داربستان

مدیر داربستان

تهران

توصیه های ایمنی برای هیات های عزاداری

پنجشنبه, 08 مهر 1395
داربستان
270

توصیه های ایمنی برای هیات های عزاداری

مدیر توزیع برق هشترود گفت: از نزدیک نمودن پرچم ها و علم عزاداری و موارد مشابه به شبکه ها و تاسیسات برق بصورت جدی خودداری و از نصب هرگونه داربست، پرچم بیرق، پلاکارد و موارد مشابه به پایه های برق و ریز تاسیسات اکیدا خودداری نمائید.

به گزارش آناج، محمدعلی معتمدی در گفتگو با پیک هشترود، با تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و با اشاره به رعایت نکات ایمنی در زمان عزاداریهای خیابانی گفت:  نظر به اینکه شبکه ها وتاسیسات برق رسانی در اقصی نقاط شهرها و روستاها گسترده و بدون عایق هستند، به منظور جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه ناگوار و دلخراش ناشی از برخورد وسایل و تجهیزات عزاداران اعم از پرچم های مخصوص عزاداری، علم و … توسط هیئت های مذهبی برخی از نکات را رعایت کنند تا شاهد هیچگونه حادثه ای در این زمینه نباشیم.

وی اظهار داشت: از نزدیک نمودن پرچم ها و علم عزاداری و موارد مشابه به شبکه ها و تاسیسات برق جدا” خودداری کرده و از نصب هرگونه داربست، پرچم بیرق، پلاکارد و موارد مشابه به پایه های برق و ریز تاسیسات اکیدا” خودداری فرمایید.

مدیر توزیع برق هشترود افزود: از صعود ( بالا رفتن ) از تاسیسات و پایه های برق ( چوبی ، بتونی ، فلزی ) به منظور نصب هرگونه پارچه و موارد مشابه خودداری و از محصور نمودن و نصب هرگونه لوازم و اشیاء  اضافی به تابلوهای برق و یا بالا رفتن و نشستن بر روی اینگونه تابلوها و ترانسفورماتورها یا آویزان شدن به آنها اکیدا” خودداری نمایید .

معتمدی خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه مشکل خاصی در ارتباط با برق در ایام مذکور با واحد اتفاقات و عملیات برق هشترود تماس حاصل و اطلاع رسانی نمایید تا اقدامات بعدی را بعمل آورند. شماره تلفن های ۵۲۶۲۳۵۶۰ و ۱۲۱ مربوط به حوادث و اتفاقات برق می باشد .

وی با اشاره به اینکه هنگام برپایی مراسم عزاداری حریم شبکه های برق را در نظر داشته باشید، تاکید کرد: این حریم با فاصله حداقل ۱۰/۲ متر می باشد. اگر به منظور روشن نمودن محل مراسم به برق موقت نیاز دارید با مراجعه به مدیریت برق هشترود و هماهنگی لازم نسبت به گرفتن برق موقت اقدام نمایند و شماره تلفن حوادث برق را همواره بخاطر بسپارید.

معتمدی ادامه داد: برق موضوعی تخصصی است و این مهم را به متخصصین واگذارید. مشاوره را فراموش نکنید و هیات به یاد داشته باشند که برق موتور ژنراتورها  همانند برق شهر خطرناک بوده، لذا لازم است تمامی موارد ایمنی جهت پیشگیری از حوادث ناگوار بعمل آید.

تعداد نظرات : 0

منوی سریع