نسل امروزی و آینده مهندسی عمران
نسل امروزی و آینده مهندسی عمران

نسل امروزی و آینده مهندسی عمران

همه ما باید با نسل جوانتر ارتباط برقرار کنیم و آنها را الهام بخشیم تا حرفه ای را در مهندسی عمران بررسی کنند.
در این که صنعت ما با کمبود مهارت های بسیار جدی مواجه است جای بحث نیست – و اینکه اگر این نسل با رشته برخوردی نداشته باشند، تاثیر جدی بر آینده بخش مهندسی عمران خواهد داشت.

کوین بیرن برای اولین بار در سال 1977 وقتی 19 ساله بود شروع به کار کرد و از آن به بعد چشم اندازش کاملا تغییر کرده است. تحقیقات نشان می دهد که صنعت در انگلستان باید تا سال 2022 بیش از 50،000 مهندس را استخدام کند تا بتواند تقاضا را تامین کند. همانطور که هست، ما نزدیک به آن تعداد نیستیم.البته این گزارش توسط کوین بیرن تهیه شده است و مربوط به کشور انگلستان است واقعاً قابل مقایسه با ایران نیست .

کارآموزی بعد از فارغ التحصیلی

کارآموزی در حال حاضر در صنعت انگلستان عالی است و یکی از بهترین راه های این حرفه است.

فارغ التحصیلان باید در اولین گام برای رشد خود شروع به کار کنند. آنها عنصر تئوری دارند، اما تجربه ی مشابه در محل ندارند. از سوی دیگر، کارآموزان، تا آن زمان که در سطح تحصیلات تکمیلی هستند، شش گام بیشتر از نردبان هستند.

انگلستان در آموزش کارآفرینان به شدت سرمایه گذاری کرده است و در حال حاضر با دانشکده تربیت بدنی Hartlepool ارائه دهنده آموزش عالی همکاری می کند. اما سوال در ذهن من این است: آیا ما در ابتدا با مهندسان آینده درگیریم؟ آیا نوجوانان مدارس را با جاه طلبی برای کار در صنعت ترک می کنند؟


فرصت های مونتاژ

انگلستان در ماه اکتبر یک رویداد مهندسی که فرصت های حرفه ای شگفت انگیز را برای جوانان در شمال شرق به نمایش گذاشت .

در داخل ناحیه مهندسی عمران، ما پل ICE Cable Stayed را نمایش دادیم، فعالیتی که به کودکان مدرسه فرصت داد تا در ساخت و تخلیه یک پل 13 متری پل مونتاژ شوند.

مهندسین عمران طراحی، ساخت و نگهداری جهان اطراف ما را انجام می دهند و فعالیت های روزانه ما را ممکن می سازد و فعالیت هایی مانند پل نشان می دهد که دانشجویان جوان تاثیر این مهندسی عمران در جامعه مدرن ما را دارند.

تمرینات پل حتی بیشتر تاثیر گذار بود؛ زیرا بسیاری از کودکان ساختن Spire شمالی، یک پل کابل ممانعت از رودخانه Wear در ساندرلند، درست در آستانۀ خود اتفاق می افتد.

متوقف شدن شکایت در پشت درهای بسته

مهم است که جوانان درک روشنی از گزینه های مختلف حرفه ای در مهندسی عمران داشته باشند. حوادث و نمایشگاه های تعاملی نمایندگان صنعت ما را برای نشان دادن دامنه فرصت های موجود در بخش مهندسی عمران، آموزش و الهام بخش نسل آینده، که توانایی بسته شدن سن و شکاف در صنعت را دارند، ارائه می دهند.

مهندسی عمران به عنوان شاخه ای از صنعت ساخت و ساز به یک انتخاب شغلی کاملا متعهد، ایمن و پایدار تبدیل شده است. این آموزش عالی و پیشرفت حرفه ای را با دیگر صنایع پیشرو در بازار مقایسه می کند.

توسعه تکنولوژیکی به سرعت در حال حرکت است و زمانی که طرح های غیر قابل تصور در حال حاضر قابل دستیابی است، همانطور که در همه شهرهای بزرگ جهان دیده می شود. زیرساخت جهان مدرن است و حفظ آن بسیار مهم است. مهندسان عمران همیشه مورد نیاز هستند.
 

ﺳﻪشنبه, 14 فروردین 1397
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان