چالش بزرگ در صنعت ساخت و ساز
چالش بزرگ در صنعت ساخت و ساز

چالش بزرگ در صنعت ساخت و ساز

به گزارش داربستان ؛ آمار رشد جمعیت یک آینده شاد برای صنعت ساخت و ساز را نشان می دهد. با توجه به جمعیت جهانی پیش بینی میشود که تا سال 2050 به 9 میلیارد نفر برسد  و دو تا از هر سه نفر که تا سال 2050 در شهرها زندگی می کنند - تقاضا برای ساخت و ساز هرگز بیشتر از این نبوده است. در سراسر جهان، ساخت و ساز در حال حاضر یکی از بزرگترین بخش های صنعت است، که بیش از 11 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می دهد و انتظار می رود تا سال 2020 به 13.2 درصد برسد.

اما تمرکز بر این تقاضای قوی، یک واقعیت دشوارتر را محکم می کند. چالش های اصلی در بهره وری، سودآوری، عملکرد، کار و پایداری می تواند رشد صنعت را از بین ببرد.

امروزه صنعت ساخت و ساز در بحران است. شرکت هایی که به این چالش ها توجه می کنند و تصور می کنند فرآیندهای کسب و کار خود را برای رشد قابل توجهی آماده می کنند. با این حال، شرکت هایی که به طور جدی به این چالش ها دست نیافته اند، با نبردی سخت برای زندگی مواجه خواهند شد.

 

بهره وری ضعیف و سودآوری
در حال حاضر موانع ورود به ساختمان، کم است، ایجاد یک بازار اشباع شده با رقابت شدید. این رقابت حاشیه سود را کاهش می دهد و محدودیت سرمایه گذاری های ضروری را در تکنولوژی های جدید و شیوه های کسب و کار بهتر انجام می دهد. بهره وری نیروی کار ساخت و ساز مضاعف این مشکل را به همراه می آورد. در حالی که سایر صنایع صنعتی از افزایش 100 درصدی بهره وری بهره برده است، بهره وری در صنعت ساخت و ساز در 50 سال گذشته باقی مانده است. چرا بعضی ها در رکود بهره وری دارند ؟ براساس یک مطالعه انجمن متخصصان ساخت و ساز در ایالات متحده آمریکا (COAA)، 63 درصد از زمان کار مستقیم در پروژه های بزرگ ساختمانی، در انتظار مواد و تجهیزات است، به منطقه سفر می کنند، از بروز زود هنگام استفاده می کنند و برنامه ریزی می کنند که کار را انجام دهند. این فقدان بهره وری در خط پایین نشان داده شده است، در حالی که حاشیه های معمولی برای شرکت های ساختمانی بین 2 تا 8 درصد است. در نتیجه، شرکت های ساختمانی خود را در میان حاشیه های کاهش سود و بهره وری راکد قرار می گیرند، قادر به تولید سود لازم برای سرمایه گذاری در فن آوری های انتقادی می باشند .

عملکرد پروژه

فرصت های ساخت و ساز در حال رشد است، اما پیچیدگی پروژه نیز وجود دارد. با شرکت هایی که در حال حاضر تحت حاشیه سود خالص تیغه ای عمل می کنند، چون یک محصول تنها می تواند سود کل شرکت را از بین ببرد. پیچیدگی طراحی این مشکل را ترکیب می کند.  کمبود پروژه های در زمان و برون بودجه می گوید. براساس یک مطالعه Accenture، تنها 30 درصد از پروژه های بزرگ در صنعت انرژی در بودجه تحویل داده می شود و تنها 15 درصد از پروژه ها به موقع تکمیل می شوند. بدتر اینکه، بررسی 2015 KPMG Global Construction در بر داشت که بیش از نیمی از تمام شرکت های ساختمانی یک یا چند پروژه ناکارآمد را در سال گذشته تجربه کردند.

کمبود نیروی کار ماهر

صنعت ساخت و ساز برای کاهش چشمگیر نیروی کار است. پیمانکاران آکسفورد آمریکا (AGC) دریافتند که 74 درصد از کل پاسخ دهندگان بر این باورند که در معامله با مهارت های فراوانی وجود دارد و 53 درصد از آنها گفته اند که قادر به استخدام متخصصان ساخت و ساز مانند سرپرستان، برآوردگرها و مهندسان نیستند.

قبل از رکود اقتصادی اخیر، بازار ساخت و ساز ایالات متحده شامل دو نسل بود: سنتگرایان و بومرهای کودک. اکنون نیروی کار به چهار نسل تقسیم شده است: سنتگرایان، بومرهای کودک، نسل X و هزاره ها. این گزارش نشان می دهد که تنوع کاری در حال حاضر به دلیل تفاوت های شدید در اخلاق کار، نگرش، چشم انداز و رفتار نسل ها، به شمار می رود. سنت گرایان تقریبا همه نیروی کار را ترک کرده اند و بازنشستگی کودک بومر در حال چرخش است. علاوه بر این، رکود اقتصادی بسیاری از صنعتگران ماهر را به ترک صنعت و هرگز بازگشت. انتظار می رود تا سال 2020، هزاره ها نیمی از نیروی کار جهانی را تشکیل دهند - بسیاری که تجربه کمتری دارند یا علاقه ای به صنعت ساخت و ساز ندارند.


نگرانی های پایدار  و مشکلات زیست محیطی

صنعت ساخت و ساز بهترین مصرف کننده مواد اولیه است. این صنعت بین 25 تا 40 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهان را تولید می کند. این میزان استفاده از منابع طبیعی پایدار نیست و می تواند محیط را به خاطر رشد به خطر بیاندازد. تغییر آب و هوا و مدیریت آب دو مساله زیست محیطی است که چالش رو به رشد صنعت ساخت و ساز است. دستیابی به اهداف کاهش جهانی انتشار دی اکسید کربن، یک چالش عمده برای انرژی ساخت و ساز در کشورهای در حال توسعه در حال توسعه مانند هند و چین خواهد بود. برنامه ریزی هوشمند و طراحی پایدار می تواند مصرف انرژی و آلودگی را کاهش دهد، اما نیازمند یک رویکرد جدید برای مدیریت پروژه است - رویکردی که صنعت ساخت و ساز به طور کلی هنوز آماده نشده است.

وقوع اختلال و آماده شدن برای آینده دیجیتال

صنعت ساخت و ساز در نقطه انفصال قرار دارد، همانند انتقال از تلفن ثابت به تکنولوژی تلفن همراه. فن آوری های دیجیتال، صنعت را مختل می کنند، فرصت های جدیدی را برای رسیدگی به چالش های سودآوری / بهره وری فقیر، عملکرد پروژه، کمبود نیروی کار ماهر و نگرانی های پایداری فراهم می آورند. دیجیتالی کردن صنعت ساخت و ساز در مورد زمانی که تغییرات در حال حاضر اتفاق می افتد نیست.

صنعتی سازی ساخت و ساز و استفاده از تکنولوژی تولید اثبات شده و بهترین شیوه ها به شرکت ها کمک می کند تا نتایج قابل اعتماد و حاشیه را بهبود بخشند. دیجیتال سازی باعث افزایش بهره وری، حذف ضایعات و کاهش اثرات نامطلوب شگفتی های سایت می شود.

دیجیتالی سازی بیشتر همه چیز را تغییر می دهد، از جمله رقبا و موانع ورود. نتیجه نهایی: صنعت تولیدی و سودآور که دارایی های پایدارتری را ایجاد می کند. شرکت های ساختمانی باید در حال حاضر برای پیوستن به آینده دیجیتال و جلوگیری از رقابت و یا ریسک پشت سر گذاشته شوند.

چهارشنبه, 17 آبان 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان