گشت و گذار در بازار تولید داربست و محصولات پروفیلی در ارتفاع بازار اسکلت های آهنی
گشت و گذار در بازار تولید داربست و محصولات پروفیلی در ارتفاع بازار اسکلت های آهنی

لوله هایی در هم تنیده شده که باید محیطی مشخص را  بسازند یا احاطه کنند. اسکلت و استخوان بندی اولیه ساخت هر سازه ای. برای آنهایی که اهل اقتصاد نیستند فضایی بکر برای عکاسی. مثلثی، چکشی، فلزی و آلومینیومی. بسته به نوع استفاده و نیاز شما مدل های گوناگونی در بازار وجود دارد.
 
در کنار تولید لوله های اصلی حوزه های بسیار دیگری هست که برخی از سرمایه گذاران داخلی سال هاست به آن ورود کرده اند و کسب و کار خود را دارند. تأمین تجهیزات و بست داربست یکی از حوزه های با پتانسیل صنعت داربست سازی است. امروز قصد داریم صنعت داربست سازی در ایران را بیشتر بررسی کنیم.
 
پیش از ورود به بحث اصلی اشاره کنیم که از نظر نصب، داربست ها به سه گروه معلق، حمایت شده و مخصوص تقسیم می شوند. شکل انجام کار در هر مورد متفاوت است اما تمامی فعالان این حوزه معتقدند پیش از شروع کار باید نکات امنیتی رعایت شود. مثلا این توصیه که پیش از آغاز کار حتما ترمز ایمنی داربست را بازرسی کنید تا در هنگام کار سقوط نکند.
 
بخش ساختمانی منجر به فوت
 
در سال های گذشته بخش ساختمانی به تنهایی نیمی از کل حوادث منجر به فوت نیروی کار کشور را تشکیل داده است. بنابراین رعایت ایمنی کارگران مسئله بسیار با اهمیتی است، چرا که با مرگ هر کارگر 7500 روز کاری نابود می شود.
 
البته نمی توان گفت این مسئله تنها مربوط به جامعه ایران است بلکه عموما در تمامی کشورها اشتغال افراد در ارتفاع، اشتغال در کنار مواد شیمیایی خطرناک، اشتغال در فضاهای خطرناک مانند معادن و زیرزمین و حضور در بخش هایی که هر لحظه می تواند خطری را به دنبال داشته باشد، همراه با ریسک و توام با آسیب پذیری افراد است.
 
نکته اساسی این است که برخی کشورها با استفاده از ابزار، آموزش نیروی انسانی، بازرسی و نظارت، رسیدگی دائم به فعالیت های کارفرمایان مشاغل خطرآفرین و همچنین امکانات مدرن، میزان تلفات و آسیب های اجتماعی نیروی انسانی را به کمترین میزان ممکن می رسانند. هم اکنون بیش از 50شرکت ساخت و تولید قطعات داربست در استان تهران فعالیت می کنند که به طور متوسط برای 300 نفر اشتغال ایجاد کرده اند.
 
در این میان یکی از فعالان بازار به  «فرصت امروز» می گوید: بیشتر شرکت های فعال در این رشته به صورت واسطه ای فعالیت می کنند و چندان تمایلی برای ورود به بازار حرفه ای ندارند. در واقع این گروه ها پس از اخذ مجوز اقدام به تولید برخی محصولات پرفروش می کنند و مابقی را از شرکت های بزرگ تولید کننده مثل ما تأمین می کنند. در این مورد از ما می خواهند بدون علائم تجاری محصول را تولید کنیم تا نشان تجاری خود را بر آن بزنند.
 
مواد اولیه
 
در حال حاضر میزان نیاز سالانه کشور به لوله و پروفیل 1.8 میلیون تن است که با توجه به ظرفیت تولیدی 14میلیون تنی ایجاد شده، روند تعادل در بازار از بین رفته است. برای تولید داربست تولیدکننده به ورق آهن و فولاد احتیاج دارد که انواع آن توسط شرکت های داخلی همچون فولاد مبارکه اصفهان تأمین می شود. در سال های گذشته بسیاری از فعالان به واسطه طرح موضوع گران فروشی فولاد مبارکه مجبور به تعطیلی واحدهای خود شدند.
 
با این حال مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه با رد این موضوع اعلام کرد: با بررسی دقیق می توان دریافت بسیاری از این کارخانه ها به دلیل ناتوانی مالی و مسائل حاشیه ای از چرخه تولید خارج شده اند. به هر حال این صنعت در پیوندی جدانشدنی با بخش ساختمان کشور قرار دارد و رکود سال های اخیر این بخش باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار برای تولیدکنندگان و در برخی موارد موجب تعطیلی بخش های صنعتی نیز شده است.
 
صادرات آری، واردات نه
 
شرکت داربست فلزی اولدوز یکی از تولیدکنندگان باسابقه این صنعت به «فرصت امروز» می گوید: در سال های گذشته و با توجه به مشکلات بسیاری که برای بخش تولید به وجود آمد شرکت های اندکی توانستند از بحران ها نجات پیدا کنند. در این سال ها حتی یک بار از کشور خارجی محصول وارد نکردیم و هرچه استفاده کردیم تولید داخل بوده است.
 
وی می افزاید: برای سال های متمادی به کشورهایی همچون عمان، ترکمنستان، عراق و اردن صادرات داشته ایم و علاوه بــر محصــولات پــروفیلـــی و داربســت، بست های مورد نیاز را صادر کردیم و برند شناخته شده  و قابل اعتمادی برای مشتریان خارجی هستیم. ما علاوه بر تولید بست چهار پیچ داربست که نیاز اساسی داربست است، بست فلزی پیچی، بست کمکی، بست نگهدارنده و بست کلاهکی تولید می کنیم.
 
در سال های گذشته گروه های داخلی با گرفتن امتیاز شرکت های ترکیه ای دفاتری در کلانشهرها راه اندازی کردند و تولیدات داخلی را با نام خارجی به بازار عرضه می کنند و متأسفانه هنوز هم اعتماد مشتریان به اسم محصول خارجی بیشتر است و نبود نظارت به این مسئله باعث به وجود آمدن موانع بسیاری برای تولیدکنندگان شده است.
 
رکود؛ مهم ترین مشکل
 
این تولید کننده رکود و نبود معامله در بازار را از عوامل اساسی کسادی این روزهای بازار می داند و با اعلام اینکه دولت فعلی با اجرای برخی سیاست ها سعی کرد، مشکلات را به حداقل برساند، اما شرایط به نحوی است که ثبات فرسایشی به وجود آمده است، می گوید: برخی سازوکارها در نهادهای دولتی برای حمایت از بخش تولید وجود دارد.
 
هر چند ما در این سال ها به هیچ عنوان از آن استفاده نکردیم و سعی کردیم با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی به نوعی از چنین حمایت هایی بی نیاز شویم. با این حال وزارت صنعت، معدن و تجارت چندی پیش از تولیدکنندگان خواست با ثبت اطلاعات خود در سامانه  «بهین یاب» از تسهیلات یک میلیارد تومانی با سود کم استفاده کنند.
 
شش ماه از ثبت نام بسیاری از تولیدکنندگان می گذرد و هنوز هیچ خبری نیست! وی می افزاید: تا زمانی که فکری اساسی در حاکمیت برای حل بحران و رکود بازار مسکن صورت نگیرد، نمی شود انتظار بهبود شرایط تولیدکنندگان وسایل ساختمانی را داشت و شرایط برای آنها هر روز بدتر از دیروز می شود.
 
بسیاری از واحدها توان پرداخت دستمزد کارکنان خود را ندارند و به زودی با مشکل نیروی انسانی برخورد خواهند کرد. بالا بودن تعرفه های انرژی، وضعیت نامشخص و افت و خیز هرروزه بازار مسائلی است که بسیاری از واحدها را به تعطیلی کشانده و موجب از بین رفتن انگیزه تولید شده است.
 
***
 
مجوز و سرمایه اولیه
 
برای احداث یک واحد تولید فارغ از آنچه قرار است تولید شود ابتدا باید موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته شود و پس از طی مراحل لازم و تأیید سرمایه گروه، باید به اداره استاندارد مراجعه شود.
 
شما که به عنوان یک سرمایه گذار قصد ورود دارید پیش از اقدام به دریافت مجوز باید یک طرح توجیهی اقتصادی برای کسب و کار خود داشته باشید، بنابراین پس از تأیید طرح در وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به سازمان کار و امور اجتماعی مراجعه شود تا مراحل لازم هم در آنجا برای نیروهای کار گرفته شود.
 
پس از آن اداره بهداشت و درمان استان و همچنین اداره محیط زیست باید گروه شما را تأییدکنند. اما برای راه اندازی یک کارخانه تولید لوله های پروفیلی و داربست به حداقل 200 میلیون تومان سرمایه و 10 نفر نیروی کار احتیاج دارید. همچنین محل احداث کارخانه باید در مکانی مورد تأیید اداره منابع طبیعی و محیط زیست باشد یا در قالب شهرک های صنعتی فعالیت کنید.
 
***
 
ریسک و تهدید
 
ورود به صنعت و بخش تولید مشکلات و موانع خاص خود را دارد که شما به عنوان یک سرمایه گذار و علاقه مند به این حوزه پیش از ورود باید به آن اشراف داشته باشید. به طور خاص درباره ورود به صنعت ساختمان و تأمین تجهیزات مورد نیاز آن همچون داربست و لوله های پروفیلی باید بدانید که مسئله رکود و انباشت واحدهای ساخته شده که در سال های اخیر گریبان این بخش را گرفته است، مانع بسیار بزرگی در شرایط فعلی است.
 
همچنین در کنار مسئله رکود بحث تأمین منابع اولیه و افزایش ناگهانی قیمت آنها موضوعی است که می تواند سرمایه گذاری شما را به خطر بیندازد. تولیدکنندگان بحث هزینه های انرژی و مالیات بخش تولید را عامل اساسی دیگری در این حوزه می دانند، بنابراین به عنوان یک توصیه می توان گفت پیش از ورود به این حوزه خوب مطالعه کنید و در سرمایه گذاری در بخش های تولیدی وسواس به خرج دهید.
 
تولیدکنندگان، جا به جایی مقامات سیاسی و تغییر سلایق مدیران جدید، بلاتکلیفی مدیرانی که منتظر تعویض هستند و نبود اطمینان از اجرای پروژه های مصوب قبلی را که اثرات شدیدی در سازمان دهی امور گذاشته است از عوامل دیگر می دانند.

شنبه, 29 آبان 1395
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری
119
تهران
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری

نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری و شرکتی با اکیپ مجرب

دستکش کار و داربست بندی
121
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

دستکش کار و داربست بندی
121
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

دستکش کار و داربست بندی
121
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

داربست فلزی شهرک غرب
346
تهران
داربست فلزی شهرک غرب

نصب سریع و آسان و منصف در تمام نقاط ایران نصب انواع داربست پروژه های کوچک و بزرگ و برج ها نصب راه پله در گود و زیر بتونی و کفراژ های بزرگ عضو اتحادیه داربست فلزی با بیش از 15 سال سابقه کاری

داربست فلزی اوج
256
هرمزگان
داربست فلزی اوج

داربست فلزی اوج میناب،جاسک،چابهار تا سیستان و بلوچستان هم می توانیم خدمات دهیم.

پارت فوم آکوستیک
283
تهران
پارت فوم آکوستیک

پارت فوم مجموعه ای است که از 1385تا کنون بر روی عایق های صوتی، حرارتی ، برودتی ، فوم ها و چسب های مصرفی و صنعتی فعالیت داشته است. و از سال 1392 به صورت تخصصی در زمینه ارایه محصولات آکوستیک با کیفیت بالا وقیمت مناسب فعالیت نموده است. افتخار ما این است که بسیاری از محصولات پارت فوم در زمینه آکوستیک برای اولین بار در ایران تولید شده است و توانسته ايم نیاز بازار داخلی را از محصولات خود تامین نماییم. فوم لوله داربستی - ضربه گیر لوله داربست

داربست نما پایدار
3652
تهران
داربست نما پایدار

داربست ارزان با بیمه مسئولیت

داربست فلزی علی
334
آذربایجان غربی
داربست فلزی علی

خدمات اجاره و نصب داربست ماکو

داربست ماکو
934
آذربایجان غربی
داربست ماکو

اجاره و نصب داربست فلزی در ماکو

داربست سازه کاران
431
تهران
داربست سازه کاران

اجاره داربست خرید داربست فروش داربست نصب داربست

توليد كننده پيچ اتومات داربستی
2724
آذربایجان غربی
توليد كننده پيچ اتومات داربستی

توليد كننده پيچ اتومات داربستي ماد فولاد توليد كننده پيچ اتومات داربستي بالاترين كيفيت در بازار محصول تهيه شده از مفتول هاي استاندارد پيچ با گريد هاي ١٠٠٨ و ١٠١٠ انيل فسفات شركت ايروف محصول كاملا يكدست و رزوه عميق و استاندارد كه عمر محصول را تا دو برابر افزايش ميدهد

داربست رضایی
294
گلستان
داربست رضایی

اجاره و نصب داربست در گرگان

داربست فلزی فراز بست
3940
خراسان رضوی
داربست فلزی فراز بست

داربست فلزی فراز بست در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد با نازلترين قيمت و در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

داربست فلزی میشو سیس
6503
آذربایجان شرقی
داربست فلزی خورشیدی اراک
779
مرکزی
داربست فلزی خورشیدی اراک

داربست خورشیدی،اراک،با بیش از ۳۰ سال سابقه کار ،اولین داربست استان مرکزی

داربست فلزی سرلک
634
تهران
داربست فلزی سرلک

آدرس انبار۱؛ میدان قیام خ مولوی کوچه رضا آزادی بن بست شیرزاد آدرس انبار ۲؛ سه راه آذری خیابان سبحانی گاراژ حاجیان آدرس شرکت .کارگر جنوبی خیابان زربافیان کوچه توکلی پ ۲ با مدیریت سرلک

داربست فلزی سعيد
7682
زنجان
داربست فلزی سعيد

داربست سعيد اولين ارائه دهنده خدمات داربست در استان زنجان

داربست فلزی علیجانی
1847
گیلان
داربست فلزی علیجانی

داربست علیخانی از سال 92 فعالیت خود را در استان گیلان آغاز کرده است و تا به حال پروژه های مختلفی را با موفقیت اجرا کرده اند.

داربست فلزی هادیان
2858
اصفهان
داربست فلزی هادیان

خدمات نصب و اجاره داربست در اصفهان و شاهین شهر

فولاد جهان مهر
1400
تهران
فولاد جهان مهر

شرکت فولاد جهان مهربا هدف تهیه و تأمین مقاطع آهن و فولاد مورد نیاز صنایعنفت،گاز،پتروشیمی،فولاد، نیروگاه‌ها،شرکتها وپروژه های ساختمانی...با اتکا به لطف خداوند و همکاری نیروهای متعهد و پرسنل مجرب، از سال 1350شروع به فعالیت نموده است. این شرکت افتخار همکاری با شرکتها و نهادهای زیر را دارد: 1ـ عضویت در وندور لیست شرکتهای نفت و گاز پارس (POGC)، شرکت ملی نفت ایران(NIOC)، 2ـ همکاری با کلیه شرکتهای نفتی ، ساختمانی و شرکتهای وابسته به وزارت راه و شهرسازی

داربست فلزی محسن
2112
لرستان
داربست فلزی محسن

خدمات نصب و اجاره داربست در خرم آباد توسط اکیپ مجرب

داربست فلزی مرکزی
854
لرستان
داربست فلزی مرکزی

داربست فلزی مرکزی درخدمت همشهریان .نصب بنر تبلیغاتی،کفراژ،طاق نصرت،پروژهایی بزرگ و کوچک،چهارپایه

داربست فلزی عرش
6518
کرمانشاه
داربست فلزی عرش

ارایه کلیه خدمات داربست از قبیل نما, تجارب, زیربتن, کفراژو صنعتی توسط اکیپ بیمه شده

داربست فلزی ارم
1682
گیلان
داربست فلزی ارم

نصب و اجرای داربست با استادکاران ماهر در سریع وقت و بهترین کیفیت

صنعت ساختمان و داربست
1363
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی

داربست مهدی
6887
خراسان جنوبی
داربست مهدی

داربست و تجهیز بتن مهدی اجاره و خرید و فروش کلیه لوازم نو و دست دوم

داربست آسمان
3322
زنجان
داربست آسمان

نصب داربست فلزی، کفراژ بندی، داربست جهت اجرای تابلو، کار در ارتفاع (نماشویی، ترمیم نما)، کلیه تعمیرات جزئی و کلی داخل و خارج ساختمان، فنس کشی

 چدن ریزان پیشرو
5819
تهران
چدن ریزان پیشرو

تولید انبوه بست و اتصالات داربست فلزی

داربست فلزی پارسیان
6256
بوشهر
داربست فلزی پارسیان

تجهیزات داربست بند،شرایط پرسنل و دستورالعمل های ایمنی خاص داربست بند می باشد.که با رعایت این اصول علاوه بر برپا نمودن داربست مناسب ایمنی نیز رعایت خواهد شد.

داربست فلزی محمدرضا
875
تهران
داربست فلزی محمدرضا

داربست فلزی محمدرضا(شبانه روزی) داربست فلزی در شهرقدس با بیش از 30 سال سابقه در صنعت داربست ساختمان و کوله باری از تجربه این افتخار را دارد تا در خدمت مردم محترم در استان وشهر تهران باشد و بیشترین مشتریان خود را از طریق جمعی از مشتریان راضی و تبلیغات لفظی آنها تا به امروز به دست آورده است. خدمات این شرکت عبارتند از: - نصب داربست فلزی در ساختمان ها و برج های بلند - اجرا ونصب داربست جهت کارهای صنعتی همانند:سکوهای نفتی,اسکله,سیلو,پالایشگاه و... - اجرا ونصب داربستهای زودبست,کفراژبندی,زیربتن,داربست های نمایشگاه ها همراه باچادر,سوله,حفاظ,پیچ ورولپلاک و... - اجرا ونصب داربست در مترا ژهای بالا در استان وشهر تهران -اجرای داربست فلزی بنرهای تبلیغاتی -اجرای داربست فلزی سالن های خیمه ای -اجرای داربست فلزی طاق نصرت و ایستگاه صلواتی -ارسال اکیپ داربستی به سایر شهرهای کشور به منظور پروژه های بزرگ 09216266372/09175240703 سید جواد رضانژاد09362191788,

داربست فلزی پاکدشت
8126
تهران
داربست فلزی پاکدشت

نصب انواع مختلف داربست ساختمان هیئت. ساختمان.سوله.بنرهای.تبلیغاتی.۴پایه چرخدار و ثابت..زیربتن

منو سریع