انواع داربست و کاربرد های آن
انواع داربست و کاربرد های آن

داربست های ناامن بالقوه می تواند باعث مرگ یا آسیب جدی شود. داربست نیز در فرم های اقتباس شده برای قالب و صندلی، صندلی های بزرگ، مراحل کنسرت، برج های دسترسی / مشاهده، غرفه های نمایشگاه، رمپ های اسکی، لوله های نیمه و پروژه های هنری مورد استفاده قرار می گیرد.

در حال حاضر پنج نوع داربست مورد استفاده در سراسر جهان وجود دارد. اینها اجزای لوله و  اتصالات، قطعات پیش ساخته تخریب شده سیستم مدولار، داربست سیستم مدولار قاب H / قاب، چوب داربست و داربست بامبو (به ویژه در چین) می باشد. هر نوع از اجزای مختلف ساخته شده است که اغلب شامل:

  • پایه جک یا بشقاب که یک پایه تحمل بار برای داربست است.
  • استاندارد، کامپيوتر صاف با اتصال متصل است.
  • سربرگ، پایه افقی
  • ترانشه، یک بخش متحرک باربری افقی که حاوی بتتن، هیئت مدیره یا کفپوش است.
  • قطب نما مورب و / یا مقطع عرضی.
  • بتنت یا هیئت مدیره پارکینگ مورد استفاده برای ساخت پلت فرم کار.
  • آداپتور، اتصالی که برای اتصال قطعات به یکدیگر استفاده می شود.
  • کراوات داربست، مورد استفاده برای اتصال به داربست به ساختار.
  • براکت، استفاده می شود برای گسترش عرض سیستم عامل کار.

اجزای تخصصی مورد استفاده برای کمک به استفاده از آنها به عنوان یک ساختار موقتی اغلب عبارتند از: تراسهای باربری سنگین، نردبان یا واحدهای پله برای ورود و خروج داربست، تیرهای نردبان / انواع واحدهای مورد استفاده برای رفع موانع و زهکشهای زباله مورد استفاده برای حذف مواد ناخواسته از داربست یا پروژه ساختمانی.

 

در روزهای گذشته، شرکت های خصوصی با استانداردهای متنوع و اندازه های مختلف، داربست ساخته شدند. دارالدین دانیل پالمر جونز و دیوید هنری جونز انقلابی شدند. امروزه استانداردها، شیوه ها و فرآیندهای داربست را می توان به این مردان و شرکت های آنها نسبت داد.دنیل پالمر جونز  یا دانیل که متخصص داربست شناخته شده  اوبه عنوان پدربزرگ اسکله است. تاریخچه داربست، همانند برادران جونز و Tie Company Ltd با شرکت Rapid Scaffolding تیتانیوم، شرکت داربست Tubular و شرکت Scaffolding Great Britain Ltd (SGB) است.

دیوید پالمر جونز «Scaffixer» را تأسیس کرد که یک دستگاه اتصال بسیار قویتر از طناب بود که باعث ساختن داربست شد. در سال 1913، شرکت او برای بازسازی کاخ با کینگهام انتخاب شد و در طی آن Scaffixer خود را به طور گسترده ای به دست آورد. پالمر جونز در سال 1919 با پیشرفت «اتصال دهنده ی جهانی» شهرت پیدا کرداین و خیلی  زودی تبدیل به استاندارد صنعت شد و همچنان تا همین امروز باقی مانده است.

یا به عنوان دانیل می گویند: می دانید که من، دانیل پالمر جونز، تولید کننده، موضوع پادشاه انگلستان، ساکن در 124 ویکتوریا خیابان، وست مینستر، لندن، انگلستان، پیشرفت های جدید و مفید در دستگاه های گیر، بستن ، یا اهداف قفل "از یک پرونده ثبت اختراع.

با پیشرفت در متالورژی در اوایل قرن بیستم. معرفی لوله های فولادی لوله ای (به جای قطب های چوبی) با ابعاد استاندارد، اجازه می دهد تا تعویض قطعات صنعتی و بهبود پایداری ساختاری داربست. استفاده از پرانتزهای مورب همچنین به بهبود ثبات، به ویژه در ساختمان های بلند کمک کرد. اولین سیستم قاب توسط SGB در سال 1944 به بازار عرضه شد و به طور گسترده ای برای بازسازی پس از جنگ استفاده شد .

 

جمعه, 24 شهریور 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان