آینده صنعت داربست و تاثیر هوش مصنوعی بر آن
آینده صنعت داربست و تاثیر هوش مصنوعی بر آن

رشد لحظه ای تکنولوژی هر روز این سوال را برای ما به وجود می آورد که چه زمانی هوش مصنوعی ما را از کار بیکار می کند ؟
 
در برخی کسب و کار ها تقریباً تکنولوژی جلو زده است و خیلی ها را بیکار کرده است اما در برخی کمی کند تر جلو می رود ولی در هر صورت نمی توان جلوی رشد آن را گرفت و در آینده ای نه چندان دور شاید ربات ها جای خیلی از کسب و کارهای فعلی را بگیرند .
 
جالب است بدانید هوش مصنوعی در صنعت داربست جهان هم تاثیر گذاشته است البته در ایران قضیه کاملاً فرق می کند !! در ایران سالهاست که از داربست فلزی استفاده می شود علاوه بر اینکه نوع اجرای داربست فلزی در ایران منسوخ شده است مشکلات متعددی مثل نداشتن صنف مستقل و نبود نظارت مشکلات فراوانی برای صنعت مهم به وجود آورده است.
 

هوش مصنوعی و داربست

 
برای مثال شرکت آلمانی KEWAZO در زمینه ساخت و ساز رباتی طراحی کرده است که هزینه های اجرای داربست تا 50 درصد کم می کند و ایمنی را نیز افزایش می دهد علاوه براین پلتفرمی دارد که اطلاعات کاملی درباره داربست اجاره داده شده به کارفرما و پیمانکار می دهد بدین ترتیب کارفرما می تواند هر لحظه از وضعیت داربست خود آگاه باشد و تا پایان پروژه دغدغه ای درباره آن نداشته باشد .
 
شاید از یک جهت هایی عالی به نظر برسد و شاید هم ترسناک ! اما این روند ادامه دارد و توقف آن تقریباً غیر ممکن است بهترین گزینه برای رو در رویی با تکنولوژی مواجه شدن با آن است باید طوری برنامه ریزی کرد که کسب و کار خود را همسو با آن کنیم تا کمتر آسیب ببینیم .
 
این مقاله در حال تکمیل می باشد ...

یکشنبه, 17 اردیبهشت 1402
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان