مصالح ساختمانی که ماندگاری طولانی تری دارند
مصالح ساختمانی که ماندگاری طولانی تری دارند

مصالح ساختمانی که ماندگاری طولانی تری دارند

هنگام انتخاب مصالح ساختمانی، پنج گزینه اصلی وجود دارد. کدام مواد یا مواد انتخابی شما بستگی به عوامل اقتصادی و اقلیمی دارد و همچنین نوع ساختمانی که در ذهن دارید.

چوب

گرچه چوب در طول زمان می تواند تجزیه شود و به حشرات (مثل موریانه) آسیب پذیر است، آسیب رطوبت و آتش سوزی،  ولی مزایای بسیاری دارد. چوب سبک وزن و بسیار قوی است. شما ممکن است شگفت زده شوید که چه مدت یک ساختمان چوب می تواند دوام بیاورد. معبد Horyu-ji در ژاپن به قرن هشتم باز می گردد.

آجر

آجر معمولا از رس ساخته شده است و از همان ابتدای زمان تمدن سومری استفاده شد. در حالیکه در آن زمان بارندگی بیش از حد می توانست آجر را به گل تبدیل کند، اکنون می دانیم که استفاده از حرارت بالا آجر را مقاوم به آب و هوا می کند.

سنگ

در حالی که سنگ مواد مفید و با دوامی است که به طور طبیعی مقاوم در برابر آب و هوا و آتش است سنگ محبوب است زیرا به نظر می رسد خوب است، اما مصالح ساختمانی ارزان تری هم وجود دارد.

بتن

بتن یک ماده انعطاف پذیر و مقرون به صرفه است و می تواند در نقطه ای ایجاد شود یا در جای دیگر ساخته شود و حمل شود. این یکی از مصالح ساختمانی ایده آل برای انواع سازه ها می باشد، به ویژه هنگامی که با میله های فولادی و مش مشبک کار می شود.

آهن و فولاد

آهن و فولاد در ساختمان های امروزی کاربردهای مختلفی دارند. گذشته از عمل به عنوان چارچوب پشتیبانی، آنها می توانند به عنوان پایه های مستقل نیز خدمت کنند. پیش سازه باعث می شود آن را سریع و آسان نصب کنیم، و این واقعیت است که آن را 100 درصد قابل بازیافت می سازد آن را مقرون به صرفه و خوب برای محیط زیست معرفی می کنند. تکنولوژی فولاد برای روند امروز ساخت و ساز ضروری است.

ﺳﻪشنبه, 05 دی 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان