گریتینگ چیست؟
گریتینگ چیست؟

گریتینگ

نوعی شبکه‌ی فولادی یا فایبرگلاس می‌باشد که با داشتن خواصی همچون مقاومت بالا، امکان عبور نور و هوا، زیبایی ظاهری و قیمت کمتر نسبت به گزینه‌های مشابه به‌عنوان یکی از پرکاربردترین انتخاب‌ها جهت پوشش کف (walk way) و پله‌ی کارخانه‌ها و ساختمان‌های شهری شناخته‌شده است. معمولاً برای جلوگیری از خوردگی فلز، گریتینگ را آبکاری گالوانیزه گرم و یا برای زیبایی بیشتر آن را رنگ می‌کنند.

با توجه به محل بکار گیری، انواع مختلف دارد که بر اساس جنس آن، نوع و فاصله قرارگیری تسمه باربر (Bearing Bar) و تسمه رابط (Cross bar) طبقه‌بندی می‌شود. معمولاً از گریتینگ فولادی در محل‌هایی که نیاز به تحمل بار بالا دارد استفاده و از اتصال تسمه – تسمه، تسمه – نیم تسمه، تسمه – میلگرد و تسمه – چهار پهلو ساخته می‌شود.

این محصول بر اساس استاندارد DIN1580 -1055 – 24531-24532 و با بارگذاری گوناگون و با مواد اولیه تسمه و میلگرد تولید می‌گردد، به‌طوری‌که تنوع در انواع تسمه به ارتفاع‌های گوناگون و با ضخامت‌های گوناگون و با چشمه‌های متفاوت و همچنین بسته به نوع میلگرد مصرفی اعم از ساده یا آجدار و یا چهارگوش پیچیده شده متجاوز از ۵۰ نوع محصول متنوع می‌باشد.

شنبه, 04 فروردین 1397
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان
منو سریع