چرا با وجود آب بندی سازه های در مجاورت آب، باز هم نشتی رخ می دهد؟
چرا با وجود آب بندی سازه های در مجاورت آب، باز هم نشتی رخ می دهد؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است؛ زیرا عایق رطوبتی مورد استفاده توانایی مقابله با مواد شیمیایی و نمک را نداشته!

 

چکیده

بنابراین، در خرید عایق رطوبتی این نکته را در نظر داشته باشید که فقط و فقط مقاومت در برابر آب مهم نیست؛ بلکه از جنبه های دیگر مانند استحکام، خوردگی و... نیز باید سازه شما محافظت شوند.

اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که کدام دسته از مواد آب بندی علاوه بر خاصیت آب گریز کردن، استحکام سازه ها را نیز افزایش می دهند؟

با عمران مال همراه باشید تا در ادامه چند نمونه از مهم ترین مواد واترپروف کننده را خدمت شما معرفی کنیم. در صورت نیاز به خرید عایق رطوبتی و مشاوره نیز می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

ژل میکروسیلیس

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در پروسه ساخت و ساز وجود دارد، متخلخل بودن و سستی بتن است که متخصصان راهکارهای متعددی را برای آن ارائه داده اند. اما یکی از بهترین راهکار ها، استفاده از ژل میکروسیلیس برای آب بندی بتن است.

ژل میکروسیلیس

با وجود ژل میکروسیلیس، ملات بتن شما کاملا منسجم و آب بندی می شود و در روان کنندگی آن نیز تاثیر فوق العاده ای دارد.

 اما شاید بپرسید که فایده روان شدن بتن چیست؟ در این صورت، تمامی روزنه ها و فضاهای خالی بین دانه های ماسه و سیمان پر می شود که همین موضوع روی عایق بندی آن تاثیر فوق العاده ای دارد. مهم ترین مزایای آن عبارت اند از:

 • مقاومت بالا در برابر فشار
 • آب بند کردن بتن
 • جلوگیری از نفوذ یون های شیمیایی
 • مناسب برای مخازن آبی و استخرها
 • هیچ گونه آسیبی به آرماتور بندی نمی زند
 • فاقد کلر
 • قدرت چسبندگی فولاد به بتن را افزایش می دهد

اما مزایای ژل میکروسیلیس فقط به این موارد ختم نمی شود؛ با وجود این ماده آب بند کننده، حتی قطعات فلزی موجود در بتن مانند میلگرد نیز سالم می مانند. زیرا دیگر هیچگونه مواد شیمیایی، نمک و مایعاتی به آنها برخورد نخواهد کرد.

بنابراین، شما با وجود سوپرژل میکروسیلیس بابت سلامت قطعات فلزی نیز مطمئن خواهید شد. برای اطلاع از قیمت و خرید این عایق رطوبتی می توانید به وب سایت عمران مال مراجعه کرده و در صورت نیاز به مشاوره، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

چسب بتن آب بندی

چسب آب بندی بتن، یک عایق رطوبتی فوق العاده برای بتن به شمار می آید. همچنین یک ماده آب گریز کننده سازگار با محیط زیست بوده که ملات متخلخل را در برابر نفوذ عمیق آب، نشتی، یخ زدگی، یون های شیمیایی و بخارات حافظت می کند.

 یعنی شما اگر چسب آب بندی بتن را در ملات بریزید ، بستر را محکم کرده و سطوح را سخت می کند. این امر به حفظ سطوح بتنی، مسیر پیاده رو، سنگفرش، محوطه استخر و حفظ بناها سالهای آینده کمک می کند.

چسب بتن آب بندی

چرا باید از چسب بتن آب بندی استفاده کنیم؟

طوفان یا بارش های شدید

 مهر و موم کردن بتن در برابر نفوذ آب باران یک امر ضروری می باشد. چراکه ترکیب باران و باد شدید می تواند سطوح متخلخل را از بین ببرد.

سرما و گرمای شدید

عایق رطوبتی بستر را در برابر نفوذ سرمای زیاد محافظت می کند و مقاومت در برابر دمای شدید را نیز بهبود می بخشد.

 

نمک و یون های شیمیایی

 سطوح را سخت می کند تا از خوردگی ناشی از نمک و مواد شیمیایی محافظت شود.

 

خوردگی فولاد

 از فولاد و سایر فلزات تعبیه شده در بتن محافظت می کند.

 

متخلخل شدن

 بتن و آجر را در برابر خرابی سطح، گرد و غبار، سوراخ شدن، ترک خوردن و ایجاد درز محافظت خواهد کرد.

 

رطوبت

به کاهش انتقال بخار آب از طریق بستر کمک می کند.

چسب بتن آب بندی را می توانید در وب سایت عمران مال با بهترین قیمت سفارش دهید. خوشبختانه این عایق رطوبتی در دو نوع آب بندی و استحکامی وجود دارد که به همین خاطر دیگر لازم نیست بابت واترپروف کردن بتن نگرانی داشته باشید.

شما می توانید چسب بتن را در بسته بندی های 1، 3 و 9 کیلویی تهیه نمایید. در صورت نیاز به مشاوره نیز می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

چسب کاشی

چسب کاشی دارای اثرات چسبندگی خوب، مقاوم در برابر فشار عمودی قوی است و ساختار سطوح را به خوبی حفظ می کند. از آنجا که دارای کارایی خوب و مقاومت در برابر لغزش می باشد، میزان چسبندگی کاشی ها به سطح را تا حد زیادی بهبود خواهد بخشید.

چسب کاشی

چسب سرامیک سطح را ایمن تر می کند و می تواند برای انواع بسترها از جمله کاشی شیشه ای تمام سرامیک مناسب باشد.

همچنین دارای مقاومت حرارتی، مقاومت در برابر آب و نفوذ هوا است و تغییرات دمای محیط خارجی بر خواص چسبندگی تأثیر نمی گذارد.

علاوه بر موارد بالا، دارای انعطاف پذیری خوب، مدول الاستیک کمتر، سازگاری قوی با زیرلایه ها است و می تواند تنش ناشی از دما و عوامل دیگر را بدون گود شدن یا ترک خوردگی جذب کند.

 این پودر بسته بندی شده در کیسه و مناسب برای حمل و نقل طراحی شده و می تواند به سادگی با مخلوط کردن با آب استفاده شود. چسب کاشی ایمن و سازگار با محیط زیست، غیر سمی و بی ضرر است.

چسب کاشی و سرامیک با استفاده از مواد سیمانی معدنی با کیفیت بالا، سنگدانه های ریز، سیمان پرتلند، مقدار کمی آهک هیدراته و افزودنی کاربردی ساخته می شود. عملکرد اتصال آن نیز بطور قابل توجهی بالاتر از سیمان سنتی است.

مشخصات:

 • می تواند برای کف دیوار داخلی و خارجی استفاده شود.
 • به خاطر مقاومت خوب در برابر آب، می توان آن را برای استخر نیز استفاده کرد.
 • می توان از مخلوط آماده استفاده نمود.
 • از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است
 • چسبندگی قوی به بستر
 • نفوذ ناپذیری خوب و عمر بالا.

نکته: به یاد داشته باشید که سطح کار پایه باید صاف، تمیز، محکم، بدون گرد و غبار، چربی و سایر آلودگی های شل باشد.

از افزودن ماسه، سیمان و سایر افزودنیها خودداری کنید. همچنین مخلوط کردن چسب کاشی باید به اندازه ای باشد که کامل استفاده گردد. به عبارت ساده تر؛ ملات سخت شده جامد مجاز به استفاده مجدد نیست و باید دور ریخته شود.

برای دریافت مشاوره به صورت کاملا رایگان و خرید عایق های رطوبتی می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

02128429077

دوشنبه, 10 آبان 1400
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان