استفاده داربست های نوین به جای داربست های سنتی در جهت کاهش حوادث
استفاده داربست های نوین به جای داربست های سنتی در جهت کاهش حوادث

سالهاست که در ایران از داربست های سنتی استفاده می شود که نقش مهمی در حوادث کشور داشته است .اما چرا این داربست ها هنوز خریدار دارد ؟ با وجود این همه حوادث ناگوار در طی این سالها چرا مردم بازهم آن را انتخاب می کنند؟

تجربه نشان داده است که بیشتر مردم در زمان انتخاب این نوع خدمات به سراغ شرکتی می روند که کمترین قیمت را ارائه میدهد البته اغلب مشتریان این خدمات یا ساختمانهایی هستند که در حال تعمیرات می باشند و یا در حال ساخت ،در ساختمانهایی که تعمیر صورت می گیرد فردی به عنوان نماینده معرفی و جهت استعلام قیمت و انتخاب شرکت مناسب اقدام می کند و در اغلب ساخت و ساز ها نیز پیمانکار اقدام می کند.

در آن سوی مشتری ارائه دهندگان خدمات داربست هستند که باید طوری برنامه ریزی کنند که قیمت مناسبی را به مشتری ارائه دهند که قطعاً این نکته سبب می شود تا آنها خیلی به اجرای کار اهمیت ندهند.قیمت پایین سبب می شود تا جنس نامرغوب استفاده کنند و کارگر هم مزد کم دریافت می کند در نتیجه دقت کافی را در کار خود نداشته و زمینه را برای بروز خطرات احتمالی فراهم می کنند .شاید کلید حل این مشکل خود شرکتها باشند که برای اجاره محصولات از جنس مرغوب استفاده یا از استادکار متخصص در این حوزه بهره ببرند تا کیفیت این خدمات را بالا ببرند .البته این هم نیازمند این است که دولت حمایت کند و وام هایی با سود اندک در اختیار این شرکتها قرار بدهد تا بتوانند تجهیزات خود را بروزرسانی کنند.

یکی از تلخ ترین حوادثی در ماه گذشته رخ داد برق گرفتگی کودکی در استادیوم آزادی بود که اگر نظارت در اجرای داربست بود چنین حادثه ای رخ نمی داد.

آگاهی سبب می شود تا از بروز خیلی مشکلات و حوادث جلوگیری شود ، اینکه فقط به دنبال کمترین هزینه باشیم و از خطرات احتمالی آگاهی نداشته باشیم در برخی از مواقع هزینه اش بیشتر یا جبران ناپذیر خواهد بود پس باید به دنبال راه حل های استاندارد بگردیم با توجه به شرایط اقلیمی استفاده از داربست های جدید ضروری نظر می رسد اگر تحولی در صنعت داربست صورت نگیرد هرساله شاهد حوادث ناگواری خواهیم بود .

 

 

داربست جدید

داربست ایمن

 

ﺳﻪشنبه, 09 مهر 1398
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان