تامین گرمایش سالن ورزشی
تامین گرمایش سالن ورزشی

از هیتر تابشی گرماتاب، میتوان به منظور تامین گرمایش سالن ورزشی و استخر استفاده نمود. با توجه به اینکه بهره برداری از سالنهای ورزشی به صورت دایمی در طول شبانه روز نمیباشد استفاده از دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب به منظور تامین گرمایش، بهینه ترین گزینه میباشد. در صورتی که در تامین گرمایش به صورت جابجایی هوای گرم با استفاده از موتور خانه و یا بخاری ها امکان خاموش نمودن آنها در زمانهایی که از سالن استفاده نمیشود وجود نداشته و هزینه مصرف انرژی افزایش چشمگیری دارد. تامین گرمایش با استفاده از سامانه های گرمایش تابشی، تنها چند دقیقه پس از روشن نمودن دستگاه ها  وجود داشته و میتوان گرمایش مطلوب را در کف سالن تامین نمود.

همچنین با توجه به نصب بخاری تابشی گرماتاب در ارتفاع، فضای فیزیکی اشغال نشده و هزینه های نگهداری و تعمیرات به شدت کاهش میابد. نصب حفاظ گرماتاب در سالنهای ورزشی که گردش توپ وجود دارد ( مانند سالنهای والیبال، فوتسال و …) در زیر لوله های تابشی ضروری می باشد.

 

 

مزایای گرماتاب در سالن های ورزشی

 • کاهش 50 درصدی مصرف گاز
 • کاهش 90 درصدی در مصرف برق
 • امکان خاموش نمودن گرماتاب در ساعت های تعطیلی و غیر کاری
 • تامین گرمایش سریع سالن و ایجاد چتر حرارتی پس از روشن نمودن گرماتاب
 • امکان نصب حفاظ مشبک در گرماتاب در سالن با گردش توپ
 • عدم ایجاد گردش هوا و در نتیجه کاهش پراکندگی و ذرات معلق
 • کاهش هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات
 • افزایش کیفیت هوای تنفسی در سالن ورزشی
 • عدم اشغال فضای فیزیکی
 • عدم نیاز به آب
 • نصب و راه اندازی رایگان
 • مستقل بودن هر دستگاه نسبت به سایر دستگاهای گرماتاب دیگر
 • امکان نصب ترموستات به منظور کنترل دمای سالن

تامین گرمایش فضای باز

تامین گرمایش در فضا های باز میتواند امکان استفاده از تراس منازل، آلاچیق باغ ها و رستوران ها را در فصل سرد سال امکان پذیر نماید. به عبارتی دیگر اگر میخواهید از فضای باز خود در زمستان استفاده نمایید این مقاله میتواند جهت اخذ اطلاعات مناسب شما را یاری نماید.

گرمایش فضاهای باز

هیتر تابشی  برقی

در صورتی که در محل فضای باز خود گاز شهری ندارید بهترین و مناسب ترین روش تامین گرمایش استفاده از هیتر تابشی برقی میباشد. بخاری تابشی برقی به صورت مستقیم به برق وصل شده و با  از طریق انتقال حرارت تابشی چتر حرارتی را ایجاد نمایید. سرعت تامین گرمایش در این روش بسیار بالا بوده و در مدت زمان کوتاهی میتوانید آسایش حرارتی را ایجاد نمایید.

بخاری تابشی گرماتاب

پر کاربردترین روش جهت تامین گرمایش فضای باز استفاده ار هیتر تابشی گاز سوز گرماتاب میباشد. در این روش با الهام از طبیعت و خورشید، گاز شهری توسط مشعلی مخصوص مشتعل شده و در داخل لوله های با ضریب تابش بالا وارد میشود. حرارت ایجاد شده در سطح لوله و یا سرامیک توسط رفلکتور به سمت پایین گسیل یافته و چتر حرارتی ایجاد میشود. در این روش اتلاف انرژی نسبت به سایر روشهای تامین گرمایش بسیار کمتر بوده و فضای فیزیکی اشغال نمیگردد. تامین گرمایش در فضای باز رستوران، کافه‌، تراس، آلاچیق و روف گاردن‌ معمولا با استفاده از بخاری‌های زمینی و یا روشهای سنتی با اتلاف حرارتی بالا و غیر ایمن میباشد.

نصب هزاران دستگاه گرماتاب در بسیاری از فضا ها از جمله فضا های باز، عملکرد مطلوب این دستگاه ها را تضمین مینماید.

 

 

فایر پیت یا آتشدان

 

فایر پیت یا آتشدان نوعی وسیله گرمایی است که عملکرد آنها مانند شومینه‌ها بوده و جنس بدنه آنها  معمولا از ورق آلومنیوم یا چدن میباشد.مصرف انرژ ی در آتشدانها معمولا گاز شهری یا گاز مایع میباشد.

تامین گرمایش گلخانه

گرمایش گلخانه

تامین گرمایش در گلخانه ها با استفاده از انتقال حرارت تابشی گرماتاب یکی از متداول ترین روشها میباشد. تامین گرمایش با استفاده از بخاری ها و یا موتورخانه های مرکزی، (همرفتی) به دلیل اتلاف بالای انرژی و تبادل حرارت از سقف و دیواره های گلخانه، منجر به هدر رفت حجم عظیمی از انرژی میباشد.  همچنین ایجاد شبنم بر روی گیاهان و ریزش باران مصنوعی از سقف سالن، موجب مرطوب شدن سطح گیاه و افزایش آفات میشود.  در روش انتقال حرارت تابشی سطح و بستر خاک و ریشه گیاه دمای مورد نیاز را جذب نموده و یکنواختی در سطح بستر گلخانه کاملا مشهود میباشد.

  استفاده از هیتر تابشی گرماتاب موجب میگردد تجمع گرما زیر سقف کاهش پیدا کند به طوری که بیشترین میزان دما را در کف سالن و بستر گیاه شاهد باشیم.  

مزایای گرماتاب در گلخانه ها

تامین گرمایش مطلوب در سطح و ریشه گیاه

عدم نیاز به آب

عدم نیاز به کانال کشی

کاهش مصرف گاز

کاهش مصرف برق

امکان کنترل دمای محیط با ترموستات

 کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات

عدم اشغال فضای فیزیکی

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب میتوانید از طریق تلفن 09124884905 و یا مراجعه به سایت www.garmataaban.com   با ما در ارتباط باشید.

چهارشنبه, 09 شهریور 1401
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1451
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
841
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
994
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5934
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2311
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی