با تنها روش صفر کردن خسارت آتش سوزی وبلایای طبیعی آشنا شوید
با تنها روش صفر کردن خسارت آتش سوزی وبلایای طبیعی آشنا شوید

ایران را می‌توان یکی از کشورهای آسیب پذیر در دنیا دانست که به طور میانگین در روز با بیش از 50 حادثه آتش سوزی مواجه می‌شود. به طور حتم حوادث آتش سوزی با خسارت‌های جانی و مالی همراه خواهد بود که برای جبران خسارت‌های مالی می‌توان از بیمه آتش سوزی استفاده کرد. ماهیت این بیمه نامه برای جبران خسارت‌های مالی طراحی شده است و در برابر خسارت‌های جانی تعهدی ندارد. تعریف بیمه آتش سوزی را می‌توان اینگونه بیان کرد که زیان‌های مالی یا مادی که ناشی از وقوع آتش سوزی به اموال و دارائی‌های منقول یا غیرمنقول بیمه‌گزار وارد می‌شود، به عهده شرکت بیمه است. بیمه آتش سوزی چه خطراتی را تحت پوشش دارد؟ یا مزیت‌های خرید این بیمه نامه چیست؟ برای پاسخ به این سوال‌ها تا اتنهای متن همراه ما باشید تا توضیحات کامل را ارائه کنیم.

پوشش‌های بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی دو نوع خسارت را برای جبران هزینه‌های بیمه‌گزار در نظر گرفته است. خطرات اصلی همان موارد قطعی و لاینکف بیمه نامه است که با پرداخت حق بیمه پایه قابل خریداری است. خطرات اضافی از دیگر مزیت‌ها و پوشش‌های بیمه نامه است که با پرداخت حق بیمه بیشتر و به درخواست بیمه‌گزار به بیمه نامه اضافه خواهد شد. به طو مثال برای خرید پوشش‌های خطراتی مانند: زلزله،‌ طوفان، سیل و نواسانات برق باید به صورت جداگانه حق بیمه پرداخت کرد. تنها دقت داشته باشید که خسارت‌های بدنی و جانی در بیمه آتش سوزی قابل پیگیری و جبران نیست.  این بیمه نامه تا حدود زیادی از خسارت‌های مالی را جبران خواهد کرد. در حقیقت شرکت بیمه در راهنمای بیمه آتش‌ سوزی اعلام می کند که  زیان‌های مالی یا مادی که بر اثر وقوع آتش سوزی به اموال و دارائی‌های منقول یا غیر منقول بیمه‌گزار وارد شده است را تا سقف تعهدات خود جبران می‌کند.

خسارت‌های اصلی تحت پوشش بیمه آتش سوزی

 آتش: ترکیب هر ماده‌ای با اکسیژن که باعث آتش شود در این پوشش خواهد بود.

 صاعقه: از تخلیه الکتریکی بین دو ابر و زمین صاعقه ایجاد می‌شود و در صورت حادثه، تحت پوشش بیمه آتش سوزی جبران خسارت خواهد شد.

 انفجار: در صورت آزاد شدن انرژی ناگهانی گاز یا بخار، انفجار رخ می‌دهد که بیمه‌گر با توجه به سقف تعهدات خود، جبران خسارت می‌کند. البته که برخی از انفجار‌ها در این بیمه نامه تحت پوشش قرار نگرفته و جزو استثنائات خواهند بود به طور مثال: انفجار هسته‌ای، جزو موارد تحت پوشش در این بیمه نامه نیست.

خسارت‌های اضافی تحت پوشش بیمه آتش سوزی

پوشش این خسارت‌ها باید جدا از پوشش اصلی خریداری و به بیمه نامه اضافه شود. در واقع آنچه که روی قیمت بیمه آتش سوزی تاثیرگذار است و باعث تفاوت در نرخ بیمه آتش سوزی می‌شود، خرید پوشش‌های اضافی است که برخی از شرکت‌ها تمام ‌این پوشش‌ها را ارائه می‌کنند، اما بعضی تنها تعداد محدودی از خطرات اضافی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

 

پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی عبارتند از:

 • شکست شیشه ساختمان در اثر برخورد جسم خارجی
 • ریزش سقف ناشی از بارش برف سنگین
 • نشست و رانش زمین.
 • برخورد جسم خارجی به ساختمان
 • ترکیدن لوله آب، تانکرها و فاضلاب دستگاه‌های آبرسانی
 • هزینه برداشت و پاکسازی ضایعات ناشی از حوادث قید شده
 • زلزله و آتشفشان (در صورت رخ دادن زلزله، حق‌ بیمه زلزله با توجه به نوع سازه، مصالح و مکان جغرافیایی مورد بیمه مشخص خواهد شد.).
 • سیل و طغیان آب دریا یا رودخانه
 • طوفان و گردباد
 • ضایعات ناشی از برف و باران (این پوشش برای زمانی است که آب از طریق ناودان‌ها، بام یا گرفتگی لوله وارد محل مورد بیمه شده باشد.)
 • سقوط هواپیما یا قطعات آن
 • سرقت در صورت شکست حرز
 • انفجار ظروف تحت فشار صنعتی که در اثر حادثه دچار تغییر شکل شده
 • ریزش کوه و سقوط بهمن

پوشش طوفان از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی است

دقت داشته باشید که نیازی نیست بیمه‌گزار تمام موارد گفته شده در پوشش‌های اضافی را خریداری کند. بلکه تنها باید خطراتی را انتخاب کند که با شرایط مورد بیمه همخوانی داشته باشد. به طور مثال اگر مورد بیمه به فرودگاه نزدیک نیست نیازی به خرید پوشش سقوط هواپیما یا قطعات آن وجود ندارد.

بیمه آتش سوزی چه اموالی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

 

بیمه آتش سوزی با توجه به انواع طرح‌های ارائه شده که برای منازل مسكونی، مراكز صنعتی و مراكز غیرصنعتی در نظر گرفته شده است، اموال مشخصی را تحت پوشش قرار می‌دهد که به شرح زیر است:

 • ساختمان مسکونی به همراه اثاثیه
 • ساختمان صنعتی مانند: کارخانه‌ها و تولیدی‌ها
 • ساختمان غیرصنعتی مانند: اداره‌ها، شرکت‌های تجاری و خدماتی، واحدهای رفاهی، آموزشی و انبارها

در صورتی که در زمان خرید بیمه آتش سوزی، ارزش سرمایه مورد بیمه کمتر از مقدار واقعی اعلام شود، در زمان بروز حادثه، خسارت بر چه مبنایی محاسبه می‌شود؟

در صورتی‌که در زمان خرید بیمه آتش سوزی، سرمایه مورد بیمه کمتر از مقدار واقعی اعلام شود، پرداخت خسارت بر اساس قاعده نسبی سرمایه خواهد بود؛ یعنی، میزان مبلغ خسارت پرداختی نسبت به مقدار واقعی خسارت، با سرمایه بیمه شده نسبت به ارزش واقعی سرمایه برابر خواهد بود. با توجه به تنوع پوشش های این بیمه نامه  و مزایای مختلف آن، می توانید برای  خرید بیمه آتش سوزی منازل، واحدهای تجاری و اداری خود به لینک زیر مراجعه نمایید: 

https://bimeh.com/fire

آثار هنری تحت پوشش بیمه آتش سوزی نیست

مزایای بیمه آتش سوزی

برای اینکه با مزیت‌های بیمه آتش سوزی بیشتر آشنا شوید مزیت‌های این بیمه نامه را برای منازل مسکونی و دفاتر تجاری شرح خواهیم داد.

مزایای بیمه آتش سوزی منازل مسکونی

همه ما خانه را یک محیط امن برای استراحت و آرامش در نظر می‌گیریم و برای حفظ این آرامش تلاش خود را خواهیم کرد تا حادثه یا مشکلی به وجود نیاید. حال اگر حادثه‌ای مانند: آتش سوزی رخ دهد به طور حتم با خسارت‌های زیادی روبه رو خواهیم شد که بر زیبایی بنای خانه و اثاثیه منزل تاثیر می‌گذارد. با خرید بیمه آتش سوزی مسکونی می‌توان مزیت‌های مختلفی را تهیه کرد که عبارتند از:

 • تحت پوشش قرار گرفتن در برابر جبران خسارت‌های به وجود آمده به ملک
 • ارایه پوشش هزینه‌های اضافی برای جبران خسارت‌های وارد شده به ملک
 • پوشش تعویض وسایل الکتریکی مانند: کامپیوتر، کولر، تلویزیون و چنین مواردی

مزایای بیمه آتش سوزی دفتر تجاری و اداری

با توجه به اینکه ساختمان‌ها باید بیمه آتش سوزی داشته باشند، نیاز است که برای هر دفتر اداری هم به صورت جداگانه بیمه آتش سوزی را خریداری کرد تا در صورت بروز حادثه خسارت‌های ایجاد شده برای دفاتر،‌ اسناد یا تجهیرات رخ می‌دهد، جبران هزینه شود. برای جلوگیری از هزینه‌های فاجعه بار آتش سوزی بهتر است این بیمه نامه خریداری شود تا از مزیت‌های آن استفاده کرد. این مزایا عبارتند از:

 • پوشش هزینه تعویض یا تعمیر دستگاه‌های آسیب دیده در حادثه آتش سوزی
 • پوشش فوت افراد در حادثه برای خانواده‌ها (البته این پوشش جزو موارد خاص است)

بهتر است که برای انتخاب بیمه آتش سوزی از کارشناس‌های بیمه استفاده کنید. با مراجعه به سایت بیمه دات کام ( https://bimeh.com/ ) علاوه بر مشاوره می‌توان انواع بیمه نامه مانند بیمه نامه آتش سوزی، بیمه خودرو و بیمه مسئولیت و ...  را تنها با چند کلیک خریداری کرد. کارگزاری آنلاین بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید  بیمه  آنلاین است. شما به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت، انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌‌های بیمه‌ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه و خریداری نمایید.

راه های ارتباطی برای مشاوره با کارشناسان بیمه دات کام :
نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

چهارشنبه, 05 مرداد 1401
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 1

احمد نبوی
احمد نبوی
ﺳﻪشنبه, 08 شهریور 1401

قیمت بیمه آتش سوزی منازل مسکونی از چه قیمتی شروع می شه؟

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست ارزان فوری
7516
تهران
داربست فلزی شکوری
1338
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
719
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
856
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5751
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2191
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی