بالکن متحرک Bloom Frame
بالکن متحرک Bloom Frame

 
Bloom frame یا بالکن متحرک یا پنجره بالکن شو گونه‌‌ای نو آوری در چارچوب پنجره است که می‌تواند به بالکن تبدیل شود. بالکن متحرک Bloom frame زندگی و محیط انعطاف‌پذیری را برای استفاده‌کنندگان فراهم می‌کند. با گشودن این پنجره می‌توان قدم به فضای بیرون نهاد و از فضای
اطراف ساختمان لذت برد. با یک حرکت ساده می‌توان روشنایی، هوا و فضای بیشتری را به محیط داخلی ساختمان افزود.
در واقع Bloom frame یک قاب پنجره سه بعدی برای نسل جدید است. علاوه بر فضای داخل ساختمان، فضای خارج نیز از این چهار چوب پنجره بهره می‌برد. به کار بردن Bloom frame های متعدد در ساختمان نمایی خارق‌العاده به وجود می‌آورد. عادت‌های زندگی هر فرد و همچنین نوع آب و هوای منطقه، زیبایی نما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همراه با تغییر فصول، نمای ساختمان نیز تغییر می‌کند.
نمای ساختمان در فصل زمستان بسته بوده و در فصل بهار مانند یک گل، شکفته یا باز می‌شود.این بالکن که یک تحول اساسی در چارچوب پنجره است توسط معماران Hofman Dujardim در آمستردام هلند طراحی و ثبت شده است. این چارچوب توسط شبکه معماری Alcoa nv در نمایشگاه بین المللی ساختمان و بنادر هلند، از 5 تا 10 فوریه 2007 ارائه شد. این بالکن متحرک به منزله راه حلی برای آپارتمان‌های فشرده در مناطق منسجم شهری است. با تبدیل سطح عمودی به افقی یک تراس خارجی به آپارتمان افزوده مي‌شود.بلوم فریم می‌تواند نقشی اساسی در معاملات املاک آینده داشته باشد. بلوم‌فریم را می‌توان در محیط‌های مختلف به کار برد. با استفاده از این چارچوب می‌توان آپارتمان‌های دانشجویی را به راحتی به فضای بیرونی مجهز کرد یا تراس‌های مجلل و لوکسی را به اتاق‌های هتل‌ها افزود. ‌

 با استفاده از بلوم فریم در نو سازی‌های گسترده ساختمان‌های قدیمی‌می‌توان بالکن را به این ساختمان‌ها افزود. در واقع از این پس ساخت پیچیده بالکن‌هاي ساده یا ستون دار تنها گزینه ممکن نیست. با یک فشار ساده بر روی کلید کنترل، بالکن به سادگی در مدت 15 ثانیه گشوده می‌شود. با تشکیل یک سطح کوچک چند متر مربعی دو نفر می‌توانند از لذت صرف کردن صبحانه در هوای آزاد بهره مند شوند. این بالکن به‌رغم دارا بودن ساختاری بسیار محکم، زیبا و شفاف به نظر می‌رسد. در واقع در طی ساخت و توسعه این چارچوب، امنیت، اولويت داشته است. دفتر معماران Hofman Dujardim در آمستردام مسوولیت طراحي بالکن بلوم فریم را بر عهده دارد. دو معمار اصلی که ریاست این شرکت را بر عهده دارند Barbara Dujardim و Micheil Hofman هستند. فعالیت این شرکت در زمینه معماری، طراحی داخلی و طراحی محصولات مرتبط است. ویژگی برجسته این شرکت، توانایی آن در تبدیل ایده‌های نوآورانه به ساختمان‌ها و تولیدات قدرتمند و الهام‌بخش بوده است.يك شركت تولید محصولات استاندارد در و پنجره‌هاي فلزي و آسانسورهاي پيشرفته كه دارای بخشی مجرب در زمینه تحقیق و توسعه است فروش اين بالكن متحرک را عهده‌دار شده ‌است.

اولین تولید کننده بالکن متحرک در ایران

امروزه در زندگی شهری ، وجود فضای آزاد جهت دسترسی ساکنین خانه ها از الزامات می باشد. با توجه به کمبود اینچنین فضاهایی در برخی آپارتمان ها،نیاز به وجود تراس قابل استفاده برای این واحد ها عمیقاً احساس می شود. بالکن متحرکی که می تواند بر اساس اصول و قوانین شهرسازی برای ساختمان های نیازمند به فضاهای نیمه باز کارایی بالایی داشته باشد.
برای پاسخ به نیاز موجود و حل مشکل ، اقدام به اختراع بالکنی شد که این بالکن دارای بدنه ی تمام فلزی از نوع پروفیل های نرمال موجود در بازار بوده و توسط مکانیزم گیر موتور با استفاده از کابل قابلیت تاشوندگی روی نما را دارا می باشد به نحوی که در زمان باز بودن تبدیل به یک بالکن می شود و در زمان بسته بودن ،مشابه سایر پنجره های نما می باشد.
این بالکن بر دو ناودانی اصلی متصل میگردد و ناودانی های توسط اتصاب صلب به پلیتهای رول بولت شده بر عناصر اصلی سازه متصل میگردند. این بالکن قابلیت استفاده در نماها، نورگیر ها ، واحد های ویلایی و کارخانجات و سوله ها را دارا میباشد. وزن بالکن 650 کیلو گرم بوده که توسط محاسبین ارشد نظام مهندسی طراحی گردیده و توان بار بری آن بیش از 1500 کیلوگرم خواهد بود.کل محصول آغشته به رنگ کوره ای ضد زنگ میباشد.
مزایا:
 
ایجاد فضای بالکن برای ساختمانهایی که از این امکان محروم هستند.
2-نصب سریع آسان با پیچ و مهره ، بدون آسیب به نما و بسیار سبک با قابلیت جابجایی
 
3-قابلیت جمع شوندگی به جهت عدم ایجاد ریسک قانونی احداث اضافه بنا و افزایش ایمنی ساختمان ها
 
4-  با ظرفیت بار بری حداقل 8 نفر همزمان.
 
5-عدم ایجاد نیروی کششی بر نما
 
6- قابلیت نصب برای تک واحد بدون ایجاد اختلال درنمای سایر واحد های ساختمان
 
7- دارای پلاتنهای مستطیل شکل با زیر بنای متغییر تا حداکثر 5 متر مربع و  1.5 متر طول کنسول آزاد
 
8- قابلیت تغییر در شکل، طرح و رنگ پوشش تراس ها به دلخواه کاربران با امکان ایجاد معماری متنوع
 
 

شنبه, 01 مهر 1402
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 1

علیرضا
علیرضا
دوشنبه, 03 مهر 1402

بالکن متحرک 09201197267 لطفاً یادآور شوید که از طریق داربستان تماس گرفته اید.

ثبت نظر
داربستان