سه مدل از انواع ساخت و ساز کدامند؟
سه مدل از انواع ساخت و ساز کدامند؟

سه مدل از انواع ساخت و ساز کدامند؟

پروژه های ساختمانی موفق براساس برنامه ریزی های دقیق در پروژه ها حاصل می شود. کسانی که در فرایند ساخت و ساز حضور دارند، امکان دسترسی مواد، تاثیرات زیست محیطی پروژه ساخت و ساز، بودجه بندی، تدارکات، جنبه های قانونی و مسائل ایمنی را ایجاد می کنند.

ساخت و ساز ساختمان

ساخت و ساز ساختمان ها، ساخت و ساز ساختمان ها، ستون ها و دیوارها، اتصالات، طبقه ها، سقف ها، بالابرها / پله ها، اتمام کار (نقاشی و گچ کاری)، خدمات ساختمانی (بهداشت، کارهای برق، زهکشی و آب رسانی) و کارهای خارجی دیوارهای خارجی و / یا شمشیربازی. با توجه به "ساخت و ساز ساختمان"، ساختمان ها به طور گسترده ای به ساختار فوق العاده، زیر ساختار و زیرزمین تقسیم می شوند. پایه ستون به عنوان یک خط تقسیم بین بنیاد یک ساختمان (زیر ساختار) و خود ساختمان (ساختار فوقانی) عمل می کند. تمام پروژه های ساختمانی، کوچک و بزرگ، دارای عناصر مشترک هستند. این شامل ملاحظات مالی، ملاحظات قانونی و طراحی ساختمان است. ساخت و ساز ساختمان ها شامل ساختمان های مسکونی، هتل ها، برج ها و بلوک های آپارتمانی است.

ساخت و ساز عمرانی / سنگین

ساخت و ساز شهری یا سنگین شامل اضافه کردن زیرساخت به ساخت و ساز محلی و یا ملی است. این شامل ساخت بندرها، راه آهن، زمین های گلف، سدها، پروژه های زمین، پل ها، کانال ها، جاده ها و بزرگراه ها است. ساخت و ساز مدنی به رشته های مختلف از جمله مهندسی ساخت و ساز، مهندسی محیط زیست، مهندسی شهری، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی مواد، مهندسی ساحلی و مهندسی منابع آب تقسیم شده است.

ساخت و ساز صنعتی

ساخت و ساز صنعتی ساخت سیمان، مواد شیمیایی، خطوط تولید، امکانات تولید، نیروگاه، گاز، صنایع نفت و کاغذ است. فرایندهای زیر شامل مونتاژ تجهیزات سنگین و نصب آن، نصب لوله، تقاطع و نصب داربست می باشد. پروژه های ساختمانی صنعتی توسط صنایع مختلف مانند نفت، تولید برق، پزشکی و شیمیایی کار می کنند. تیم های بسیار متخصص انتقال برنامه های کامپیوتری یا کاغذی را به واقعیت تبدیل می کنند. تیم های ساخت و ساز صنعتی با مهندسین هزینه، حسابداران و بانکداران وام مسکن همکاری می کنند. آنها در ایجاد یک طرح مدیریت مالی برای ساختن تاسیسات صنعتی مورد نیاز شرکت می کنند. پروژه های ساخت و ساز صنعتی باید الزامات مناسب ساختمان و منطقه بندی را دنبال کند. پروژه هایی که در پی پیروی از این قوانین هستند، به دلایل قانونی و مالی برای صاحب کسب و کار منجر می شود. پروژه های صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که می توان آنها را به موقع و بدون تاخیر هزینه گذراند.

ساختمان مسکونی

ساخت و ساز مسکن مسکونی به عنوان ساختمان، بازسازی و یا تعمیر سازه هایی است که برای هدف قرار دادن افراد مسکن، تجهیزات و لوازم ساخته شده است. خانه های تک خانواده و خانه های چند خانواده مانند دوپلکس و آپارتمان ها در ساخت و ساز مسکونی گنجانده شده است. گاراژها و ساختمان های غیرمستقیم مانند سوله های خنک کننده نیز در نظر گرفته می شود. در ساخت خانه های جدید، این نوع ساخت و ساز همچنین شامل نصب و راه اندازی آب و برق مانند برق و آب و فاضلاب، و همچنین در اطراف ساخت و ساز.

 

چهارشنبه, 17 آبان 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان