چرا باید از داربست های جدید و نوین استفاده کرد ؟
چرا باید از داربست های جدید و نوین استفاده کرد ؟

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید از داربست های جدید استفاده کرد کمی سخت به نظر می رسد اما اگر شاید از ویژه گی های این نوع داربست ها اطلاع پیدا کنید نظر شما عوض خواهد شد .

همانطور که می دانید داربست ها در ایران بسیار شکل سنتی دارد و علاوه بر مشکلاتی به وجود می آورد خطراتی را نیز به همراه دارد برخی از این مشکلات نبود سکوی کار است که کارگر بتواند بروی آن براحتی کار کند یا اینکه تخته هایی که روی این داربست ها هستند معلق بروی آن قرار دارند و هر زمان ممکن است سقوط کنند و حادثه ای به وجود بیاورند اینها بخش کوچکی از این داربست ها هستند که شاید خیلی ها با این مشکلات برخورد کرده باشند.

داربست های جدید انواع مختلفی دارند و حتی جنس آنها با هم متفاوت است مثلا برای راهکار چهارپایه سبک بودن خیلی مهم است در عین حال امنیت کارگر که بتواند بدون ترسی برای آن فعالیت کند برای همین معمولا از چهارپایه های آلومینیومی استفاده می شود که هم سبک هستند و امنیت خوبی دارند و از طرفی پرکاربرد هستند .نوع فلزی این نوع چهارپایه ها نیز وجود دارد که تمام ویژه های آلومینیومی را دارا می باشد ولی قیمت پایین ترین دارد.

داربست مدولار رینگ لاک

از محبوب ترین سیستم های داربست مدولار می توان به داربست های رینگ لاک اشاره کرد که هم در بخش ساخت و ساز کاربرد دارد و هم در بخش صنعت که بسیار پر اهمیت است .ویژه گی این نوع داربست ها به ارتباطات سریع بین آنها ، آسان بودن نصب و کاربرد چند منظوره آنها می توان اشاره کرد و قطعات آن شامل لوح های مدولار، قطرها، استانداردها، عرشه های فولادی، پله ها، نردبان ها و غیره ساخته شده از لوله فولادی کششی و شیب گالوانیزه گرم است.

سیستم های فریم

این نوع داربست ها که معمولا در ژاپن یا آمریکا یافت می شود شامل قاب هایی می باشد که یکی از ویژه گی آنها حمل سریع و کم جا بودن آنهاست.

به طور کلی اگر به دنبال ارتقاء کسب و کار خود هستید یا اگر میخواهید به پروژه های خارج  از ایران فکر کنید و پا به فراتر از مرز ها بگذارید باید به دنبال استانداردهای لازم باشید و از سیستم های نوین و جدید استفاده کنید این کار سبب می شود تا شما علاوه ارتقاء کسب و کار خود از بروز حوادث بسیاری جلوگیری کنید و علاوه برآن سرعت و دقت کار خود را بالا ببرید.

چرا باید از داربست های جدید و نوین استفاده کرد ؟

جمعه, 16 فروردین 1398
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان