اشتغال کارگران و استادکاران صنعت داربست ایران
اشتغال کارگران و استادکاران صنعت داربست ایران

یکی از چالش هایی که کشور با آن روبرو شده است کاهش ارزش پول ملی است که در اغلب صنعت ها تاثیر بسیار زیادی گذاشته است و صنعت داربست نیزبا  افزایش قیمت ها و کاهش نیروی کار مواجه شده است .

اهمیت نیروی کار در صنعت ساخت و ساز بسیار ضروری است .در سالهای اخیر به دلیل شدت گرفتن تحریم ها و کاهش ارزش پولی ملی بسیاری از افغان ها ایران را ترک کرده اند.از سالهای دور افغان ها نقش زیادی در صنعت ساخت و ساز ایران داشته اند و اغلب پیمانکاران به شکل غیر قانونی از آنها استفاده می کردند چون برای آنها به صرفه تر بود حتی پیمانکاران داربستی نیز بیشتر از افغان ها استفاده می کردند تا در هزینه ها صرفه جویی کنند و دستمزد کمتری بپردازند .

حالا با شدت گرفتن تحریم ها و ارزش پول اکثر افغان ها  ایران را ترک کرده اند و ایران با مشکلات نیروی کار در این زمینه مواجه شده است زیرا بیشتر تجربه در این حوزه را افغان ها کسب کرده اند البته ایرانی ها نیز تجربه در این حوزه دارند ولی اهمیت نقش آموزش در این صنعت ضروری به نظر می رسد.

از آن طرف نیز افغان ها می گویند که اگر ایران به ما شناسنامه بدهد ما حاضر هستیم در ایران فعالیت خود را ادامه بدهیم .

از سال 95 که وبسایت داربستان فعالیت خود را آغاز کرد ماهیانه افغان های زیادی به داربستان درخواست می دانند و رفته رفته تعداد درخواست های آنها کم شد به طوری که در سال 97 و سال جاری دیگری درخواستی از طریق آنها وجود ندارد و اغلب ایرانی ها هستند که به دنبال کار هستند.

داربستان از اواخر سال 97 با توجه به اهمیت نیروی کار در صنعت داربست تصمیم گرفت تا وبسایت تخصصی آقای داربست را در جهت اشتغال و ارتقاء کارگران و استادکارن حوزه داربست ایجاد کند .

با رشد این صنعت در سالهای اخیر که داربستان نقش مهمی را در آن ایفا کرده است می توان با فضایی مناسب زمینه اشتغال و آموزش کارگران و استادکاران را فراهم کرد.

اشتغال کارگران و استادکاران صنعت داربست ایران

 

پنجشنبه, 16 خرداد 1398
اشتراک گذاری :

تعداد نظرات : 0

ثبت نظر
داربستان