داربست بند به چه کسی گفته می شود ؟
داربست بند به چه کسی گفته می شود ؟

داربست بند به فردی اطلاق می شود که دارای مهارت های تجربی در زمینه داربست باشد.علاوه برآن باید مهارت خوبی در زمینه های زیر داشته باشد البته داربست بند به طور کلی به دو دسته ماهر و نیمه ماهر تقسیم می شود :

ایمنی کار در ارتفاع

ایمنی کار در ارتفاع یک ضرورت اصلی برای داربست بند به شمار می رود علاوه برآن داربست بند باید بتواند کنترل خوبی در ارتفاعات بلند داشته باشد و این بدین معناست که سلامت روحی و روانی داربست بند در ارتفاع بسیار حائز اهمیت است . شرکت در دوره های ایمنی کار در ارتفاع و دریافت گواهینامه آن به نظر ضروری می رسد.

آشنایی با لوازم داربست بندی

داربست بند باید با تمامی ملزومات تشکیل دهنده داربست آشنا باشد مثل انواع بست داربست ، انواع لوله داربستی ، انواع آچار جهت آچار کشی داربست یک داربست بند باید بداند که در صورت شکستگی بست داربست یا خوردگی آن نباید از آن استفاده کند.

آشنایی با انواع داربست های جدید

متاسفانه در ایران بدلیل استفاده از داربست فلزی که سالهاست مورد استفاده قرار می گیرد داربست های جدید جایگاه چندانی ندارد و ندرت مورد استفاده قرار می گیرد اما بروز بودن داربست بند نباید فراموش شود از این رو باید با انواع داربست های روز دنیا آشنا باشد مثل داربست های رینگ لاک ، داربست کاپلاک ، داربست فریم و ...

یکشنبه, 15 مرداد 1402
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان