چرا باید از تولید داخل حمایت کرد؟
چرا باید از تولید داخل حمایت کرد؟

چرا باید از تولید داخل حمایت کرد؟

طی سال های اخیر اقتصاد کشور به واسطه تحریم با مشکلاتی مواجه شده است. اما بیش از تحریم، سیاست اقتصاددانانی که به دولت های پیشین مشاوره دادند عامل بروز مشکلات اقتصادی کشور شده است.

در این شرایط نکته اساسی این است که تحریم ها عموما فرصتی را برای اقتصاد کشور ایجاد کرده که بتوانیم به واسطه آن از تولید داخل حمایت کرده و از واردات کالاهای غیر ضروری و خروج ارز جلوگیری کنیم.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که تازمانی که ایران هزینه های تجملی را می پردازد، در حق تولیدکننده داخلی ظلم می شود. بنابراین افرادی که با عنوان واسطه جنس را با قیمتی متفاوت از قیمت خرید تولیدکننده، به مصرف کننده عرضه می دارند آگاهانه و غیرآگاهانه به اقتصاد کشور ضربه می زنند.

هم اکنون در شرایطی قرار گرفته ایم که ممکن است تحریم ها به زودی لغو شود. در این شرایط اگر سیاست های مناسبی در راستای مدیریت واردات به کشور اتخاذ نشود تولید کشور با آسیب های غیر قابل جبرانی مواجه خواهد شد. در این شرایط در تهاجم اقتصادی که از طریق واردات و یا سیاست های دلالانه صورت می گیرد، برنده افرادی هستند که پول بیشتری دارند.

نباید شرایط به نحوی پیش برود که جامعه به سمت مصرف گرایی برود و لازمه اصلی این موضوع حمایت دولت از تولید داخل است که متاسفانه در سال های اخیر این موضوع کمتر مشاهده شده است. چراکه مصرف گرایی نتیجه حمایت نکردن از تولید ملی است.

کشور ما در شرایطی در تحریم قرار گرفته است که تنها ۲۰ درصد پوشاک مصرفی در کشور تولید داخل است و این موضوع باعث خروج میزان قابل توجهی ارز از کشور می شود. علاوه بر این وابستگی بالا تا این اندازه باعث افزایش نرخ بیکاری در کشور و کاهش شتاب توسعه اقتصادی می شود.

جلوگیری از خروج ارز، ایجاد اشتغال و افزایش شتاب توسعه اقتصادی 3 نکته مهمی است که در این شرایط مسئولان اقتصادی دولت باید به ان توجه کنند و نباید سیاست هایی اتخاذ شود که در صورت لغو تحریم ها وابستگی به کالاهای غیر ضروری وارداتی افزایش یابد.

همانطور که در صنایع دفاعی و هسته ای کشور دولت وارد شد تا نتیجه حاصل شود، در عرصه اقتصاد نیز حضور دولت بیشترین تاثیر را دارد. بر همین اساس دولت باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مناسبی را برای حمایت از تولید داخل اتخاذ کند.

حمایت  از تولید کنندگان داخلی در وبسایت داربستان

كارخانجات لوله و پروفیل گل‌نرده - تولید کننده لوله های صنعتی و ساختمانی

پویا بست تولید کننده نسل جدید داربست (داربست های متحرک و آلومینیومی)

تولید کننده پیچ اتومات داربستی

تولید بست داربست (فولاد بست ایرانیان)

سریعترین مرکز تامین تخته زیر پایی در کشور

 

منبع : http://namehnews.ir

یکشنبه, 23 اردیبهشت 1397
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان