همه چیز درباره کار در ارتفاع و ایمنی آن
همه چیز درباره کار در ارتفاع و ایمنی آن

همه چیز درباره کار در ارتفاع و ایمنی آن

در صنعت ساختمان و ساخت و ساز، کار در ارتفاع همیشه دلیل اصلی اغلب خسارت ها و آسیب دیدگی ها میباشد. از همین رو بهتر است با دانش و آگاهی بالا وارد این حوزه شوید. کار در ارتفاع جزو مشاغل سخت و پر ریسک به حساب می آید و مستلزم رعایت نکات ایمنی و فضای کاری ایمن است. اغلب حادثه هایی که در این شغل بوجود میاید، به دلیل داربست بندی نا ایمن و افتادن از داربست میباشد.

صاحبین کسب و کارها موظف هستند تا با تامین ایمنی داربست فضایی امن را برای کارکنان شان فراهم کنند. ما در مجموعه داربستان با تولید و اجرای انواع داربست فلزی به شما کمک خواهیم کرد تا ریسک کار در ارتفاع را کاهش داده و محیطی امن برای کارکنان خود فراهم کنید. در ادامه این متن با تمامی اقدامات لازم برای کار در ارتفاع آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

اقدامات لازم برای کار در ارتفاع

اولین اقدام برای کار در ارتفاع، اطمینان از داربست بندی اصولی است. شما باید مطمئن شوید که داریست ها توسط افراد با تجربه و حرفه ای نصب شده باشند. داربست بند های مجموعه داربستان جزو حرفه ای ترین و با تجربه ترین افرادی هستند که درکشورعزیزمان ایران فعالیت میکنند.

در ادامه به اقداماتی که لازم است هنگام کار در ارتفاع آنها را در نظر بگیرید اشاره خواهیم کرد:

ارزیابی و کنترل خطرات

هنگام کار روی داربست و ارتفاع باید خطرات و ریسک های احتمالی را در نظر گرفته و برای آنها تمهیداتی بیاندیشید:

 • ارتفاع داربست فلزی
 • مدت زمان کار
 • شرایط سطح یا ساخت و سازی که میخواهید روی آن کار کنید.

برای جلوگیری از خطرات احتمالی مراحل زیر را انجام دهید:

 • هنگام کار در ارتفاع از ایمنی داربست اطمینان حاصل کنید.
 • سعی کنید با استفاده از تجهیزات مناسب و کمربند های ایمنی از سقوط ناخواسته جلوگیری کنید.
 • هنگامی که خطر حادثه وجود دارد، سعی کنید با کم کردن ریسک و فاصله خود با پایه ها از آسیب جلوگیری کنید.
 • هنگام کار در ارتفاع علاوه بر ایمنی شخصی باید ایمنی جمعی را نیز در نظر بگیرید. اگر داربست بندی به صورت اصولی انجام نشده باشد، ممکن است علاوه بر سقوط کارکنان، سقوط داربست نیز خساراتی را بوجود آورد.

نحوه تامین ایمنی داربست

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، علاوه بر ایمنی کارکنان، ایمنی داربست نیز باید تامین شود. تامین ایمنی داربست ها مستلزم تمهیدات مضاعف است که توسط تیم داربستان در محل ساخت و ساز اجرا میشود. از جمله این تمهیدات میتوانیم به:

 • نرده های حفاظ دائمی یا موقت
 • بالابر های قیچی
 • و داربست برجی اشاره کنیم.

علاوه بر موارد بالا تامین ایمنی کارکنانی که در ارتفاع کار میکنند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از جمله این تمهیدات شامل کمربند های ایمنی که کارکنان را به داربست متصل می کنند اشاره کنیم.

داربست فلزی

داربست فلزی

هنگام کار در ارتفاع به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 • تا جای ممکن کار را از روی زمین و ارتفاع کم انجام دهید.
 • به عنوان صاحب کسب و کار اطمینان حاصل کنید که ایمنی داربست و کارکنان تامین شده باشد. از داربست بند های حرفه ای برای این کار استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که داربست ها طبق اصول بسته شده باشند. این کار باید در طول انجام ساخت و ساز بارها توسط تیم داربست بندی چک شود.
 • با استفاده از توری های پلاستیکی از افتادن اجسام جلوگیری کنید.

کلام پایانی

در نهایت باید بگوییم داربستان به عنوان یکی از مطرح ترین مراجع داربست فلزی در ایران، سالهاست در این حوزه فعالیت میکند. شما با مراجعه به وب سایت داربستان میتوانید انواع خدمات نصب داربست را مشاهده کنید. همچنین می توانید برای محاسبه قیمت آنلاین داربست با کارشناسان آنلاین و تلفنی مجموعه در ارتباط باشید.  

 

شنبه, 21 بهمن 1402
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1491
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی وطن دوست
6020
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2362
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی