کُفراژ چیست ؟
کُفراژ چیست ؟کفراژ به گردآور ای از لوله های داربستی اطلاق می شود که به هم متصل شده اند. این اتصالات یا به صورت پین می باشد یا به صورت بست. از مزایای بهره‌گیری اتصال پین اجرای سریعتر و تنظیم راحت تر می باشد.

کُفراژ بندی جهت برپایی پایه های نگهداری قالب های بتنی سنگین اجرا می شود. در ساختمانهای معمولی یا مواردی که نشانیدن قالب بر پرتو بتن ریزی از اهمیت زیادی برخوردار نیست و قالبها سبک می باشند از شمع های فولادی یا چوبی منفرد  برای نگهداشتن و تنظیم قالبها بهره‌گیری می کنند.

اما در مواردی همچون پل سازی که قالب مونتاژ شده در محل نبایستی در نشان بتن ریزی جنبش کرده و خیز بردارد از کفراژبندی کاربرد می کنند. از دیگر برتری های کفراژ بندی برپایی  سطح حفاظت اغلب جهت نگهداری قالب ها می باشد.کفراژ بندی دربایستن به دقت بالایی دارد لغایت ارتفاع کفراژ در سطح مورد عقیده تامین شود. و در سطوح ستانی کاملا تراز باشد.

از دیگر مزایای کفراژ استقامت آن می باشد و بر نشانه برخوردهایی که ممکن است در کارگاه رخ دهند ، امثال شمع های منفرد حساس نبوده و می تواند در مساوی آنها مقاومت کند. و وانگهی عملیات قالب بندی را با ایجاد بستر مفصل راحت تر می نماید.

یکشنبه, 20 تیر 1395
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان