معرفی رستوران کافه داربست
معرفی رستوران کافه داربست

کافه داربست

کافه داربست، با زیربنایی در حدود ۲۷۰ متر مربع بخشی از مجموعه فرهنگی سینمایی خلیج فارس شیراز است. از اهداف اصلی در طراحی این کافه به جهت قرارگیری اش در یک مجتمع فرهنگی، ایجاد تعاملات مردمی بیشتر در جهت رسیدن به پایداری اجتماعی بود. از طرفی یکی از خواسته های کارفرما امکان تاسیس شعبه های دیگری از آن در آینده بود، ما از داربست و الوار به عنوان استخوان بندی اصلی و به عنوان یک عنصر هویت بخش در طراحی فضای کافه استفاده کردیم.
 
سازه داربست امکان رسیدن به سرانه فضایی بیشتر، شفافیت و پویایی بصری، سیالیت فضایی و امکان استفاده حداکثری همه افراد از محیط کافه را فراهم کرد. هزینه کم و امکان تغییر چیدمان در فضاهای گوناگون از جمله ویژگی های داربست است؛ و همچنین داربست با توجه به ویژگی های ذاتی که ذکر شد میتواند به عنوان معرف برند این کافه در شعبه های دیگر مورد استفاده قرار گیرد که خواسته کارفرما را نیز برآورده کند.
 
به منظور افزایش فضای نشستن در کافه نیم طبقه ها به مجموعه اضافه شد. فضاهای نشستن نیز در غالب الگوهای مختلفی از جنس داربست شکل گرفت. طبقه اول به مکانی برای ایجاد تعاملات اجتماعی مردم با یکدیگر و با کارکنان ،(عمومی تر) و طبقه بالا به حیطه خصوصی تر اختصاص یافت. در طبقه اول از میز ها و فضاهای اجتماعی استفاده شده و در طبقه بالا از میز های کوچک با ظرفیت کمتر.
سعی شد تمامی متریال های استفاده شده بدون تغییر ماهیت اصلی خودش در فضا به کار گرفته شود. سازه وتاسیسات نیز بدون هیچ پوششی به تعریف فضای مورد نظر ما کمک کرد.با باز کردن یکی از جداره های کافه که به سمت خارج بود (بازشو)، امکان ارتباط بیرون مجتمع با داخل کافه به وجود آمد.علاوه بر آن، ورود نور طبیعی به فضا باعث ایجاد سایه روشن هایی در فضای داخلی شد.
 
نام: کافه داربست 
آدرس: شیراز، مجتمع خلیج فارس، مجموعه فرهنگی سینما هنر شهرآفتاب 
شرکت مشاور: گروه معماری اشعری و همکاران
معمار: امیرحسین اشعری 
تیم طراحی: زهرا جعفری، امیر ایرانی دوست حقیقی، افشین اشعری
تاریخ اجرا: دی ۱۳۹۶ الی اردیبهشت ۱۳۹۷
مساحت ساخته شده: ۲۷۰ مترمربع
نوع: رستوران
سازه: اصغر گرامی، ایوب هاشمی 
نورپردازی: ‌سیّد امین موسوی
مدیر اجرایی: سعید جمالی
تیم اجرایی: احسان شبانی، اجرای چوب: گروه رست (برادران قربانی)
طراح سه بعدی: امیر ایرانی دوست حقیقی
گرافیست:‌ زهرا جعفری، الناز امینی خانیمنی 
مطالعات: الناز امینی خانیمنی 
عکاس: امیرعلی غفاری
مصالح: داربست، الوار، توری فلزی، شیشه  

منبع : معماری معاصر ایران

دوشنبه, 19 فروردین 1398
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1499
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی وطن دوست
6035
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2375
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی