مهمترین استفاده های  تجاری از خدمات اجاره داربست
مهمترین استفاده های تجاری از خدمات اجاره داربست

مهمترین استفاده های  تجاری از خدمات اجاره داربست

استفاده از داربست ها در اوایل قرن بیست ویکم زمانی بود که مصریان باستانی و چینی ها از این سازه های موقت برای احداث ساختمان های بلند استفاده می کردند. روند رو به رشد آن در حال حاضر ادامه دارد و در هر دو تجاری و صنعتی استفاده می شود . برای سابق، خدمات اجاره داربست معمولا در موارد زیر استفاده می شود:

ساخت و ساز

 در مقیاس کوچک یا بزرگ، پروژه های ساختمانی به طور معمول نیاز به استفاده از داربست ها دارند که کارگران را قادر می سازد تا کار خود را با خیال راحت بر روی سازه های بزرگ انجام دهند. با توجه به گزارشات اداره ایمنی و بهداشت شغلی، حدود 2.3 میلیون و یا 65 درصد از کارگران صنعت ساخت و ساز کار خود را بر روی داربست انجام می دهند. انواع بسیاری از داربست های مورد استفاده در ساخت و ساز وجود دارد. برخی از نمونه های رایج عبارتند از: داربست پشتیبانی شده، که شامل یک پایه محکم ساخته شده از قطب ها، براکت ها و قاب ها برای پشتیبانی از سازه های کاری است. داربست های معلق، جایی که داربست ها از پشت بام به دلیل غیر عملی بودن استفاده از داربست های پشتیبانی شده به حالت تعلیق درآمده است؛ و نورد داربست، جایی که چرخ ها در پایه داربست نصب می شوند تا داربست را به حرکت در آورند.

تعمیرات و تعمیرات

ساختمان ها به ندرت از بین می روند و یا تخریب می شوند، مگر اینکه از عمر آنها فراتر رفته باشد. به همین دلیل تعمیرات و بازسازی ها به طور منظم برای حفظ تمامیت ساختاری و ایمنی ساختمان ها انجام می شود. وقتی که به سازه های تاریخی نگاه میکنید، تعمیرات و بازسازی آنها برای حفظ فرهنگ و هویتی مهم است. در بعضی موارد، ساختمان های معروف و مناظر باید بازسازی شوند، که در آن مورد نیز داربست مورد نیاز است. در چنین مواردی، داربست های سفارشی ممکن است برای پاسخگویی به چالش های منحصر به فرد کار بر روی ساختار استفاده شوند. به عنوان مثال، داربست ها نباید روی سطح مجسمه هایی مانند Memorial لینکلن، گنجینه ای ارزشمند و بی ارزش بمانند. مهندسان معمولا به طرح های مخصوص داربست روی می آورند.

رویدادها

داربست نیز به طور گسترده ای برای رویدادهای صنعتی و سرگرمی استفاده می شود. از مراحل آماده سازی کنسرت و رویدادهای زنده، به چراغ ها و سیستم های صوتی، داربست برای برنامه های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، در صورتی که تعداد زیادی از مردم انتظار داشته باشند در یک کنسرت بزرگ، به طور موقت در یک ورزشگاه یا در فضای باز قرار گیرد. از آنجا که محصولات داربست در طراحی و استفاده مدولار هستند، می توان آنها را در زیر، و تقریبا هر نوع مشخصات پروژه ساخت . با این حال، فقط متخصصان آموزش دیده باید ساخت و تخریب داربست را برای رعایت مقررات ایمنی نظارت کنند.

در حالی که شرکت های بسیاری وجود دارند که خدمات اجاره داربست را ارائه می دهند، عموم مردم توصیه می شود تنها با شرکتهایی که رکورد موفقیت و ایمنی ثابت دارند، کار کنند. براساس گزارش OSHA و داده های دفتر آمار کارگری، حدود 4500 مورد صدمه و بیش از 60 مرگ و میر سالانه مربوط به کارهای داربست وجود دارد. اگر استانداردهای OSHA به شدت رعایت شود، ممکن است این حوادث بسیار کمتر شود.

چهارشنبه, 13 دی 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان