با فناوری جدید در صنعت پوششی ساختمان آشنا شوید
با فناوری جدید در صنعت پوششی ساختمان آشنا شوید

کفپوش اپوکسی چیست؟

صنعت اپوکسی، یکی از صنایع مصالح ساختمانی است که تقریبا نزدیک به ۲ دهه است که جان گرفته است و جای خود را بازار مصالح ساختمانی باز کرده است، در سال ۲۰۰۶ صنعت اپوکسی بالغ بر ۵ میلیارد در کشور ایالات متحده و کانادا و حدود ۱۵ میلیارد دلار در جهان بوده است. در این میان چین نیز عقب نمانده و رشد آن به ۳۰% از بازار جهانی می رسد.

تولید کننده های اصلی کفپوش اپوکسی کشورهای ایالات متحده، کانادا و چین می باشند و مصرف کنندگان هر ساختمانی است که دارای پارکینگ و …. باشد، کفپوش اپوکسی از چند جهت دارای اهمیت است، اول این که این کفپوش ها به سادگی تمیز می شوند و دوم این که زیبایی خاصی دارند، از خصوصیات دیگر کفپوش اپوکسی ضدحریق بودن آن است.

کفپوش اپوکسی چگونه ساخته می شود؟

اپوکسی از فرمولی مشابه با فرمول بتن ساخته می شود اما این فرمول دچار تغییرات بسیاری است تا سیمان و بتون به عنوان مثال برای ساخت اپوکسی  با اضافه کردن پرکنندهای معدنی از جمله: سیلیکا، تالک، الومین و همچنین اضافه کردن %۱۱ انعطاف دهنده و کاهنده ی لیوپتسیه برای انعطاف و نرمینه ای بیشتر و در نهایت با افزودن حجم دهندها، تسریع کنندها، تقویت کنندهای چسب و …. اپوکسی آماده می شود، البته در رنگ نما که مانند اپوکسی در ساختمان سازی از اهمیت بسیاری برخوردار است فرمولی مشابه با این به کار می رود، ناگفته نماند که ضدحریق نیز در ساخت اپوکسی به کار می رود.

کفپوش های اپوکسی دارای مزایا و ویژگی های بسیار مهمی هستند که از آن بین می توان به مقاومت در برابر مواد شیمیایی، طول عمر بالا، رنگ بندی و طرح های متنوع و… اشاره نمود.

نوعی دیگر از کفپوش وجود دارد به نام کفپوش پلی یورتان، این کفپوش به خاطر زیبایی و ایمنی که دارد و رنگ نمایی که در آن به کار رفته معمولا در داخل منزل به جای کفپوش اپوکسی به کار می رود، کفپوش پلی یورتان، ضدحریق بوده و هم از زیبایی برخوردار است و هم ایمنی کافی.

شرکت عکاظ خاورمیانه ازجمله شرکت هایی است که سال‌هاست در حوزه صنعت پوشش های ساختمانی فعالیت داشته و شما می توانید بهترین کفپوش های پلی یورتان را که از جدیدترین فناوری حال حاضر بهره مند هستند از آنها تهیه کنید.

از بزرگترین ویژگی های این کفپوش ها باید به یکپارچه بودن آنها اشاره کرد که در نتیجه هیچ گونه درز و شکافی ندارند، بنابراین در هنگام نظافت هیچ میکروب و جرمی باقی نمی ماند که این مورد می تواند برای مراکز درمانی و بیمارستانی بسیار حائز اهمیت باشد.

عایقی برای تمام فصول

عایق رطوبتی بام به چند دسته تقسیم می شود، عایق هایی سنتی مثل قیر و گونی، که به غیرگونی مشهور است، این و نوع پوشش نه تنها ضد حریق نیست بلکه در برابر رطوبت از مقاومت بسیار اندکی برخوردار است، نوع دیگر پوشش عایقی، “ایزوگام” است این نوع پوشش در مقایسه با قیرگونی بسیار مقاوم تر بوده اما همچنان در برابر آتش سوزی خطر پذیر است، یک نوع دیگر عایق رطوبتی وجود داشته که به کفپوش اپوکسی بسیار شبیه است، این عایق رطوبتی در سقف های ساختمان های مختلف به کار می رود.

زیبایی ساختمان

زیبایی ساختمان تقریبا از همان ابتدا از اهمیت زیادی برخوردار بوده است، در قرن ۲۱ زیبا بودن خانه های تمام اقشار جامعه تبدیل به یک نیاز شده است، رنگ نماهای به کار رفتن در خانه و نمای بیرونی خانه، این که چه نوع کاغذ دیواری به کار رود و از چه رنگ هایی در دیزاین خانه استفاده شود از اهمیت زیادی بخوردار شده است، رنگ نما در زیبایی خانه نقش بسزایی دارد و در واقع عنصر اصلی در دکوراسیون منزل به شمار می رود.

منبع:

http://www.barkhatnews.ir

پنجشنبه, 26 اسفند 1395
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان