احتمال خطرات داربست در نیویورک
احتمال خطرات داربست در نیویورک

احتمال خطرات داربست در نیویورک

با وجود اینکه داربست در کشور آمریکا بسیار بروز می باشد اما باز هم مشکلاتی در این حوزه وجود دارد.این خطرات در کشور ایران فاجعه است در ادامه در مورد خطرات ناشی از داربست در شهر نیویورک آمریکا خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

اگر چه داربست برای مردم در سراسر نیویورک مشکل ایجاد می کند،ولی کارگران ساختمانی در معرض خطر بزرگترین حوادث داربست هستند. داربست ها معمولا در سایت های ساخت و ساز استفاده می شود تا کارگران به محل های بلند شده برای انجام کارهای الکتریکی، نجاری، و لوله کشی دسترسی پیدا کنند و همچنین به جوشکاران اجازه دسترسی به مناطقی را که معمولا نمی توانند دسترسی پیدا کنند. هنگامی که به درستی استفاده می شود، داربست ها بخشی جدایی ناپذیر از صنعت ساخت و ساز هستند.

چگونگی استفاده از داربست ها به صورت ایمن

حدود دو سوم از تمام کارگران ساختمانی هر ساله از داربست ها استفاده می کنند که پتانسیل زیادی برای حوادث و صدمات ایجاد می کند. در یک ساختمان ، داربست ها باید کد گذاری شوند(scafftag) و همه اطراف آنها باید در روش های ایمن در حین و یا در کنار یک داربست آموزش ببینند. بسیاری از مرگ و میر در ساخت و ساز در هر سال ناشی از سقوط و تحت تاثیر قرار سقوط اشیاء، و داربست ها هر دو از این خطرات وجود دارد. ریل های ایمنی همیشه باید روی داربست ها باشد، که باید برای حمایت از وزن سطح ساخت و ساز ساخته شود، و کارگران در داربست های بلند باید سایبان ها و خطوط مانند کراوات را بپوشند تا بتوانند در صورت افتادن آنها دستگیر شوند.

یکی از مشکلات بزرگ در صنعت ساخت و ساز این است که وقتی نقض ایمنی رخ می دهد، آنها گزارش نمی شوند.

شرکت های ساختمانی اغلب برای راه اندازی یا استفاده از داربست به استانداردهای OSHA توصیه نمی شوند. این سومین شایع ترین تخلف OSHA در کشور آمریکا است. اگر کارکنان این تخلفات را گزارش کنند و اطمینان حاصل شود که مدیران سایت استانداردهای ایمنی را اجرا می کنند، احتمال وقوع حادثه و آسیب های محل کار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

آیا برای داربستهای نیویورک قوانین وجود دارد؟

نیویورک به عنوان یک شهر پر از اشتیاق که به نظر می رسد همیشه در حال ساخت است، نیویورک خطرات اضافی از آسیب مربوط به داربست به عابرین پیاده می کند. قوانین ایمنی که در دهه 1980 تصویب شد، نیازمند بازرسی ساختمان ها و بازسازی و جایگزینی آنها در صورت ضرورت است تا پیاده ها را زیر ساخت های ایمن نگه داشته باشند. با این حال، صاحبان ساختمان می توانند داربست ها را بنا بگذارند تا اطمینان حاصل شود که آوارهای سقوط شده در محل نگهداری می شوند یا در محل نگهداری می شوند، که مطابق با الزامات این قوانین است.

متاسفانه هیچ مهلت زمانی برای این که چقدر این داربست ها می توانند باقی بمانند وجود نداشته باشد، تنها این که مجوز برای آنها مجددا تجدید می شود. این معمولا ارزان تر از آنچه واقعا در خارج از ساختمان تعمیر یا بازسازی شده است.

به همین دلیل، داربست ها در خیابان ها در سراسر شهر تبدیل به یک چشم انداز و خطر می شوند. صاحبان ساختمان ادعا می کنند که هزینه های تعمیر بیش از حد بالا است و داربست ها عابران پیاده را امن نگه می دارند در حالی که اجازه می دهند قیمت های اجاره ای را معقول نگه دارند. اما داربست ها خود خطرات جدیدی را شامل می شوند، از جمله خطرات بی نظمی برای افرادی که از آنها عبور می کند و خطر اجاره دهنده ها را در بالای داربست ها در بالای خیابان های شهر می گذارند و می توانند در زیر آن قرار بگیرند. صاحبان کسب و کار نیز از دارایی هایی که فروشگاه هایشان را مسدود می کنند و کسب و کار خود را به خطر می اندازند، شکایت می کنند؛ چرا که مشتریان نمی توانند به راحتی به این فروشگا هها دسترسی پیدا کنند.

آنچه شما می توانید انجام دهید

اگر چه چندین تلاش برای محدود کردن چگونگی نگهداری این داربست ها در مقابل یک ساختمان انجام شده است، تا کنون همه آنها شکست خورده اند. اکثر داربست ها یا "راهپیمایی راهروی" همانطور که آنها نامیده می شوند چند سال پس از انجام تعمیرات برداشته می شوند، اما حتی دو سال زندگی با داربست می تواند دردناک باشد. در بعضی موارد، با این حال، این سدها سال ها باقی نمی مانند و هیچ کار تعمیراتی انجام نمی شود. یکی از مجرمین بیش از یک دهه ، بدون هیچ نشانه ای از کار واقعی در حال انجام در هر زمان به زودی!بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از قانونگذاران شهر حمایت کنید تا راه حل معقولی برای مشکل دار کردن شهر پیدا شود.

داربست های جدید در حال طراحی هستند که درخشان تر، بصری تر و جذاب تر هستند، و کمتر مانع از پیاده رو و اطراف ساختمان ها می شوند. مشاغل محلی یا صاحبان ساختمان را برای استفاده از این نوع داربست ترغیب کنید تا خیابان های شهر برای همه عابران پیاده امن تر و لذت بخش تر شوند.

ﺳﻪشنبه, 25 اردیبهشت 1397
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1499
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی وطن دوست
6035
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2375
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی