مزایای داربست آسانسوری متحرک و معایب داربست فلزی
مزایای داربست آسانسوری متحرک و معایب داربست فلزی

داربست آسانسوری متحرک : در اکثر مواقع اتفاق می افتد که پروژه ای جهت بستن داربست و یا انجام نمای ساختمانی بیش از حد بلند است. در این موارد جهت انجام کارهایی نظیر تخریب یا پوشش دهی نما می توان از داربست آسانسوری متحرک (پلت فرم) استفاده نمود که روند کار را به مراتب آسانتر نموده و ایمنی و صرفه ی اقتصادی بالاتری نیز به همراه دارد.

پلت فرم دستگاهی است که دسترسی به ارتفاع جهت نماکاری، سیمان کاری، نماشویی و تعمیر و نگهداری سایت های صنعتی را تسهیل کرده و در مدل ها و ظرفیت های متفاومت تولید می گردد.

مزایای داربست آسانسوری متحرک (پلت فرم)

در پروژه های ساختمانی از داربست های فلزی استفاده می شود، داربست های آسانسوری متحرک (پلت فرم) بهترین جایگزین برای داربست های فلزی می باشند. داربست های فلزی دارای مشکلات مختلفی است از جمله امنیت پایین، تحمیل هزینه های مالی سنگینی به کارفرمایان  و کاهش سرعت پیشرفت پروژه.

داربست های آسانسوری متحرک (پلت فرم) موجب افزایش ضریب امنیت جانی کارگران و ایجاد احساس آرامش برای آن ها می گردد. در این دستگاه از سیستم امنیتی مختلفی استفاده می شود که در مواقع اضطراری می توانند از سقوط دستگاه جلوگیری نمایند. یکی از سیستم های امنیتی اصلی، سیستم ترمز گریز از مرکز یا پاراشوت می باشد که در موقع سقوط وارد عمل شده و دستگاه را قفل می نماید. همچین علاوه بر سیستم های مختلف امنیتی که بر روی کابل اصلی دستگاه عمل می نمایند، یک کابل امنیتی مستقل نیز در دستگاه استفاده می شود که همواره توسط یک سیستم ترمز موازی شکل قفل می باشد و در مواقع امنیتی که هیچ کدام از سیستم های موجود در بخش قبل عمل ننمایند وارد عمل شده و کل مجموعه را قفل می نماید.

از مزایای داربست های آسانسوری متحرک (پلت فرم) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. توجیه اقتصادی و مقرون به صرفه بودن پلت فرم در مقایسه با داربست های فلزی
  2. هزینه پایین سرویس های دوره ای
  3. قطعات مناسب و در دسترس با طول عمر بالا
  4. عدم حساسیت به شرایط محیطی
  5. افزایش سرعت پیشرفت کاری به دلیل عدم وجود محدودیت های مختلف در داربست های فلزی
  6. سهولت در نصب و راه اندازی
  7. تعمیر و نگهداری آسان
  8. حمل و نقل آسان

ﺳﻪشنبه, 04 مهر 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان