اهمیت صنعت ساخت و ساز در اقتصاد و استفاده از تجهیزات ساخت و ساز
اهمیت صنعت ساخت و ساز در اقتصاد و استفاده از تجهیزات ساخت و ساز

صنعت ساخت و ساز یکی از صنایع امروزه است که تأثیر زیادی بر اقتصاد هر کشوری دارد. هر قطعه ای از زیرساخت و یا املاک و مستغلات در اطراف ما احداث شده توسط بخش های تحت صنعت ساخت. دامنه صنعت ساخت و ساز بسیار گسترده است و HHI Lifting سهم بالقوه خود را برای گسترش آن بیشتر می کند.

نقش صنعت ساخت و ساز

هر گونه تغییر در خواص ساختاری توسط صنعت ساخت و ساز حرفه ای انجام می شود. ساخت و ساز می تواند عمومی یا بر اساس مهندسی عمران باشد. ساخت یک سد، جاده، بنای تاریخی، ساختار چوبی، دارایی های املاک و مستغلات، و غیره توسط صنعت ساخت و ساز با محاسبات مناسب انجام می شود.

سهم صنعت ساخت و ساز در رشد اقتصادی

ساخت و ساز یک بخش مهم است که به شدت در رشد اقتصادی یک ملت نقش دارد. صنعت ساخت و ساز یک بخش سرمایه گذاری تحت رهبری است که در آن دولت ها علاقه زیادی را نشان می دهند. قرارداد دولتی با صنعت ساخت و ساز برای توسعه زیرساخت های مربوط به سلامت، حمل و نقل و همچنین بخش آموزش و پرورش. صنعت ساخت و ساز برای رونق هر ملتی بسیار مهم است.

قوانین مختلف مشتریان در معرض ساخت و ساز

صنعت ساخت و ساز متنوع است. این شامل مشتریان متعدد مانند سازندگان املاک، توسعه دهندگان املاک، تامین کنندگان مواد و پیمانکاران. صنعت ساخت و ساز راه حل های ساختمانی با هزینه ای را به ارمغان می آورد که در آن همه مشتریان نقش مهمی را ایفا می کنند تا قرارداد موفقیت آمیز باشد. همچنین، ساخت و ساز جذاب زیرساخت، سرمایه گذاران داخلی را برای انجام معاملات تجاری جذب می کند. زیرساخت های به خوبی ساخته شده یک محیط سالم را برای کار کردن ایجاد می کند، در نتیجه افزایش بهره وری و انعطاف پذیری نیروی کار را افزایش می دهد.

کنترل آلودگی

صنعت ساخت و ساز با محاسبات و در چارچوب اعتبارات کربن کار می کند. ورود آنها به منابع دقیق است با استفاده از استفاده بهینه با حداقل عیب.

تدارکات

لجستیک تا حد زیادی به صنعت ساخت و ساز کمک می کند. این آموزش مدیریت موثر حمل و نقل محصول، دست زدن به محصول، تحویل مواد، ذخیره سازی و غیره را انجام می دهد. انجام تدارکات در صنعت ساخت و ساز هزینه را تا 2.5٪ کاهش می دهد.

ابزار و ماشین آلات

با زمان های رقابتی، بسیاری از تجهیزات ساخت و ساز معرفی شده اند که کار ساخت و ساز آسان، سریع و ایمن را انجام می دهند. برخی از تجهیزات ساخت و ساز مشترک عبارتند از:

 • آسانسور هوایی

 • مخلوط بتن

 • لودرهای افقی

 • جرثقیل

 • بیل

 • ژنراتورها

 • موتورها

 • برجهای نور

 • اسکرپرها

 • تریلرها

 • جوشکاران و بسیاری دیگر.

بر اساس نوع ساخت و ساز، ابزار ساخت و ساز و ماشین آلات می توان به عنوان:

تجهیزات جابجایی در زمین

این تجهیزات کمک می کند در حفر زمین و مناطق چشم انداز.

وسایل نقلیه ساختمانی

این وسایل نقلیه سنگین برای انجام وظایف مهندسی عمران است.

تجهیزات حمل و نقل مواد

این تجهیزات آسانسور یا مواد ساختمانی را منتقل می کند. به عنوان مثال، Crane- این شایع ترین ماشین ساخت و ساز در محل ساخت و ساز دیده می شود. فعالیت های ساختمانی بدون استفاده از جرثقیل ناقص است و جرثقیل یکی از تخصص های آن است.

تجهیزات ساختمانی

این تجهیزات مخلوط و نقاله های مورد استفاده در ساخت و ساز هستند.

از این رو، همان طور که در بالا ذکر شد، صنعت ساخت و ساز نقش قابل توجهی در موفقیت اقتصاد ایفا می کند. دولت و دیگر مقامات نظارتی باید این نکات را به طور جدی در نظر بگیرند تا اطمینان حاصل شود که صنعت اهمیتی را که شایسته آن است، دریافت می کند.

یکشنبه, 19 شهریور 1396
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان