمل مواد مذاب از کوره به‌ نحوی که کارگر در معرض سر راست حرارت یا بخار زیان‌ آور کوره باشد، جزو این بخش از مشاغل مشکل به‌ حساب می‌ آیند.
 
برخی از کارگران معدن در ایران، علاوه بر شرایط سخت کاری، باید شرایط گزیده تر حقوق و اجرت را نیز به مصایب شغلی خود اضافه کنند.  برخی کارگران در دو الی سه شیفت کاری به صورت همیشگی در 15روز شغل می کنند. در حالی که شغل در اعماق زمین به انگیزه یادبود ها زیان‌ باری که در طویل مدت بر سلامتی کارگران می‌ گذارد بر پایه مونث 52 قانون کار نباید در روز از 6 ساعت و در هفته از 36 ساعت دست درازی کند!
 
از سایر مشاغل سخت می تاب برخی شغل‌ های خدماتی در اماکنی نظیر اصطبل را نام برد. حمل و دفن زباله شهری، کار در کارگاه‌های دباغی و گندآبروها، کار پیوسته در طویله و سالن ‌های تربیت طیور را هم می تاب در این دسته پیمان داد. تقسیم سایر مشاغل سخت نیز شامل شغل‌هایی می شود که برای تن آسیب‌ هایی را به به اتفاق دارد.
 
 از سایر کارهای دشوار در ایران می‌توان به پیشه مستمر در فضای مفتوح و بلندی بیش از 5 متر روی دکل، اتاقک‌ های متحرک، داربست و اسکلت‌ ها، پیشه پیوسته روی خطوط و پست‌های انتقال برق با خفقان 63 کیلووات به بالا، مشاغل شن پاشی، پخت آسفالت دستی، قیرپاشی، جوشکاری در تو مخزن، شغل مستمر با اشعه‌ های زیان‌آور همانند رادیو اکتیو اشاره کرد.
 
همچنین پیشه در محل‌هایی با خفگی پیرامون بیش از حتماً طبیعی مانند غواصی، کار پیوسته در محیط‌ هایی که با هستی رعایت ایمنی مایه بروز مرض های گوشی می شود، سمپاشی باغ‌ ها، مزارع، اماکن تربیت دام و طیور، تولید و ترکیب سموم و حشره‌ کش‌ ها و پیشه با وسایل حائز ارتعاش زیان‌آور، جزو مشاغل مشکل است که شهروندان بیگانه عموما در این بخش‌ ها مشغول به‌ شغل هستند. بر پایه آیین‌ نامه اجرایی قانون مشاغل دشوار و زیان‌ آور، کار در زندان‌ ها و ندامتگاه‌ ها که مستقیماً با محبوس در بستگی است نیز جزو مشاغل دشوار محسوب می شود.

دوشنبه, 07 مرداد 1398
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1449
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
840
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
988
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5931
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2309
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی