ایده های خلاقانه برای طراحی نما ساختمان با روش های خارق العاده
ایده های خلاقانه برای طراحی نما ساختمان با روش های خارق العاده

طراحی نما

وقتی صحبت از طراحی نمای ساختمان می شود ، آخرین ضربه نهایی که ظاهری صیقلی و هوشمند به آن می بخشد ، نوع سیستم نما است که انتخاب می شود.

ساختار ساختمان نقش خود را دارد ، اما نما تزئینی است که به ساختمان جان می بخشد و اصلی ترین مولفه اخلاقی است که به این جذابیت می افزاید. نما منحصر به فرد ترین قسمت از ساختمان است که می تواند یک ساختمان قدیمی مخروبه را به ساختمان نوساز تبدیل کند.

بنابراین ، نباید در روند تصمیم گیری عجله کنید. برخی از طراحان برای تمام پروژه هایی که روی آن کار می کنند نمای از پیش تعیین شده ای دارند و هنگام تغییر اوضاع کاملاً انعطاف پذیر نیستند. همیشه به این فکر نباشید که طراحی های رایج را  انتخاب کنید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش مصالح ساختمانی پیشرفته به راحتی می توانید طراحی متناسب با سلیقه خود را انتخاب کنید.

برای طراحان مهم است که نمای ساختمان را چگونه در نظر بگیرند. برخی از انواع نما ها متناسب با انواع خاصی از ساختمان ها هستند ، در حالی که برخی از نما ها کاملاً برای آنها مضر است. بنابراین ، هنگام انجام مراحل انتخاب ، باید چند تغییر اساسی و نکات را به خاطر بسپارید.

طراحی نما

خلاقیت در طراحی نمای بیرونی ساختمان

بعد از پروژه سیستم های نما ، در همان پروژه قدیمی یک فرآیند فکری به عمل آورید. درعوض ، می توانید خلاقیت خود را به جریان بیندازید. این به احتمال زیاد دلیل اصلی آن است که ابتدا از طراحی شروع می شود ، از جنبه خلاقانه و تخیل فرآیند طراحی لذت می برید و می بینید که تصویر در ذهن شما چگونه جلوی چشمان شما زنده می شود.

نورپردازی حرفه ای نمای ساختمان

به عنوان یک طراح ، از اهمیت نور طبیعی به خوبی آگاه خواهید بود. الگوی نور در مورد نمای ساختمان بسیار مهم است.

شما باید از زاویه ای که نور خورشید در ساعات مختلف روز به ساختمان برخورد می کند آگاه باشید و با آن سازگار شوید. با در نظر گرفتن این مورد در محاسبات خود ، همچنین می توانید کیفیت فضای داخلی را در هنگام نور طبیعی فوراً بهبود بخشید.

مشاوره طراحی نمای ساختمان

بسیار از افراد برای درخشیدن و برجسته کردن نمای ساختمان های خود با مشکلات متعددی مواجه می شوند. دلیل این امر نداشتن اطلاعات در زمینه طراحی ، آشنا نبودن با مصالح ساختمانی و با توجه به آب و هوای منطقه نمی توانیم تصمیماتی بگیریم که بعد از اجرا خسارت های جبران ناپزیری را پرداخت کنیم. گروه کلوپ معماری تا انتهای پروژه طراحی و اجرا در کنار شما بوده و از خسارت های جبران ناپذیر جلوگیری می کند. هدف از طراحی سه بعدی نما جلوگیری از این اتفاقات بوده تا بتوانیم برای نما هزینه های بیشتری را بپردازیم.

طرح نما

در مورد انتخاب نما ، فقط یک مورد را انتخاب نکنید که در حال حاضر رایج است ، حتماً وقت بگذارید تا سبک ساختمان را با نمای مناسب تطبیق دهید. شما نمی خواهید یک جنبه از ساختمان همه چیز دیگر را خراب کند.

طرح نما

همچنین می خواهید مطمئن شوید که نوع نما برای آب و هوای منطقه مناسب است. اگر ساختمان در آب و هوای بدتری قرار داشته باشد ، جایی که باران و باد زیادی دارد ، در مقایسه با آب و هوای آفتابی تر ، الزامات متفاوتی وجود دارد.

انواع سبک نمای ساختمان

نیاز شما هر چه باشد ، وقتی صحبت از سبک های نما می شود ، مهم نیست که چه نوع سبکی می سازید ، طراحی متناسب با سبک شما مناسب است.

امروزه نماهای شفاف واقعاً روندی مداوم دارند. قاب نما یکی از محبوب ترین گزینه های مورد استفاده است ، زیرا از آب و هوا بسیار محافظت می کند ، از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار است و شفاف است. همه این سیستم ها امکان انتقال نور عالی را دارند و همچنین از پویایی گرمایی بهینه برخوردار هستند.

سبک های متفاوتی وجود دارد تا بتوانید طبق سلیقه و ایده های که در ذهن خود دارید با تلفیقی از سبک ها نمای ایده آل خود را بسازید تا جلوه ساختمان به عنوان بهترین نما در بین ساختمان های اطراف بدرخشد

با توجه به سلیقه افراد سبک هایی که امروزه رواج پیدا کرده است سبک مینیمال و کلاسیک یا رومی است که به عنوان راج ترین سبک ها به شمار می روند.

منبع : ویکی پدیا

یکشنبه, 09 خرداد 1400
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان

خدمات دهندگات داربست

پیشنهاد داربستان
نمایش همه
داربست فلزی شکوری
1390
البرز
داربست فلزی شکوری

انجام کلیه امور داربست در اسرع وقت

داربست فلزی صفائی
777
مرکزی
داربست فلزی صفائی

اجاره و نصب داربست اراک و حومه

داربست فلزی میلاد
921
اصفهان
داربست فلزی میلاد

داربست فلزی میلاد در کاشان

داربست فلزی وطن دوست
5847
خراسان رضوی
داربست فلزی وطن دوست

داربست فلزی وطن دوست عضو رسمی اتحادیه در مشهد آماده خدمت رسانی به همشهریان محترم می باشد.نصب داربست فلزي در همه ي مناطق شهر مشهد در سريعترين زمان ممكن شما مي توانيد در انواع پروژه هاي ساختماني همچون نصب داربست برج ها و ساختمان ها، زيربتن و نصب كفراژ با ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شويد.

صنعت ساختمان و داربست
2249
تهران
صنعت ساختمان و داربست

خدمات داربست در سراسر کشور داربست های سنتی مجری مونتاژ داربست های شرکت تسکو (زود بست) چهارپایه های داربستی