ارتباط کانال فلکسیبل با عایق الاستومری
ارتباط کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

عاملی که نقش بسیارخیلی موثری در نصب سیستم های تهویه دارد ، کانال کشی با عایق الاستومری است. یکی از مشکلاتی که کانال های هوا را درگیر کرده موضوع عایق کاری آن ها است که باعث شده نیاز به کانال های پیش عایق بسیار ضروری شود.

در زمان تولید کانال فلکسیبل با عایق الاستومری، سه لایه ی متصل به هم با روکش آلومینیوم بافته شده و به واسطه ی یک فنر از جنس فولاد ، مقاوم شده است.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری (EPDM)

این محصول  دارای شکل فنری با سه لایه است که شامل :

لایه درونی با فویل آلوومینیوم لمینیت شده است ؛

لایه وسطی فوم متراکم الاستومری است که به عنوان عایق حرارتی عمل میکند ؛

لایه خارجی دارای روکشی است که جنس آن آلومینیوم لمینیت شده است.

 

ویژگی های کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری ، طول عمر بالایی دارد و دارای انعطاف زیادی است ، همچنین با محیط زیست سازگاری دارد وسبک است . برای نصب این کانال ها ، پوشش اضافی لازم نیست و بسیار سریع می توان این کار را انجام داد.

این کانال، به هیچ وجه گرد وغباردر محیط منتشر نمیکند، نشت هوا و قابلیت خودسوزی ندارد. همچنین در محدوده دما 30- و 110+  مقاوم است و ضریب انتقال گرما و حرارت آن بسیار پایین است و درمقابل رطوبت مقاومت خوبی دارد.

علاوه براینکه فضای کمتری را اشغال میکند، هنگامی که جریان هوا در حال انتقال است، با تراکم زیادی که این عایق دارد ، مانع صدای آن می شود.

استفاده از عایق الاستومری فلکسیبل ، باعث شده است که برترین کانال فلکسیبل پیش عایق در مارکت، این محصول باشد. طول استاندارد این کانال 6متر است و قطرآن در سایزهای ۱۶″- ۱۴″ ۱۲″- ۱۰″- ۸″- ۶″- ۵″- ۴″ است.

ویژگی های کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

درباره کانال فلکسیبل با عایق الاستومری:

 

سطح درونی و بیرونی این محصول با صفحه آلومینیومی که عایق الاستومری در بین آن ها گذاشته شده لمینیت شده است و مقاومت آن به وسیله ی فنرهای فولادی صورت گرفته است.

سطح  داخلی و سطح بیرونی آلومینیوم که با فنر فولادی مقاوم شده است ، در کانال های فلکسیبل معمولی وجود دارد و همچنین دارای عایق پشم شیشه هم هستند.

کانال های فلکسیبل معمولی در اندازه ای کمتراز25 میلیمتر تولید نمی شوند ؛ یک علت مهم آن این است که عایق شدن آن ها به وسیله ی پشم شیشه صورت می گیرد و زمان زیادی می برد.

اما سایر موادی که در ساختن عایق در تولید کانال های پیش عایق (PSB)  به کار می رود چون قابلیت استفاده را دارند ، دراندازه و ضخامت های 20-6 میلی مترهم تولید می شوند.

در پروسه ی نصب کانال فلکسیبل های معمولی ، اول لوله داخلی با چسب به کانالی که هوا را انتقال می دهد و اصلی است ، متصل می شود. پس ازآن برای به پایان رساندن کار مونتاژ، روکش بر روی لوله داخلی قرار گرفته و سوار می شود.هم چنین در این کانال ها اگر پشم شیشه در تماس با هوای محیط قرار بگیرد ، با گذر زمان در حالی که گرد و غبارآن در محیط پراکنده شده است و با تنفس وارد بدن انسان شود ، باعث به خطر افتادن سلامتی انسان می گردد و حتی باعث ایجاد آلرژی هم خواهد شد.

اما در پروسه ی نصب کانال فلکسیبل با عایق الاستومری(PSB Black) ، با چسب و بست، کاربه آسانی انجام می شود. همین امر باعث شده که هم هزینه و هم زمان کمتری را به خود اختصاص دهد که در واقع یک مزیت مهم این کانال می باشد. همچنین چون این کانال به صورت لمینیت تولید می شود وعایق الاستومری در آن وجود دارد باعث آلرژی در انسان نمی شود و سلامتی را به خطر نمی اندازد.

 

نقش اساسی عایق الاستومری در هوای ساختمان ها

بهتر است بدانید یکی از مواردی که در تهویه های ساختمان نقش مهمی دارد، سیستم های تهویه HVAC می باشد. حال ممکن است بپرسید پس نقش عایق لاستومری در بهبود بخشیدن به هوای ساختمان چیست؟ در جواب باید بگویم متریال های عایقی که برای این سیستم استفاده می شود نقش اساسی در بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان دارد. بنابراین یکی دیگر از مواردی که در بهبود هوای داخل ساختمان تاثیر دارد، عایق خوب و مناسب است.

نقش اساسی عایق الاستومری در هوای ساختمان ها

دقیقا برعکس این موضوع یعنی اگر در این سیستم ها از عایق نامناسب استفاده شود، موجب می شود کیفیت هوای داخلی ساختمان نا مناسب شود. عایق مناسب و خوب برای این سیستم ها باید عایقی باشد که این توانایی را داشته باشد که در مقابل رطوبت مقاوم باشد و همین طور هوایی را وارد ساختمان کند که هیچ گونه گرد و غبار، کپک و فیبر نداشته باشد. این عایقی که بتواند این ویژگی ها را داشته باشد، عایق الاستومری مطلوب است.

 

توجه داشته باشید که برای عایق کاری لوله های سرد و گرم نیز باید از این نوع عایق الاستومری باشد که همه ویژگی های بالا را داشته باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر ویژگی های عایق الاستومری فراعایق قسمت تماس با ما مراجعه فرمایید.

اولین هدف عایق الاستومری در سیستم های تهویه HVAC ساختمان ها، کارآمد بودن در بخش حرارتی می باشد. توجه داشته باشید که استفاده از عایق نامناسب در سیستم تهویه ساختمان ها باعث می شود که ذرات فیبری و ترکیبات ارگانیک فرار به فضای داخلی ساختمان وارد شوند و کیفیت هوای داخل ساختمان را خراب کنند و هوای نامناسبی برای تنفس ایجاد کنند. بنابرین استفاده از عایق الاستومری در این سیستم ها بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر این مورد عایق های نامناسب می توانند رطوبت و چگالش را به خود جذب کنند که همین امر موجب ایجاد و رشد کپک و قارچ می شود. توجه داشته باشید که بروز هر یک از یک این اتفاقات مستقیما بر روی کیفیت هوای داخل ساختمان اثر مخرب می گذارد.

همانطور که کیفیت هوای داخلی ساختمان ها بسیار مهم است و باید برای بهبود کیفیت آن هر کاری کرد و از عایق الاستومری استفاده کرد، برای مراکز درمانی مثل بیمارستان ها نیز این مسئله بسیار مهم است. متخصصان و کارشناسان معتقدند که به هیچ وجه نباید مجراهای داکت فیبری شیشه ای در سیستم های تهویه مراکز درمانی استفاده کرد. در این مراکز نیز بهترین مورد همان استفاده از عایق الاستومری می باشد.

اما بدانید از: جایگاه عایق الاستومری در زندگی امروزی ما کجاست؟  

 

عایق های استفاده شده در سیستم های تهویه ساختمان باید چه ویژگی های داشته باشند؟

اول از همه این عایق ها باید غیر ذره ای باشند تا در مدت زمان زیاد موجب بروز مشکلاتی مثل حساسیت در ساکنان ساختمان نشوند.

دومین موردی که برای استفاده از عایق در ساختمان ها حائز اهمیت است، استفاده نکردن از عایق هایی که درجه انتشار پایینی دارند و دارای کمی ترکیبات ارگانیک فرار هستند، می باشد.

عایق استفاده شده برای این کار باید هیچگونه گرد و غبار نداشته باشد و همین طور بتوان آن را به راحتی تمیز کرد.

متریال به کار رفته در عایق الاستومری استقاده شده در سیستم های تهویه ساختمان باید به گونه ای باشد که در مقابل رطوبت مقاوم باشد و همین طور چگالش موجود را کنترل کند.

متریال به کار رفته در عایقی که برای تهویه ساختمان استفاده می شود نباید موجب رشد قارچ و کپک شوند.

 

منبع: عایق الاستومری فراعایق

شنبه, 08 خرداد 1400
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری
168
تهران
نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری

نصب و اجرای داربست و کفراژ در اسرع وقت و پذیرفتن کارهای متری و شرکتی با اکیپ مجرب

دستکش کار و داربست بندی
148
تهران
دستکش کار و داربست بندی

تولید کننده انواع دستکشهای کار ۰۹۱۲۲۳۶۱۴۹۸

داربست فلزی شهرک غرب
364
تهران
داربست فلزی شهرک غرب

نصب سریع و آسان و منصف در تمام نقاط ایران نصب انواع داربست پروژه های کوچک و بزرگ و برج ها نصب راه پله در گود و زیر بتونی و کفراژ های بزرگ عضو اتحادیه داربست فلزی با بیش از 15 سال سابقه کاری

داربست فلزی اوج
268
هرمزگان
داربست فلزی اوج

داربست فلزی اوج میناب،جاسک،چابهار تا سیستان و بلوچستان هم می توانیم خدمات دهیم.

پارت فوم آکوستیک
300
تهران
پارت فوم آکوستیک

پارت فوم مجموعه ای است که از 1385تا کنون بر روی عایق های صوتی، حرارتی ، برودتی ، فوم ها و چسب های مصرفی و صنعتی فعالیت داشته است. و از سال 1392 به صورت تخصصی در زمینه ارایه محصولات آکوستیک با کیفیت بالا وقیمت مناسب فعالیت نموده است. افتخار ما این است که بسیاری از محصولات پارت فوم در زمینه آکوستیک برای اولین بار در ایران تولید شده است و توانسته ايم نیاز بازار داخلی را از محصولات خود تامین نماییم. فوم لوله داربستی - ضربه گیر لوله داربست

داربست نما پایدار
3668
تهران
داربست نما پایدار

داربست ارزان با بیمه مسئولیت

داربست فلزی علی
346
آذربایجان غربی
داربست فلزی علی

خدمات اجاره و نصب داربست ماکو

داربست ماکو
972
آذربایجان غربی
داربست ماکو

اجاره و نصب داربست فلزی در ماکو

داربست رضایی
305
گلستان
داربست رضایی

اجاره و نصب داربست در گرگان

داربست فلزی محکم بست
6953
همدان
داربست فلزی محکم بست

نصب فنی ترین داربستها - شماره ثبت 8120 کارشناس اتحادیه داربست فلزی با مدیریت سید رهبر مرادی

داربست فلزی فراز بست
3959
خراسان رضوی
داربست فلزی فراز بست

داربست فلزی فراز بست در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد با نازلترين قيمت و در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

داربست فلزی میشو سیس
6527
آذربایجان شرقی
داربست فلزی خورشیدی اراک
789
مرکزی
داربست فلزی خورشیدی اراک

داربست خورشیدی،اراک،با بیش از ۳۰ سال سابقه کار ،اولین داربست استان مرکزی

داربست فلزی سرلک
642
تهران
داربست فلزی سرلک

آدرس انبار۱؛ میدان قیام خ مولوی کوچه رضا آزادی بن بست شیرزاد آدرس انبار ۲؛ سه راه آذری خیابان سبحانی گاراژ حاجیان آدرس شرکت .کارگر جنوبی خیابان زربافیان کوچه توکلی پ ۲ با مدیریت سرلک

داربست فلزی سعيد
7717
زنجان
داربست فلزی سعيد

داربست سعيد اولين ارائه دهنده خدمات داربست در استان زنجان

داربست فلزی علیجانی
1862
گیلان
داربست فلزی علیجانی

داربست علیخانی از سال 92 فعالیت خود را در استان گیلان آغاز کرده است و تا به حال پروژه های مختلفی را با موفقیت اجرا کرده اند.

داربست فلزی هادیان
2879
اصفهان
داربست فلزی هادیان

خدمات نصب و اجاره داربست در اصفهان و شاهین شهر

فولاد جهان مهر
1414
تهران
فولاد جهان مهر

شرکت فولاد جهان مهربا هدف تهیه و تأمین مقاطع آهن و فولاد مورد نیاز صنایعنفت،گاز،پتروشیمی،فولاد، نیروگاه‌ها،شرکتها وپروژه های ساختمانی...با اتکا به لطف خداوند و همکاری نیروهای متعهد و پرسنل مجرب، از سال 1350شروع به فعالیت نموده است. این شرکت افتخار همکاری با شرکتها و نهادهای زیر را دارد: 1ـ عضویت در وندور لیست شرکتهای نفت و گاز پارس (POGC)، شرکت ملی نفت ایران(NIOC)، 2ـ همکاری با کلیه شرکتهای نفتی ، ساختمانی و شرکتهای وابسته به وزارت راه و شهرسازی

داربست فلزی محسن
2130
لرستان
داربست فلزی محسن

خدمات نصب و اجاره داربست در خرم آباد توسط اکیپ مجرب

صنعت ساختمان و داربست
1373
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی

داربست مهدی
6912
خراسان جنوبی
داربست مهدی

داربست و تجهیز بتن مهدی اجاره و خرید و فروش کلیه لوازم نو و دست دوم

داربست آسمان
3337
زنجان
داربست آسمان

نصب داربست فلزی، کفراژ بندی، داربست جهت اجرای تابلو، کار در ارتفاع (نماشویی، ترمیم نما)، کلیه تعمیرات جزئی و کلی داخل و خارج ساختمان، فنس کشی

 چدن ریزان پیشرو
5839
تهران
چدن ریزان پیشرو

تولید انبوه بست و اتصالات داربست فلزی

داربست فلزی پارسیان
6286
بوشهر
داربست فلزی پارسیان

تجهیزات داربست بند،شرایط پرسنل و دستورالعمل های ایمنی خاص داربست بند می باشد.که با رعایت این اصول علاوه بر برپا نمودن داربست مناسب ایمنی نیز رعایت خواهد شد.

داربست فلزی محمدرضا
884
تهران
داربست فلزی محمدرضا

داربست فلزی محمدرضا(شبانه روزی) داربست فلزی در شهرقدس با بیش از 30 سال سابقه در صنعت داربست ساختمان و کوله باری از تجربه این افتخار را دارد تا در خدمت مردم محترم در استان وشهر تهران باشد و بیشترین مشتریان خود را از طریق جمعی از مشتریان راضی و تبلیغات لفظی آنها تا به امروز به دست آورده است. خدمات این شرکت عبارتند از: - نصب داربست فلزی در ساختمان ها و برج های بلند - اجرا ونصب داربست جهت کارهای صنعتی همانند:سکوهای نفتی,اسکله,سیلو,پالایشگاه و... - اجرا ونصب داربستهای زودبست,کفراژبندی,زیربتن,داربست های نمایشگاه ها همراه باچادر,سوله,حفاظ,پیچ ورولپلاک و... - اجرا ونصب داربست در مترا ژهای بالا در استان وشهر تهران -اجرای داربست فلزی بنرهای تبلیغاتی -اجرای داربست فلزی سالن های خیمه ای -اجرای داربست فلزی طاق نصرت و ایستگاه صلواتی -ارسال اکیپ داربستی به سایر شهرهای کشور به منظور پروژه های بزرگ 09216266372/09175240703 سید جواد رضانژاد09362191788,

داربست فلزی پاکدشت
8147
تهران
داربست فلزی پاکدشت

نصب انواع مختلف داربست ساختمان هیئت. ساختمان.سوله.بنرهای.تبلیغاتی.۴پایه چرخدار و ثابت..زیربتن

منو سریع