معایب سقف کاذب کناف و دشواری ها اجرایی آن
معایب سقف کاذب کناف و دشواری ها اجرایی آن

الآن دوره ای شده که هر کی بخواد سقف کاذب بزنه، اولین گزینه باره نظرش سقف کناف است. چه بسا برای شما هم این سؤال قبل آمده باشه که سقف‌های کناف، ممکنه عیبی هم داشته باشن؟ پاسخ اینه بله که دارن! البته اگه درست اجرا نشن! که خیلی وقتها هم همین‌جوریه متأسفانه. در این مطلب می‌خواهیم درباره این گونه مشکلات و معایب سقف کناف با هم حرف بزنیم.
معایب سقف دروغین کناف
همون طور که گفتیم سقف دروغین کناف، معایبی داره که این معایب در صورتی به هستی میاد که صحیح اجرا نشده باشه؛ در واقع این دشواری ها عمدتاً عیب خدادادی خود کناف نیستن وناشی از اجرای ضعیف و نامناسب سقف کناف است. در پیوستگی به 5 لغایت از این معایب می‌پردازیم:
 
عدم مقاومت نسبت به رطوبت
سقف کناف در برابر آب ثابت نیست، البته صفحه کناف ضد آب هم داریم که در محیط های مرطوب کاربرد میشه. در چهره استفاده از این مدل کناف، مقاومت سقف در برابر بخار آب بسیار بسیار میشه.
 
عدم پایداری نسبت به ضربه
سقف کناف در مساوی ضربه ثابت نیست، ولی اگه اون رو گچ اندود کنین، خیلی مقاومتر میشه. درسته که کناف دربرابر ضربه ضعیف است، ولی اگر پس از نصب بشکنه یا حفره بشه، قابلیت ترمیم داره.
 
ترمیم هم اینطوری اتمام میشه که با نوار درزگیر محل ترک، درز و یا شکستگی رو می‌پوشونین، بعداز اون هم محل رو بتونه کاری می‌کنین.
 
پخش یکتا و خاک
همیشه اجرای سقف کناف مقدار زیادی یکتا و خاک فرآوری میکنه که به راحتی در منزلتون پخش میشه. این غبارها به نقاطی دورتر از محل اجرای پیشه هم میرسن. در نتیجه پس از اتمام کناف کاری، همه محیط رو باید تمیزکنین. این مسأله می‎‎تونه روی خرج های شما تأثیرگذار باشه.
 
اجرای کناف دربایستن به تیم‌های حرفه ای تر داره
باید اکیپ کارتان حرفه ای باشه و از ساز و برگ مترقی بهره‌گیری کنه؛ چراکه تیم آماتور کیفیت پایانی کار رو زیاد زیر میاره. اینجا مشکل حادتر از مابقی سقف های دروغین است. به بیان بهتر، در شغل کناف نسبت به خیلی از خدمات ساختمانی حساسیت اجرا بالاتره و ارزش اکیپ پیشه ای، ملموس تر میشه.
 
اهمیت کیفیت متریال کناف
کیفیت متریال کناف و بطور اخص سازه های اون، که از جنس پروفیل‌های سبکه و صفحات اون، در استقامت سقف کناف اهمیت زیادی دارن. به ذکر بهتر، اگه کیفیت متریال کناف شما مرغوب نباشه، سقف شما به بازبینی موعد شکم میده و یا ترک می‌‌خوره. این مسأله مطلوب هیچ کس نیست. سخت اصلی هم اینه که در بازار، اختلاف کیفیت زیادی در متریال کناف دیده شده.
 
حالا ما چکار میتونیم بکنیم؟
 
راهکار ساده است. تنها کاری که باید اتمام بدین اینه که جزئیات اجرایی کناف رو در قرارداد بیارین. پس از اون هم متریال خودتون رو با جزئیات اجرایی که از قبل با کناف کار توافق کردید، “کنترل” کنین. همین.
 
اولین کاری که اتمام میدین اینه که برای کارتان، مرز پیمان نامه بنویسین. همون طور که گفتیم، از پیمانکار بخواهید الی جزئیات اجرایی کناف هم پیوست این پیمان نامه کنه و بر بر پایه همون عمل کنه. لغایت زمانی که جرئیات اجرا و متریال مشخص نیست، قرارداد نبندید.
 
کنترل متریال کناف با دتایل اجرایی کار دو بخش مهم داره که هر دو لغایت باید اتمام بشه. مهار برند و مهار مشخصات فنی مصالح کار. به بیان بهتر، کنترل تنها روی برندها نیست. مهار روی مشخصات فنی متریال هم باید چهره بگیره.
 
درسته که متریال شما باید استاندارد ایران و دیگر تصدیق (رانندگی) های بین المللی رو داشته باشه، ولی این موارد کافی نیست. بسیاری از کسان نمی‌دونن که مشخصات فنی متریال کناف حتی از برند اون هم مهم‌تر است. به عنوان نمونه اگه پیمانکار از پروفیل مارکدار، اما کمی نازکتر بهره‌گیری بکنه، آیا حواستون هست؟
 
با رعایت همین یک باره و با احد دوتا کنترل کوچک، کارتون بیمه میشه.
جمع بندی معایب سقف کناف
دیدیم که اجرای سقف کاذب کناف از بقیه سقف های کاذب حساس‎تره. اما درستی اینه که در چهره گزینش سقف کناف، با هزینه خیلی اقلیت می‎تونین کاری در تراز کیفی سایر سقفهای کاذب داشته باشین و از مزایایی در سطح اون ها بهره مند بشین.
 
در بحث معایب کناف هم نگرانی خاصی وجود نداره. چراکه معایب کناف عمدتاً در اجرای کناف و حواشی پیشه است و نه در ذات سقف کناف. به بیان بهتر، معایب کناف اغلب مشکلات اجرایی سقف است لغایت عیب خود اون.
 
شما دائم نخست روی چیره دست بودن تیم کناف‌کار تمرکز کنین و سپس مابقی معایب سقف رو در نظر بگیرین؛ چراکه اولی مهم‌تره. ضربه ای که سقف کناف از اکیپ‌های آماتور می‌خوره به راستی قابل محاسبه نیست.
فوت کوزه گری برای سقف کناف
در اینجا می‎خواهیم به سه فوت کوزه گری که برای اجرای سقف کناف لازمه، اشاره کنیم. در صورت رعایت این سه نکته، میشه گفت کارتون کاملا دلخواه اجرا میشه و میتونین اجرای کار رو بیمه کنین. به بیان بهتر، شما با در عقیده اخذ نکات ذیل، به راحتی‎ می‌تونین از بروز هر گونه ناهماهنگی و یا مشکل در اجرای سقف کنافتان بازدارندگی ‎کنین و از مزایای این سقف، بویژه قیمت مناسب اون مستفیض بشین. اگه این سه نکته را به دقت سپریدن بدین، حتی از دشواری ها بعد از کار هم تا بی گمان زیادی، ایمن خواهید شد! این مشکلات شامل ویرانی سقف در درازا موعد و مشکلات مالی با پیمانکار می‌باشد.
 
الف) دقت روی گزینش اکیپ کناف‌کار: گفتیم که در شغل کناف با هر پیمانکاری کار نکنین؛ چراکه در بازار دیده شده که کیفیت و دقت یک کناف‌کار گستره خیلی زیادی داره. به بیان بهتر در کار کناف تنها تعقیب اکیپ‌های حرفه ای بگردین.
 
ب) دریافت بروشور مشخصات فنی: پیمانکاری رو برگزیدن کنین که بتونه بروشور مشخصات فنی کناف رو همون ابتدا، در پسندیدن شما پیمان بده. دریافت این بروشور دو حسن گزیده تر داره:
 
1- میزان چیرگی پیمانکار و از اون مهمتر کلاس کاری‌اش رو می‎سنجین. ضمناً اطلاعات فنی خودتون هم زیاد میشه.
 
2- ایشان متریال مصرفی خودش رو همون ابتدا و قبل از امضای قرارداد، ثابت و مشخص  می‎کنه. این پیشه برای شما فوق العاده اعتمادزاست.
 
ج) مشکلی به نام ناخنی داشتن کار: گفتیم که در بازار، پیشه کردن با اکیپهای غیر حرفه ای کناف‌، دردسر ساز شده. میخوایم براتون یک نمونه عملی بزنیم لغایت مطلب رو واضح‌تر کنه. نمونه ما “کنترل ناخنی داشتن کار” است. کناف‌کارای چیره دست میگن، اگه همین گرد اوکی باشه، کل شغل کناف بیمه میشه.
 
در بازار دیده شده که اکیپ‌های غیر حرفه ای عمدتا پنل‌ها رو ناخنی نصب می‎کنن. ناخنی داشتن یعنی صفحات شغل با هم کشمکش تراز دارن. وقتی دو تا پنل کناف رو ساحل هم نصب می‌کنین، گاهی مواقع، یک پله کوچولو بوجود میاد که به اون میگن ناخنی.
 
راهکار ما اینه که حضور شما در محل پروژه پررنگ تر باشه. لااقل لغایت زمانی که روی بحث ناخنی کارتان به یک اطمینان خاطری برسین این حضور رو پیوسته بدین. اگه هم شاید به مشکلی خوردین، بی درنگ اجازه توقف شغل و تصحیح روند رو بدین. ضمناً اگه پیشه شما ناخنی‌دار شد هول نشین. تنها باید صفحه کناف رو مفتوح کنین و یا از اندود گچ کاربرد کنین. همین.
آخرش کناف خوبه یا بده؟
سقف کناف فناوری نوینی است که عیب ذاتی نداره. فقط وقتی سقفتان کناف است باید یک کمی حواستون رو جمع تر کنین. اگه شما روی گزینش پیمانکار، متریال و سایر نکاتی که آوردیم دقت عقیده داشته باشین، در شغل کناف شما مشکلی قبل نمیاد و از مزایای انبوه اون مستفیض می‌شین.
 
اما گاها دیده شده که سقف کناف، باب طبع مشتری از آب در نمیاد. درسته که سقف کناف نامناسب، خیلی اغلب از عمده خدمات ساختمانی نامناسب، برپایی مشکل می‌کنه؛ اما از اونطرف انتخاب کردن سیستم کناف به عنوان سقف، عمدتًا یک گزینش وسوسه انگیز است، چراکه کناف سریع اجرا میشه، سبک است و از کل مهمتر اینه که ارزانه.
 
پس حرف آخر ما، تکرار همین جمله باشه که باید روی انتخاب مجری کناف حساسیت گزیده تر ای به هزینه بدین. در گام دوم هم روی اینکه متریال شما چی باشه، پژوهش کنین و با مجریکار به توافق برسین. رهنمود ما اینه که در برگزیدن اکیپ کناف‌کار، پیگیری تفریق خرج ها نباشین. اگر زیرسازی شما ناچیز و یا نازک باشه، پنل‌های کناف در طول شش ماه و یا یک سال ترک میخورن و شکم میدن.
 
کناف فناوری مطلوبی است که باید اجرای مناسبی داشته باشه.
 
میتونین نظرات و سؤالات خودتون رو باما به اشتراک بذارین. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.
کناف

ﺳﻪشنبه, 07 خرداد 1398
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری
125
تهران
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری

نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری و شرکتی با اکیپ مجرب

دستکش کار و داربست بندی
126
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

دستکش کار و داربست بندی
126
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

داربست فلزی شهرک غرب
349
تهران
داربست فلزی شهرک غرب

نصب سریع و آسان و منصف در تمام نقاط ایران نصب انواع داربست پروژه های کوچک و بزرگ و برج ها نصب راه پله در گود و زیر بتونی و کفراژ های بزرگ عضو اتحادیه داربست فلزی با بیش از 15 سال سابقه کاری

داربست فلزی اوج
258
هرمزگان
داربست فلزی اوج

داربست فلزی اوج میناب،جاسک،چابهار تا سیستان و بلوچستان هم می توانیم خدمات دهیم.

پارت فوم آکوستیک
288
تهران
پارت فوم آکوستیک

پارت فوم مجموعه ای است که از 1385تا کنون بر روی عایق های صوتی، حرارتی ، برودتی ، فوم ها و چسب های مصرفی و صنعتی فعالیت داشته است. و از سال 1392 به صورت تخصصی در زمینه ارایه محصولات آکوستیک با کیفیت بالا وقیمت مناسب فعالیت نموده است. افتخار ما این است که بسیاری از محصولات پارت فوم در زمینه آکوستیک برای اولین بار در ایران تولید شده است و توانسته ايم نیاز بازار داخلی را از محصولات خود تامین نماییم. فوم لوله داربستی - ضربه گیر لوله داربست

داربست نما پایدار
3657
تهران
داربست نما پایدار

داربست ارزان با بیمه مسئولیت

داربست فلزی علی
337
آذربایجان غربی
داربست فلزی علی

خدمات اجاره و نصب داربست ماکو

داربست ماکو
944
آذربایجان غربی
داربست ماکو

اجاره و نصب داربست فلزی در ماکو

داربست سازه کاران
435
تهران
داربست سازه کاران

اجاره داربست خرید داربست فروش داربست نصب داربست

داربست رضایی
297
گلستان
داربست رضایی

اجاره و نصب داربست در گرگان

داربست فلزی محکم بست
6922
همدان
داربست فلزی محکم بست

نصب فنی ترین داربستها - شماره ثبت 8120 کارشناس اتحادیه داربست فلزی با مدیریت سید رهبر مرادی

داربست فلزی فراز بست
3941
خراسان رضوی
داربست فلزی فراز بست

داربست فلزی فراز بست در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد با نازلترين قيمت و در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

داربست فلزی میشو سیس
6507
آذربایجان شرقی
داربست فلزی خورشیدی اراک
781
مرکزی
داربست فلزی خورشیدی اراک

داربست خورشیدی،اراک،با بیش از ۳۰ سال سابقه کار ،اولین داربست استان مرکزی

داربست فلزی سرلک
635
تهران
داربست فلزی سرلک

آدرس انبار۱؛ میدان قیام خ مولوی کوچه رضا آزادی بن بست شیرزاد آدرس انبار ۲؛ سه راه آذری خیابان سبحانی گاراژ حاجیان آدرس شرکت .کارگر جنوبی خیابان زربافیان کوچه توکلی پ ۲ با مدیریت سرلک

داربست فلزی سعيد
7689
زنجان
داربست فلزی سعيد

داربست سعيد اولين ارائه دهنده خدمات داربست در استان زنجان

داربست فلزی علیجانی
1852
گیلان
داربست فلزی علیجانی

داربست علیخانی از سال 92 فعالیت خود را در استان گیلان آغاز کرده است و تا به حال پروژه های مختلفی را با موفقیت اجرا کرده اند.

داربست فلزی هادیان
2861
اصفهان
داربست فلزی هادیان

خدمات نصب و اجاره داربست در اصفهان و شاهین شهر

فولاد جهان مهر
1402
تهران
فولاد جهان مهر

شرکت فولاد جهان مهربا هدف تهیه و تأمین مقاطع آهن و فولاد مورد نیاز صنایعنفت،گاز،پتروشیمی،فولاد، نیروگاه‌ها،شرکتها وپروژه های ساختمانی...با اتکا به لطف خداوند و همکاری نیروهای متعهد و پرسنل مجرب، از سال 1350شروع به فعالیت نموده است. این شرکت افتخار همکاری با شرکتها و نهادهای زیر را دارد: 1ـ عضویت در وندور لیست شرکتهای نفت و گاز پارس (POGC)، شرکت ملی نفت ایران(NIOC)، 2ـ همکاری با کلیه شرکتهای نفتی ، ساختمانی و شرکتهای وابسته به وزارت راه و شهرسازی

داربست فلزی محسن
2114
لرستان
داربست فلزی محسن

خدمات نصب و اجاره داربست در خرم آباد توسط اکیپ مجرب

داربست فلزی مرکزی
855
لرستان
داربست فلزی مرکزی

داربست فلزی مرکزی درخدمت همشهریان .نصب بنر تبلیغاتی،کفراژ،طاق نصرت،پروژهایی بزرگ و کوچک،چهارپایه

صنعت ساختمان و داربست
1364
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی

داربست مهدی
6894
خراسان جنوبی
داربست مهدی

داربست و تجهیز بتن مهدی اجاره و خرید و فروش کلیه لوازم نو و دست دوم

داربست آسمان
3323
زنجان
داربست آسمان

نصب داربست فلزی، کفراژ بندی، داربست جهت اجرای تابلو، کار در ارتفاع (نماشویی، ترمیم نما)، کلیه تعمیرات جزئی و کلی داخل و خارج ساختمان، فنس کشی

 چدن ریزان پیشرو
5825
تهران
چدن ریزان پیشرو

تولید انبوه بست و اتصالات داربست فلزی

داربست فلزی پارسیان
6262
بوشهر
داربست فلزی پارسیان

تجهیزات داربست بند،شرایط پرسنل و دستورالعمل های ایمنی خاص داربست بند می باشد.که با رعایت این اصول علاوه بر برپا نمودن داربست مناسب ایمنی نیز رعایت خواهد شد.

داربست فلزی محمدرضا
877
تهران
داربست فلزی محمدرضا

داربست فلزی محمدرضا(شبانه روزی) داربست فلزی در شهرقدس با بیش از 30 سال سابقه در صنعت داربست ساختمان و کوله باری از تجربه این افتخار را دارد تا در خدمت مردم محترم در استان وشهر تهران باشد و بیشترین مشتریان خود را از طریق جمعی از مشتریان راضی و تبلیغات لفظی آنها تا به امروز به دست آورده است. خدمات این شرکت عبارتند از: - نصب داربست فلزی در ساختمان ها و برج های بلند - اجرا ونصب داربست جهت کارهای صنعتی همانند:سکوهای نفتی,اسکله,سیلو,پالایشگاه و... - اجرا ونصب داربستهای زودبست,کفراژبندی,زیربتن,داربست های نمایشگاه ها همراه باچادر,سوله,حفاظ,پیچ ورولپلاک و... - اجرا ونصب داربست در مترا ژهای بالا در استان وشهر تهران -اجرای داربست فلزی بنرهای تبلیغاتی -اجرای داربست فلزی سالن های خیمه ای -اجرای داربست فلزی طاق نصرت و ایستگاه صلواتی -ارسال اکیپ داربستی به سایر شهرهای کشور به منظور پروژه های بزرگ 09216266372/09175240703 سید جواد رضانژاد09362191788,

داربست فلزی پاکدشت
8131
تهران
داربست فلزی پاکدشت

نصب انواع مختلف داربست ساختمان هیئت. ساختمان.سوله.بنرهای.تبلیغاتی.۴پایه چرخدار و ثابت..زیربتن

منو سریع