شرکت سپهر پودر اطلس نماد تولید کننده انواع پودر سنگ و آهک
شرکت سپهر پودر اطلس نماد تولید کننده انواع پودر سنگ و آهک

در این مقاله میخواهیم یکی از موارد  مورد استفاده فوق العاده با ارزش، که در ایران عزیزمان بسیار یافت می شود صحبت کنیم.  شاید کمتر کسی در مورد ارزش این ماده معدنی بداند. در ادامه مقاله به بررسی انواع پودر سنگ کشور و مزیت های آن خواهیم پرداخت پس تا انتهای مقاله تولید شده توسط شرکت سپهر پودر اطلس نما با ما همراه باشید.

پودر سنگ سپهر پودر اطلس نماد

سالیان سال هست که صنعت کاغذ متکی به چوب می باشد. یعنی خمیر کاغذ از چوب بدست می آید. ولی اخیرا بعضی ازکشورهای پیشرفته فنی آوری کاغذ از پودر سنگ را بدست آورده اند. اگر بتوانیم پودر سنگ را جایگزین چوب کنیم و از این تکنولوژی استفاده کنیم کمک شایانی به طبیعت کرده ایم.

پودر سنگ CaCO3 مورد استفاده در صنعت کاغذ می باشد، پودر سنگ کربنات کلسیم در طبیعت فراوان است. با این حال، قیمت کمتر است، اما سفیدی بالاتر است. در محیط تولید کاغذ که معمولا یک محیط اسیدی است، استفاده از کربنات کلسیم برای تبدیل آن به محیط خنثی تبدیل به محیطی قلیایی می شود که برای تولید کاغذ بسیار مناسب است. قیمت انواع پودر سنگ در کشور نسبت به مزایای فراوانی که دارا می باشد بسیار گسترده می باشد.

قیمت پودر سنگ

کربنات کلسیم در آسیاب کاغذ به عنوان ماده پرکننده در فرآیند تولید کاغذ قلیایی استفاده می شود. امروزه کربنات کلسیم بر سایر مواد پرکننده کاغذسازی غالب است. اگرچه در مرحله اول کاغذسازی کائولن اولین انتخاب بود. دلیل اصلی ترجیح کربنات کلسیم، تقاضا برای کاغذ روشن تر و حجیم تر است. مزایای قابل توجهی برای استفاده از کربنات کلسیم در فرآیند تولید کاغذ قلیایی وجود دارد. اما پرکننده کربنات کلسیم در کاغذسازی اسیدی و کاغذهای حاوی چوب نامناسب است. معمولا کربنات کلسیم به سه شکل طبیعی مانند سنگ آهک، گچ و مرمر وجود دارد.

مزیت های پودر سنگ و آهک

امروزه پودر سنگ کربنات کلسیم به دلیل کاربرد وسیع آن مهمترین ماده پرکننده و پوشش دهنده در فرآیند کاغذسازی است. پرکننده‌ها و پوشش‌های کربنات کلسیم، سفیدی، براقیت و قابلیت چاپ مناسبی با قیمت‌های رقابتی خواهند داشت. کربنات کلسیم را می توان در مقادیر بسیار زیاد استفاده کرد، مقدار مواد چوب را می توان بدون تأثیر بر استحکام کاغذ کاهش داد. ماشین آلات کاغذ می توانند با سرعت های بالاتر کار کنند و کاغذ را سریعتر خشک کنند، این پیشرفت ها باعث صرفه جویی در هزینه های انرژی می شود.

کاغذ سنگ، عمدتاً از کربنات کلسیم که یکی از رایج‌ ترین مواد روی کره زمین می باشد ساخته می‌شود، ابتدا به صورت پودر درآورده و با مقدار کمی پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) مخلوط می‌شود. کاغذ سنگ کاملاً غیر سمی می باشد و  جایگزین کاغذ معمولی است. برای بسیاری از انواع چاپ از جمله لیتوگرافی و چاپ صفحه مناسب می باشد. همان طور که گفته شد کاغذ سنگی، مواد اصلی آن را سنگ کربنات کلسیم تشکیل داده است، وکاملاً عاری از درخت است. کاغذ به طور ایمن، بدون تخلیه گازهای مضر تجزیه می شود و در صورت رها شدن در طبیعت، طی 9 تا 12 ماه کاملاً از بین می رود. کاغذ Stone استفاده نشده یا اضافی را می توان به راحتی در کاغذ Stone جدید بازیافت کرد. توجه داشته باشید که شرکت سپهر پودر اطلس نما پایین ترین قیمت انواع پودر سنگ در کشور را ارائه می دهد همچنین پایین ترین  قیمت انواع سنگ آهک در سراسر کشور را به مشتریان خود ارائه می دهد.

قیمت آهک

شنبه, 02 بهمن 1400
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست ارزان فوری
7523
تهران
داربست فلزی شکوری
1342
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
725
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
863
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5759
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2194
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی