گرایش های جدید در صنعت ساخت و ساز و ساختمان
گرایش های جدید در صنعت ساخت و ساز و ساختمان

در اغلب موارد وقتی اقصاد بهبود پیدا خواهد کرد که صنعت ساخت و ساز نیز در حال بهبود باشد اما این صنعت هنوز به استراتژی های صحیح نیاز دارد نه فقط در ساختار ها در سالهای اخیر مردم رکورد بسیار شدیدی در این صنعت تجربه کردند چه تضمینی وجود دارد که دوباره شاهد چنین رکود هایی نباشیم ؟!

طراحی تک مدله

همیشه در موارد سنتی اسناد مهندسی ایجاد شده و پس از آن به پیمانکار داده می شود تا با اطلاعات مختلف دوباره ترسیم شود . در حال حاضر می توان با طراحی یک مدل تمامی مراحل مهندسی را در خانه انجام داد و در وقت و هزینه صرفه جویی کرد . و این امر سبب می شود تا پروژه های 30 ماه به 24 ماهه تبدیل شوند.

بهروری انرژی

مصرف انرژی از ابتدای ساخت و ساز در ذهن افراد می باشد . باید به این فکر کرد که انرژی بهینه شود و از راه های جدیدی استفاده کرد در جال حاضر با این شکل بهره وری انرژی نمی توان آینده تضمین کرد مثلا اتاق های کنفرانس بی شماری وجود دارد که هفته ها می توانند خالی باشند برای این کار می توان دی اکسید کربن را شناسایی کرد توسط یک سنسور تا انرژی مورد نیاز فضا تامین شود.

ساخت و ساز مدولار دائمی

ساخت و ساز های عظیم می تواند بیش از 50 سال زمان ببرد . یعنی به جای ساختن 100000 متر مربع می توانید 25000 کار را انجام دهید . برای ساختن ساختمان از پنل های بتونی درآن استفاده شده وبااستفاده از عناصر فلزی اتصال آنهادرپیکره ساختمان انجام میشود.اجزاء دیوارهای بتنی (سفت) تقویت شده شامل بالا(فوقانی) ،پائینی و حاشیه های کناری شکل وی هست که آن حاشیه ها در تطبیق بخش افقی و عمودی چارچوب بکار میروند که برای تولید کردن یک بخش مستحکم و جانبی و اتصال اجزاء دیوار و چارچوب استفاده میشوند.

دوشنبه, 01 آبان 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان