نداشتن راه‌پله و حفاظ ایمنی، عامل۷۰ درصد حوادث سقوط از داربست
نداشتن راه‌پله و حفاظ ایمنی، عامل۷۰ درصد حوادث سقوط از داربست

سقوط از داربست

ابوالفضل اشرف‌منصوری، رئیس کانون انجمن صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار کشور اعلام کرد بیش از ۷۰ درصد حوادث سقوط از داربست در ایران بر اثر فقدان راه‌پله و حفاظ ایمنی در داربست‌های نوع قدیمی اتفاق می‌افتد.

در این نوع داربست‌ها، برای عبور از یک سطح داربست به سطح دیگر و رفتن از پایین به بالای آن، کارگران مجبورند از حرکات آکروباتیک استفاده کنند که اگر تعادل خود را از دست دهند، جانشان به خطر می‌افتد.  

به گفته‌ی این کارشناس ایمنی، داربست‌های جدید که در کشورهای پیشرفته استفاده می‌شود، سکو به سکو مونتاژ می‌شوند و راه‌پله‌ها، حفاظ ایمنی و راهروهای ایمنی از قبل برروی آنها تعبیه می‌شود تا خطر سقوط را به صفر برسانند و حتی اگر کارگر در مرحله‌ای از کار هم مصدوم شود، عملیات امداد و نجات به آسانی صورت می‌گیرد.

اشرف‌منصوری اعلام کرد که اگر استفاده از داربست‌های جدید الزامی و به کارگاه‌ها ابلاغ شود، دیگر شاهد مرگ کارگران در اثر سقوط از داربست نخواهیم بود.

یکشنبه, 23 اردیبهشت 1397
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1491
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی وطن دوست
6020
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2362
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی