شکل گیری آینده ساخت و ساز از نظر انجمن جهانی اقتصاد
شکل گیری آینده ساخت و ساز از نظر انجمن جهانی اقتصاد

شکل گیری آینده ساخت و ساز از نظر انجمن جهانی اقتصاد

صنعت ساخت و ساز نقش مهمی در دولت ها در اقتصادهای در حال رشد و بالغ دارد. این بخش شغل های جدید را ایجاد می کند، رشد اقتصادی را هدایت می کند و راه حل هایی را برای حل چالش های اجتماعی، آب و هوا و انرژی فراهم می کند. صنعت ساخت و ساز ارتباطات مهمی با بخش های دیگر دارد، به طوری که تاثیر آن بر رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی فراتر از سهم مستقیم فعالیت های ساختمانی است.

پیش گفتار از انجمن جهانی اقتصاد

جمعیت جهان  در مختلف مناطق شهری روزانه 200،000 نفر افزایش می یابد که همه آنها نیاز به مسکن و همچنین زیرساخت های اجتماعی، حمل و نقل و وسایل مقرون به صرفه دارند . چنین چالشی هایی، این صنعت را  تحت تعهد اخلاقی برای تبدیل قرار داده است . در جامعه وسیعتر با کاهش هزینه های ساخت و ساز ، محیط زیست و غیره به توسعه و تقویت اقتصادی کمک بزرگی خواهد کرد .

در حالی که در صنایع دیگر در طول چند دهه تغییرات زیادی صورت گرفته است بخش مهندسی و ساخت و ساز هنوز درگیر است آخرین فرصت ها تبدیل به رکود شد این رکود باعث تکه تکه شدن صنعت شد از جمله همکاری ناکافی با تولیدکنندگان و پیمانکاران ، مشکلات استخدامی و عدم استفاده از نیروی متخصص به دلیل کمبود ، انتقال نا مناسب از پروژه ای به پروژه دیگر می توان اشاره کرد .

با این حال، صنعت برای افزایش بهره وری ، توانایی بالایی دارد.با توجه به دیجیتال سازی، فن آوری های نوآورانه و تکنیک های ساخت و ساز جدید.در نظر گرفتن ظهور سریع واقعیت افزوده، هواپیماهای بدون سرنشین، اسکن 3D و
چاپ، مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، تجهیزات مستقل ومصالح ساختمانی پیشرفته - همه آنها اکنون به بلوغ بازار رسیده است.با اتخاذ و بهره برداری از این نوآوری ها، شرکت ها بهره وری را افزایش می دهند، مدیریت پروژه و روش های خود را ساده تر می کند و کیفیت را بهبود می بخشد.

این گزارش با ارزیابی وضعیت کنونی صنعت آغاز می شود روند جهانی که بر صنعت تاثیر خواهد گذاشت. سپس یک مفهومی را معرفی می کند چارچوب تحول صنعت، فهرست تعدادی از اقدامات، گروه بندی شده است هشت حوزه موضوعی است که عمیقا سیستم صنعت را تغییر می دهد. این اقدامات به سه گروه تقسیم می شوند: اقدامات انجام شده توسط شرکت های خصوصی
خودشان؛ اقدامات انجام شده توسط شرکت ها با همتایان خود - و یا  توسط صنعت به طور کلی؛ و اقدامات انجام شده توسط دولت، اقدام به هر دو به عنوان رگولاتور و به عنوان یک مالک بزرگ پروژه. برای هر یک از حوزه های موضعی، گزارش بهترین شیوه های فعلی را شناسایی می کند و مطالعات موردی را نشان می دهد رویکردهای ابتکاری، برای آماده سازی برای تحول صنعت نشان می دهد . هشت حوزه موضعی عبارتند از:

- فناوری، مواد و ابزار
- فرآیندها و عملیات
- استراتژی و نوآوری مدل کسب و کار
- مردم، سازمان و فرهنگ
- همکاری صنعت
- بازاریابی صنعت مشترک
- مقررات و سیاست ها
-- تدارکات عمومی

شنبه, 09 دی 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان