نسل جدید حمل بار به خصوص لوله های داربستی
نسل جدید حمل بار به خصوص لوله های داربستی

شرکت KEWAZO که در زمینه رباتیک فعالیت می کند توانسته محصولی را تولید کند که حمل بار (به خصوص لوله های داربست ) را ایمن و آسان می کند .

داربست و رباتیک

شاید این دو کلمه باهم کمی عجیب به نظر برسد ولی چندین شرکت خدمات داربست در اروپا برای حمل لوله های داربست خود از لیفت بات محصول شرکت KEWAZO استفاده می کنند . یکی از شرکتهای فعال خدمات داربست که از این محصول یکسال استفاده کرده است می گوید : بیش از 5000 کیلوگرم داربست با لیفت بات حمل کرده است و این حجم از داربست برای حمل نیاز به کارگر بیشتر و زمان بیشتر و در نتیجه هزینه بیشتر می شود پس استفاده از لیفت بات برای شرکت ما به صرفه بوده است به خصوص در پروژه های بزرگ مدیر این شرکت معتقد است که این محصول یک گام بزرگ در صنعت ساخت و ساز به شمار می رود .

نگاهی به صنعت داربست در ایران 

پشترفت تکنولوژی در صنعت داربست ایران بسیار کند است به طوری که حتی به طور فراگیر در ایران از داربست فلزی استفاده می شود (سنتی) و حتی هنوز داربست های نوین مثل رینگ لاک یا کاپلاک و غیره به صورت عمومی استفاده نمی شود از این رو هم خطرات بسیار زیادی داربست بندان را تهدید می کند و هم رفته رفته رشد این صنعت پر رونق کاسته می شود . نمونه محصول شرکت عنوان شده بالا نشان از رشد صنعت داربست در اروپا دارد به طوری که این استارتاپ برای رشد محصول خود 10 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است . متاسفانه در ایران از این صنعت برای رشد اقتصادی و اشتغال زایی بهره گرفته نمی شود .

ﺳﻪشنبه, 21 شهریور 1402
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان