از شکل گیری داربستان تا سفارش آنلاین داربست
از شکل گیری داربستان تا سفارش آنلاین داربست

از شکل گیری داربستان تا سفارش آنلاین داربست

شاید برای خیلی ها جای سوال باشد که آیا در داربست هم میشود سفارش آنلاین داشته باشیم؟

ما از ابتدا تمام تلاش کردیم تا بتوانیم به عنوان مرجع داربست ایران باشیم برای این کار شبانه روزی زحمت کشیدیم . استارتاپ داربستان هدف یک شبه نبود که بدون فکر کلید بخورد ما از چند استارتاپ شکست خورده تجربیاتی بدست آوردیم این استارتاپ ها در حوزه های مختلف از جمله لوازم خانگی ، پرده  بود! هدف ما راه اندازی یه کسب و کاری بود که هم مفید باشد و هم جدید بلاخره یک روز تصمیم گرفته شد یک ایده جدید که شاید برای خیلی ها خنده دار بوده باشد اما همینطور که میدانید در حال حاضر کسب و کار ها همه کپی شده اند و به علت تعداد بالای آنها دیگر برای بقیه جای پیشرفتی باقی نمی گذارند .باید آنقدر خلاق باشید تا شاید در آن کار پیشرفت کنید با کمی جستجو در اینترنت متوجه میشوید که چقدر فروشگاه های اینترنتی زیاد شده اند و در هر زمینه ای مشغول به فعالیت هستند و البته بعضی از آنها به سود واقعی خواهند رسید یا به آن رسیده اند خوب در چنین شرایطی باید چه کار کرد ؟  از آن وقتی که داربستان کلید خورد خیلی ها این سوال را  دائم می پرسیدند البته در حال حاضر هم هنوز ادامه دارد چرا داربست؟!

در جواب این سوال باید بگوییم که این یک جرقه بود از یکی از اقوام نزدیک که خودشان در کار داربست بودند ما هم که ایده برایمان حد و مرز نداشت با مطرح شدن چنین پیشنهادی به آینده فکر کردیم تا اینکه به اسم داربستان رسیدیم . از همان اول به برند شدن فکر کردیم البته در حال حاضر خیلی فاصله داریم اما تمام تلاشمان را  خواهیم کرد و دیگر قرار نیست خسته بشویم چند ماهی طول کشید تا هدف را در قالب یک سایت در بستر اینترنت قرار دهیم واقعا هم سخت بود اشکالات کار به سرعت خودشان را نشان میدادند تا ما از این تجربیات پخته تر شدیم. از همان روز اول با انرژی این کار شروع شد در این بین خیلی ها رای زدن و شاید یکی از خاطره های خوب یا بد در همان اول کار جدا شدن شریک اصلی در این کار بود! دلیل آن هم این بود که فکر میکرد با راه اندازی چنین کاری باید در یک شب پول پارو کرد که شوک بدی بود اما باعث شد تا روی کار تمرکز بیشتری شود . کم کم مشتری ها تماس گرفتند و ما هم دنبال شرکت هایی بودیم که هم خدمات با کیفیت ارائه می دهند و هم قابل اعتماد هستند متاسفانه خیلی ها با ما صادق نبودند طوری شده بود که در هر مرحله ای از کار آخر خط را ترسیم می کردیم اما با یاری خدا توانستیم یک شریک خوب پیدا کنیم که هم قابل اعتماد بود و هم با اخلاق اینها در کار خیلی مهم هستند و باعث شد تا پیشرفت کنیم.

ما بعد از بررسی و مشورت چالش ها و مشکلات این حوزه شروع به تولید محتوا کردیم کلاس های آموزشی برگزار کردیم و در این میان به فکر این افتادیم که یک بخش برای سفارشات آنلاین داشته باشیم اما مگر شدنی بود ؟!

در صنعت داربست به طور کلی قیمت مشخصی وجود ندارد زیرا فاکتور های زیادی وجود دارد مثلا در خدمات نصب و اجاره داربست نوع پروژه طول و عرض و فاکتورهای دیگری تاثیر گذارند پس قیمت ثابتی نمیتوان داد برای همین شکل سفارش آنلاین ما مثل یک درخواست ساده است ! حالا نحوه کار ما به چه شکل است ؟ خوب در کار اجاره و نصب داربست معمولاً مشتری ها تماس میگیرند و جزئیات پروژه را می گویند این به معنی است که یا میخواهند قیمت بگیرند و یا میخواهند کار برای آنها انجام شود پس بخش اصلی کار با تلفن می باشد که جدا ناپذیر است بنابراین ما این بخش را حفظ کردیم خیلی ها میخواهند که در سریع ترین زمان قیمت از چندجای مختلف بگیرند تا بین آنها انتخاب کنند راه حل ساده است ما از طریق سایت یا اپلیکیشن درخواست را دریافت میکنیم و بعد به شرکت داربستی میدهیم آنوقت شرکت مورد نظر که با اطلاعات اولیه مشتری روشن شده است قیمت تخمینی رو را به اطلاع مشتری می رساند و در صورت تمایل کار برایشان انجام می شود در پایان نیز از مشتریان می خواهیم تا با ارزشیابی خدماتی که از داربستان دریافت کرده اند از طریق وبسایت داربستان و فرم رضایتمندی مشتریان برای ما ارسال کنند.

ما نه از طرف داربستان بلکه از طرف جوان هایی صحبت میکنیم که در این وضعیت اقتصادی کشور تلاش میکنند تا رشد کنند قطعاً هر کسی به هر اندازه که تلاش می کند به همان اندازه هم بهره می برد. امیدواریم همه به یکدیگر کمک کنیم نه اینکه به فکر خراب کردن یکدیگر باشیم تا پیشرفت کنیم . ما در حین سادگی پا به این عرصه گذاشتیم و تا به حال نیز این کسب و کار برای ما سودی آنچانی نداشته است اما برای خودمان ثابت کردیم که می توانیم پس ادامه میدهیم حتی اگر کسی ما را حمایت نکند حداقل تلاشمان برای خودمان فایده داشته است ...

امیدواریم که با این مطلب دید شفافی به همه داده شود که بدانند داربستان چه هدفی را دنبال می کند البته در آخر باید بگوییم که ما بخش صنعت ساختمان  را نیز در حوزه کاری خود اضافه کرده ایم اما در حال حاضر تمرکز اصلی روی داربست می باشد.

 

Scaffolding Rental Online Order Application Android

دوشنبه, 02 بهمن 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان