شیلنگ حصیری یا همان شیلنگ پکیجی
شیلنگ حصیری یا همان شیلنگ پکیجی

شیلنگ حصیری یا همان شیلنگ پکیجی، از شیلنگ های صنعتی است که انواع و کاربرد های مختلفی دارد. از مهم ترین کاربرد های آن می توان به استفاده از آن در تجهیزات حرارتی، برودتی و بهداشتی اشاره کرد. اکثر شیلنگ هایی که در خانه مشاهده می کنید از نوع شیلنگ های حصیری هستند. کیفیت بالای این یلنگ ها سبب شده است تا بسیار پرکاربرد باشند و در اندازه ها و سایز های متفاوتی تولید و عرضه بشوند. چنانچه قصد خرید شیلنگ حصیری دارید، تا پایان این مطلب را بخوانید تا با شیلنگ حصیری، انواع،‌ کاربرد و اجزای تشکیل دهنده آن آشنا شوید.

شیلنگ حصیری

شیلنگ حصیری با شیلنگ های معمولی فرق می کند و از کیفیت و مقاومت بیش تری برخوردار است. از شیلنگ های حصیری بسیار استفاده می شود. این شیلنگ از دو لایه با جنس های متفاوت ساخته می شود. به طور معمول جنس لایه زیرین از epdm، pvc و pex است. جنس لایه بالایی یا همان روکش نیز از استیل و آلومینیوم است.

انواع شیلنگ حصیری

شیلنگ های حصیری را می توان با توجه به معیار های مختلفی، به انواع متفاوتی تقسیم بندی کرد. این شیلنگ ها بر اساس سایز، جنس، تعداد مهره، نوع مغزی و... مدل های گوناگونی دارد. انواع شیلنگ حصیری براساس تعداد مهره عبارتند از:

شیلنگ دو سر مهره؛ شیلنگ دو سر مهره همانطر که از نامش پیداست، در دو سمت خود مهره دارد. دو مدل شیلنگ دو سر مهره تولید می شود. شیلنگ دو سر مهره با دو مهره دنده داخل و شیلنگ دو سر مهره ای که یک مهره دنده دال و یک مهره دنده بیرون دارد. از این شیلنگ ها بیش تر درشیرآلات آبگرمکن ها و پکیج ها استفاده می شود.

شیلنگ یک سر مهره؛ شیلنگ های یک سر مهره در یک سر مهره و در سر دیگر مغزی دارند. از این شیلنگ ها بیش تر برای متصل کردن شیر های ظرفشویی، روشویی و شیرآلات بهداشتی به خطوط لوله کشی استفاده می شود.

موارد استفاده از شیلنگ های حصیری

شیلنگ های حصیری بسیار پر کاربرد هستند و در موارد بسیاری استفاده می شوند. از آن ها در خانه ها، مراکز اداری و تجاری، کارخانه ها و... استفاده می شود. دو کاربرد مهم شیلنگ های حصیری به شرح زیر است:

اتصال لوازم و دستگاه ها به خطوط لوله کشی؛ شیلنگ های حصیری در متصل کردن لوازم به خطوط لوله کشی بیشترین مورد استفاده را دارند. تقریبا تمامی شیلنگ هایی که در خانه مشاهده می کنید از این نوع هستند. شیلنگ هایی مثل شیلنگ ظرفشویی، شیلنگ پکیج که یکی از انواع آن شیلنگ سرخم چپقی است، شیلنگ دستشویی، شیلنگ روشویی، شیلنگ فن کوئل، شیلنگ آبگرمکن و... اکثرا شیلنگ حصیری هستند.

شستن دستگاه های صنعتی؛ برخی از دستگاه های مورد استفاده در کارخانه ها را نمی توان با دست شست و تمیز کرد؛ بنابراین برای تمیز کردن آن ها باید از شیلنگ های حصیری مخصوص که مقاومت و انعطاف زیادی دارند استفاده کرد.

انواع مغزی شیلنگ های حصیری

شیلنگ های حصیری دو نو مغزی دارند که عبارتند از:

مغزی مربوط به شیلنگ پکیج؛ این نوع مغزی پیکج ها را به سیستم لوله کشی متصل می کنند و در اندازه های ۲/۱ ۳/۴ اینچی ساخته می شوند.

مغزی شیلنگ های مخصوص شیرآلات خانگی؛ این مغزی ها در دو مدل  فیتینگی و روزه ای تولید و سبب اتصال شیرآلات به خطوط لوله کشی می شوند.

مغزی های فیتینگی؛ این نوع مغزی برای شیرآلات مخصوصی استفاده می شوند. از شیرآلات مخصوص که کغزی فیتینگی دارند می توان به شیر ها ی الکترونیکی اشاره کرد که خودکار هستند و با استفاده از چشمی الکترونیکی کار می کنند.

مغزی های روزه ای؛ شیر آلات دستی اهرمی اکثرا از این نوع مغزی دارند. مغزی های روزه ای در اندازه های K8 و K10 کاربرد بیش تری دارند.

علامت های رنگی شیلنگ های حصیری

ممکن است روی بعضی از شیلنگ های حصیری خطوط رنگی مشاهده کنید. وجود تنها یک خط آبی بدین معناست که شیلنگ تنها برای آب سرد است و نمی تواند آب گرم و داغ، فشار آب و بخار را تحمل کند. وجود دو خط قرمز و آبی نیز نشانگر این است که شیلنگ علاوه بر آب سرد، مناسب آب گرم نیز هستند و مقاومت، تحمل و کیفیت بیش تری دارند.

شیلنگ های حصیری چه اندازه ای هستند؟

ابعاد و اندازه های شیلنگ های حصیری بسته به نوع کاربرد آن ها متفاوت است. اما معمولا در سایز های ۱۰ الی ۶۰ سانتی متری از نظر طولی ساخته و روانه بازار می شوند.

شیلنگ بافت استیل

شیلنگ بافت استیل نوع جدید شیلنگ حصیری است و به علت پرکاربرد بودن آن، در سایز ها و قطر های بسیار متنوعی تولید می شود. لایه خارجی این نوع شیلنگ ازاستیل یا آلومینیوم ساخته می شود که مقاومت آن ها بالا است و از لایه درونی محافظت می کنند. از این نوع شیلنگ در ساختمان های مسکونی، صنعتی، تجاری  و... استفاده می شود.

شیلنگ حصیری

خرید شیلنگ حصیری

به علت دو لایه بودن شیلنگ های حصیری و به کار رفتن فلزات در روکش، قیمت آن ها در مقایسه با سایر شیلنگ های معمولی و یک لایه بیش تر است. قیمت شیلنگ حصیری با افزایش و کاهش قیمت ها در بازار کم و زیاد می شود و به همین علت نمی توان یک قیمت بدون تغییر و ثابتی را برای آن در نظر گرفت. قیمت این شیلنگ ها به اندازه، نوع، جنس، کاربرد و مرکز تولید آن بستگی دارد. شما می توانید شیلنگ حصیری را از تولید کننده و به طور عمده با قیمت پایین تری خریداری کنید.

سخن آخر

از شیلنگ های حصیری ببش تر برای متصل کردن انواع لوازم به خطوط لوله کشی استفاده می شود. انواع متفاوت آن که ناشی از جنس مواد اولیه، اندازه،‌مهره و مغزی متفاوت است در بازار موجود است و با قیمت های متفاوتی عرضه می شود. ایران یکی از تولید کننده ها و صادر کننده های این نوع شیلنگ است. چنانچه شغل مرتبط با تاسیسات دارید یا فروشنده لوازم تاسیساتی هستید، می توانید برای خرید عمده شیلنگ های حصیری با قیمت مناسب تر، آن ها را بدون واسطه از تولید کنندگان خریداری کنید. البته پیش از خرید باید بدانید که چه نوع شیلنگ حصیری نیاز دارید و‌ از جنس، کیفیت و مقاومت آن ها مطمئن شوید.

برای خرید انواع شیلنگ نیز می توانید از وبسایت ztfco.com  "زیبا طرح فیروزه" اقدام به خرید کنید.

یکشنبه, 27 تیر 1400
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری
168
تهران
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری

نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری و شرکتی با اکیپ مجرب

دستکش کار و داربست بندی
148
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

داربست فلزی شهرک غرب
364
تهران
داربست فلزی شهرک غرب

نصب سریع و آسان و منصف در تمام نقاط ایران نصب انواع داربست پروژه های کوچک و بزرگ و برج ها نصب راه پله در گود و زیر بتونی و کفراژ های بزرگ عضو اتحادیه داربست فلزی با بیش از 15 سال سابقه کاری

داربست فلزی اوج
268
هرمزگان
داربست فلزی اوج

داربست فلزی اوج میناب،جاسک،چابهار تا سیستان و بلوچستان هم می توانیم خدمات دهیم.

پارت فوم آکوستیک
298
تهران
پارت فوم آکوستیک

پارت فوم مجموعه ای است که از 1385تا کنون بر روی عایق های صوتی، حرارتی ، برودتی ، فوم ها و چسب های مصرفی و صنعتی فعالیت داشته است. و از سال 1392 به صورت تخصصی در زمینه ارایه محصولات آکوستیک با کیفیت بالا وقیمت مناسب فعالیت نموده است. افتخار ما این است که بسیاری از محصولات پارت فوم در زمینه آکوستیک برای اولین بار در ایران تولید شده است و توانسته ايم نیاز بازار داخلی را از محصولات خود تامین نماییم. فوم لوله داربستی - ضربه گیر لوله داربست

داربست نما پایدار
3667
تهران
داربست نما پایدار

داربست ارزان با بیمه مسئولیت

داربست فلزی علی
346
آذربایجان غربی
داربست فلزی علی

خدمات اجاره و نصب داربست ماکو

داربست ماکو
972
آذربایجان غربی
داربست ماکو

اجاره و نصب داربست فلزی در ماکو

داربست رضایی
305
گلستان
داربست رضایی

اجاره و نصب داربست در گرگان

داربست فلزی محکم بست
6952
همدان
داربست فلزی محکم بست

نصب فنی ترین داربستها - شماره ثبت 8120 کارشناس اتحادیه داربست فلزی با مدیریت سید رهبر مرادی

داربست فلزی فراز بست
3959
خراسان رضوی
داربست فلزی فراز بست

داربست فلزی فراز بست در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد با نازلترين قيمت و در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

داربست فلزی میشو سیس
6527
آذربایجان شرقی
داربست فلزی خورشیدی اراک
789
مرکزی
داربست فلزی خورشیدی اراک

داربست خورشیدی،اراک،با بیش از ۳۰ سال سابقه کار ،اولین داربست استان مرکزی

داربست فلزی سرلک
642
تهران
داربست فلزی سرلک

آدرس انبار۱؛ میدان قیام خ مولوی کوچه رضا آزادی بن بست شیرزاد آدرس انبار ۲؛ سه راه آذری خیابان سبحانی گاراژ حاجیان آدرس شرکت .کارگر جنوبی خیابان زربافیان کوچه توکلی پ ۲ با مدیریت سرلک

داربست فلزی سعيد
7717
زنجان
داربست فلزی سعيد

داربست سعيد اولين ارائه دهنده خدمات داربست در استان زنجان

داربست فلزی علیجانی
1862
گیلان
داربست فلزی علیجانی

داربست علیخانی از سال 92 فعالیت خود را در استان گیلان آغاز کرده است و تا به حال پروژه های مختلفی را با موفقیت اجرا کرده اند.

داربست فلزی هادیان
2879
اصفهان
داربست فلزی هادیان

خدمات نصب و اجاره داربست در اصفهان و شاهین شهر

فولاد جهان مهر
1414
تهران
فولاد جهان مهر

شرکت فولاد جهان مهربا هدف تهیه و تأمین مقاطع آهن و فولاد مورد نیاز صنایعنفت،گاز،پتروشیمی،فولاد، نیروگاه‌ها،شرکتها وپروژه های ساختمانی...با اتکا به لطف خداوند و همکاری نیروهای متعهد و پرسنل مجرب، از سال 1350شروع به فعالیت نموده است. این شرکت افتخار همکاری با شرکتها و نهادهای زیر را دارد: 1ـ عضویت در وندور لیست شرکتهای نفت و گاز پارس (POGC)، شرکت ملی نفت ایران(NIOC)، 2ـ همکاری با کلیه شرکتهای نفتی ، ساختمانی و شرکتهای وابسته به وزارت راه و شهرسازی

داربست فلزی محسن
2130
لرستان
داربست فلزی محسن

خدمات نصب و اجاره داربست در خرم آباد توسط اکیپ مجرب

صنعت ساختمان و داربست
1373
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی

داربست مهدی
6912
خراسان جنوبی
داربست مهدی

داربست و تجهیز بتن مهدی اجاره و خرید و فروش کلیه لوازم نو و دست دوم

داربست آسمان
3337
زنجان
داربست آسمان

نصب داربست فلزی، کفراژ بندی، داربست جهت اجرای تابلو، کار در ارتفاع (نماشویی، ترمیم نما)، کلیه تعمیرات جزئی و کلی داخل و خارج ساختمان، فنس کشی

 چدن ریزان پیشرو
5839
تهران
چدن ریزان پیشرو

تولید انبوه بست و اتصالات داربست فلزی

داربست فلزی پارسیان
6286
بوشهر
داربست فلزی پارسیان

تجهیزات داربست بند،شرایط پرسنل و دستورالعمل های ایمنی خاص داربست بند می باشد.که با رعایت این اصول علاوه بر برپا نمودن داربست مناسب ایمنی نیز رعایت خواهد شد.

داربست فلزی محمدرضا
884
تهران
داربست فلزی محمدرضا

داربست فلزی محمدرضا(شبانه روزی) داربست فلزی در شهرقدس با بیش از 30 سال سابقه در صنعت داربست ساختمان و کوله باری از تجربه این افتخار را دارد تا در خدمت مردم محترم در استان وشهر تهران باشد و بیشترین مشتریان خود را از طریق جمعی از مشتریان راضی و تبلیغات لفظی آنها تا به امروز به دست آورده است. خدمات این شرکت عبارتند از: - نصب داربست فلزی در ساختمان ها و برج های بلند - اجرا ونصب داربست جهت کارهای صنعتی همانند:سکوهای نفتی,اسکله,سیلو,پالایشگاه و... - اجرا ونصب داربستهای زودبست,کفراژبندی,زیربتن,داربست های نمایشگاه ها همراه باچادر,سوله,حفاظ,پیچ ورولپلاک و... - اجرا ونصب داربست در مترا ژهای بالا در استان وشهر تهران -اجرای داربست فلزی بنرهای تبلیغاتی -اجرای داربست فلزی سالن های خیمه ای -اجرای داربست فلزی طاق نصرت و ایستگاه صلواتی -ارسال اکیپ داربستی به سایر شهرهای کشور به منظور پروژه های بزرگ 09216266372/09175240703 سید جواد رضانژاد09362191788,

داربست فلزی پاکدشت
8147
تهران
داربست فلزی پاکدشت

نصب انواع مختلف داربست ساختمان هیئت. ساختمان.سوله.بنرهای.تبلیغاتی.۴پایه چرخدار و ثابت..زیربتن

منو سریع